Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Xavi: Wdzięczność dla Ronaldinho

 29 listopada 2007, 12:52

 Looky

 Brak komentarzy

Xavi wyraził wdzięczność dla Ronaldinho, że ten bez grymasu na twarzy zaakceptował ławkę rezerwowych w spotkaniu z Lyonem. "Należy docenić to, że bez zmrużenia oka pogodził się z rolą rezerwowego, a wręcz przeciwnie, imponował swym szerokim uśmiechem. Rijkaard podjął taką decyzję, bowiem wiedział, że czeka nas jeszcze wiele spotkań, starał się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ronniego" - mówił kapitan.

"To najważniejszy zawodnik, potrzebujemy najlepszego Ronaldinho. Mister szuka najskuteczniejszych rozwiązań dla zespołu. Wciąż uważam, że Gaúcho to najlepszy piłkarz świata, dlatego czasem ciężko jest widzieć go na ławce, ale jesteśmy przecież zespołem" - dodał.

Barça koncentruje się teraz na przygotowaniach do meczu z Espanyolem - najważniejszego derby Barcelony od dobrych kilku lat. Xavi ma nadzieję, że fatalna seria wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa, zostanie wkrótce przerwana. "Z całym szacunkiem dla rywala, musimy wygrać wyjazdową konforntację. Mamy znakomity zespół" - kontynuował pomocnik nie zgadzając się, iż to Azulgrana jest faworytem sobotniego pojedynku.

Ostatniego gola przeciwko lokalnemu rywalowi, Xavi zdobył w sezonie 2002/2003, kiedy na Montjuic Barça zwyciężyła 2:0.

[źródło: Marca/Goal]

Udostępnij:

Komentarze (0)

Gorące tematy