Następny mecz:  Sevilla  -  Barcelona     ·  Sobota, 21 kwietnia 21:30  ·  Finał Puchar Króla Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça B przegrywa z Realem Valladolid i pozostaje w strefie spadkowej

13 stycznia 2018, 21:27

Źródło: FCBarcelona.cat

13 komentarzy

Piłkarze FC Barcelony B przegrali na Mini Estadi z Realem Valladolid 0:1 w meczu 22. kolejki Segunda División. Podopieczni Gerarda Lópeza pozostają w strefie spadkowej.

W pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek piłkarze długo rozkręcali się na placu gry, ponieważ w pierwszej cześci pojedynku praktycznie nie oglądaliśmy żadnych okazji do zdobycia gola. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale goście skutecznie się bronili.

Ożywienie nastąpiło w drugiej połowie meczu. Barça B jeszcze bardziej zdominowała przeciwnika i zaczęła stwarzać okazje bramkowe. Dwie najlepsze sytuacje miały miejsce po udanych akcjach bocznych obrońców zespołu Gerarda Lópeza. Dwa groźne strzały oddał Miranda, jednak na posterunku był były bramkarz Barçy Jordi Masip.

W 78. minucie na prowadzenie wyszedł jednak Real Valladolid. Mata zdobył gola na 0:1 w jednej z nielicznych okazji dla gości w tym spotkaniu. Barcelona nie zdołała strzelić bramki wyrównującej i poniosła dziewiątą porażkę w tym sezonie.

Drużyna Gerarda Lópeza znajduje się na 19. miejscu w tabeli, czy pierwszym, które oznacza spadek do Segunda B. Następny mecz Katalończycy rozegrają w najbliższą niedzielę o 20:00 na stadionie Tenerife.

Barça B - Real Valladolid 0:1

FC Barcelona B: Ortolá, Palencia, Costas, Martínez, Miranda, Fali, Oriol Busquets (Mujica, min 78), De Galarreta, Vitinho (Sergio Gómez, min 72), Arnaiz i Abel Ruiz (Choco Lozano, min 65).
Real Valladolid: Masip, Antoñito, Kiko Olivas (Calero, min 54), Deivid, Moyano, Borja, Luismi, Anuar, Hervías (Toni Villa, min 78), Óscar Plano i Mata (Chris Ramos, min 90).

Gole: 0:1, Mata (min. 78).