Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Korzystny bilans na Estadi Olimpic

 30 listopada 2007, 12:23

 Looky

 Brak komentarzy

Sobotnie derby z Espanyolem, będzie dla Barcelony jedenastym starciem z lokalnym przeciwnikiem na Stadionie Olimpijskim. 9 lutego 1997 roku kataloński klasyk po raz ostatni rozegrany został na stadionie Sarrià, skąd następnie ekipa Espanyolu przeniosła się na obiekt im. Lluísa Companysa, gdzie bilans spotkań jest dla Dumy Katalonii bardzo korzystny. Barça wygrała tu pięć, zremisowała trzy i przegrała dwa mecze ligowe na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Początki

FC Barcelona po raz pierwszy zagościła na Montjuïc w 35. kolejce sezonu 1997/98. Trenerem był wówczas van Gaal, a jego podopieczni zremisowali z zespołem Camacho. Po roku, po bramkach Kluiverta i Giovanniego udało nam się wygrać 2:1, a po dwóch latach byliśmy świadkami kolejnego remisu (1:1).

Sezon 2000/01 to drużyna pod opieką Llorenço Serra Ferrera. W 22. kolejce Blaugrana bezbramkowo zremisowała na stadionie Espanyolu, a wynik 0:0 okazał się wyjątkiem jeśli chodzi o derbowe starcia na Estadi Olimpic. Latem Barça zmieniła trenera na Carlesa Rexacha, lecz ten w grudniu 2001 roku przegrał z lokalnym rywalem 0:2 (dwa trafienia Tamudo).

Udostępnij:

Komentarze (0)

Gorące tematy