Następny mecz:  Chelsea  -  Barcelona     ·  Dziś o 20:45  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Canal +   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za zwycięstwo w rewanżu z Valencią

10 lutego 2018, 23:17

Ściah

57 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Blazeq, Ściah

Jasper Cillessen

90'

Ocena redakcji

7,0

Ocena czytelników

8,0

Holender w tym sezonie raczej nie zawodzi i podobnie było w Walencji. Mecz zakończył z trzema udanymi interwencjami, a przy tej z 74. minuty warto się na chwilę zatrzymać. Jasper popisał się bowiem niesamowitym refleksem, odbijając piłkę po strzale Gai i zgłaszając tym samym swoją kandydaturę do interwencji sezonu - zgasił ostatnią iskierkę nadziei dla gospodarzy. W grze nogami przeciętny, co wpływa na jego notę końcową.

Faule: 0

90'

6,0

7,0

Brał udział w rozgrywaniu akcji na prawym skrzydle, które w tym spotkaniu było zdecydowanie bardziej eksploatowane od lewego, jednak zabrakło konkretów. Zanotował pięć skutecznych interwencji w defensywie, przy czym nie ustrzegł się błędów. Konsekwencją najpoważniejszego z nich była doskonała okazja Gai z 74. minuty – to Sergi dał się ograć na skrzydle Guedesowi.

Faule: 0

83'

6,0

7,0

Postawiony na nogi w ekspresowym tempie nie zawiódł oczekiwań i w trudnym meczu zaprezentował dobry poziom gry. W ciągu 83 minut zanotował 10 udanych interwencji i tym razem wydawał się twardszy od Umtitiego w grze jeden na jeden. Miałby wyższą notę, ale obniżamy mu ją dość znacznie za zachowanie przy strzale Gai w 74. minucie - to Gerard powinien doskoczyć do rywala, a zamiast tego krył sam siebie.

Samuel Umtiti

90'

6,5

7,0

Francuz przyzwyczaił nas do gry na tak wysokim poziomie, że po meczu z Valencią możemy trochę kręcić nosem. W 27. minucie dał się przestawić Zazie, dopuszczając tym samym do groźnej akcji rywali. Poza tym raczej dobrze - nie był zamieszany w błędy przy okazji Gai.

Faule: 0

90'

5,5

7,0

Współpraca Hiszpana z Leo Messim to w tym sezonie jeden z największych atutów Barcelony. W czwartek go jednak zabrakło. Alba często zapędzał się pod pole karne gospodarzy, ale poza dość jałowymi wymianami piłek z Iniestą i Suarezem nie pokazał za wiele. W obronie wciąż imponował szybkością i nieźle wywiązywał się ze swoich obowiązków, notując kilka interwencji. Mimo wszystko liczyliśmy na więcej.

André Gomes

46'

3,0

4,0

Nieczęsto się zdarza, że któryś z zawodników Barcelony tak bardzo odstaje od pozostałych, ale tym razem Andre grał za zupełnie innym poziomie. Już w 14. minucie był zbyt pasywny, przez co dopuścił do groźnego dośrodkowania. Później w głupi sposób stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w 45. minucie dał się dość łatwo ograć w szesnastce Kondogbi. W trzy kwadranse nie zanotował ani jednej udanej interwencji w defensywie, przegrał wszystkie z siedmiu pojedynków, na które się zdecydował oraz zanotował trzy faule. Jedynym pozytywem była doskonała skuteczność podań, która broni Andre przed najniższym pułapem ocen. Słusznie zmieniony już w przerwie.

Faule: 3

90'

7,5

8,0

Sergio wykonał w tym meczu aż 111 podań, z których 106 dotarło do celu - fenomenalna skuteczność. Poza tym był jak zwykle bardzo aktywny w destrukcji (dziewięć interwencji) i świetnie się ustawiał. Do kompletu pokazał smaczki w postaci balansu ciała i zwodzenia rywali, którzy dzięki temu odpuszczali w pressingu. To dzięki jego czytaniu gry Barcelona zdominowała rywali, nie pozostawiając złudzeń, komu należy się gra w finale.

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90'

9,0

8,0

Chorwat jest w tym sezonie kluczowym zawodnikiem odrodzonej Barcelony, a jego wszechstronność jest nieoceniona. W Walencji nie tylko utrzymywał znakomitą skuteczność podań (98%), ale też był decydujący w ofensywie. Zdobył bramkę i dołożył do niej aż trzy podania kluczowe, z których jedno Suarez powinien zamienić na gola. Ponadto pięciokrotnie przerywał akcje rywali. Zawodnik meczu.

Andrés Iniesta

65'

6,0

7,0

Już w 15. minucie znakomitym podaniem obsłużył Suareza, ale z minuty na minutę tracił impet. Choć nadal znakomicie radził sobie z rywalami na plecach, to w jego grze brakowało pomysłowości. Podobnie jak Umtiti, zasłużył sobie na odpoczynek. Wirtuozów trzeba oszczędzać.

Faule: 0

90'

7,0

7,5

Leo był bardzo aktywny i starał się odważnie rozgrywać. Jak zwykle wchodził w pojedynki z rywalami, co często kończyło się faulami. Zabrakło trochę błyskotliwych podań, do których nas przyzwyczaił. Dwukrotnie był bliski zdobycia bramki, ale najpierw jego uderzenie z rzutu wolnego obronił Domenech (9. minuta), a w 69. minucie zbyt długo zwlekał ze strzałem. Do poziomu „Messi” tym razem sporo zabrakło - na szczęście wyręczyli go koledzy.

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90'

8,0

9,0

Niezwykle aktywny, choć nie zawsze skuteczny. Już w pierwszej połowie dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców, ale zmarnował świetne podania Iniesty i Rakiticia. Po przerwie zabrał się za kreowanie okazji kolegom. Najpierw świetnie asystował przy bramce Coutinho, a później po sprytnym przechwycie podał „na gola” Rakiticiowi. Obok Chorwata najlepszy na boisku, choć notę obniżają mu zmarnowane sytuacje. Zawodnik meczu wg czytelników.

Philippe Coutinho

44'

7,0

7,5

Otworzył wynik spotkania bardzo trudnym strzałem, który okazał się niemożliwy do obrony. Można mieć zastrzeżenia do jego aktywności, chwilami zbytniej nerwowości (74. minuta) i wpływu na grę w drugiej połowie, ale finalnie to dzięki niemu, już w 49. minucie, Barcelona praktycznie zapewniła sobie awans, strzelając gola na wyjeździe. Nota w górę.

Paulinho

25'

6,0

6,0

Wszedł na murawę w newralgicznym momencie meczu i pokazał znakomitą skuteczność zagrań, dodatkowo świetnie wypełniając wolne strefy na boisku, których pod koniec było coraz więcej. Udało mu się nawet zaliczyć kluczowe podanie z 69. minuty do Rakiticia.