Okiem kibica: Pojedynek defensywnych pomocników

Simusamu10

29 listopada 2014, 17:29

209 komentarzy

Pamiętacie moment rywalizacji o miejsce w składzie Busquetsa z Yayą Touré i porażkę Afrykańczyka, czego konsekwencją było jego odejście do Manchesteru City? Pamiętacie transfer Mascherano, który tak chciał grać w panującej na świecie Barcelonie, że zgodził się na obniżenie zarobków? Pamiętacie kolejny triumf Busquetsa i późniejsze przesunięcie Masche na pozycję obrońcy w obliczu plagi kontuzji defensorów? W tamtych wspaniałych dla katalońskiego klubu czasach Busquets był najlepszym zawodnikiem świata na pozycji defensywnego pomocnika – wzrost w parze z techniką rodem z La Masíi.

Uznano, że wygrał te pojedynki w pełni zasłużenie. Tym bardziej, że miał nad swoimi oponentami jeszcze jedną przewagę - pasował jak ulał do koncepcji Guardioli. Dzisiaj jednak mam wrażenie, że wychowanek Barcelony zdecydowanie przegrałby obydwa pojedynki. Mimo to kolejni trenerzy Barçy konsekwentnie stawiają na Sergio, wierząc, że ten się odrodzi. Mascherano zaś wystawiają w formacji obronnej, mimo że kapitan reprezentacji Argentyny ewidentnie na owej pozycji się męczy.

Sergio Busquets (26 lat) to zawodnik wysoki jak na barcelońskie standardy (189 cm), ważący 73 kg. Reprezentant Hiszpanii i wychowanek barcelońskiej szkółki. Piłkarz niezwykle utalentowany, świetnie wyszkolony technicznie, dzięki czemu zapewnia spokój w środku pola, mimo że nie jest rewelacyjnie zbudowany. Zawodnik, który doskonale czyta grę i posiada umiejętność znajdowania się w miejscach największego zagrożenia. Piłkarz o ponadprzeciętnej boiskowej inteligencji, doskonale zorganizowany taktycznie, za co najbardziej cenił go Josep Guardiola, odkrywca jego geniuszu. Wreszcie jest to zawodnik, który umie rozegrać piłkę i przenieść ciężar gry doskonałym przerzutem, posiada dobry przegląd pola i potrafi posłać dobre prostopadłe podanie. W grze ofensywnej rzadko uczestniczy, gdyż pełni rolę łącznika między obroną a pomocą, zapewniając równowagę w zespole grającym na wskroś ofensywnie. W erze sukcesów Barcelony cichy bohater każdego meczu, pozostający zawsze w cieniu spektakularnych rekordów Messiego, genialnych zagrań Iniesty czy mądrego rozegrania piłki przez Xaviego. Bez niego jednak Duma Katalonii nie osiągnęłaby tak wiele. Jego najważniejsze trofea (wygrał wszystko co można) to: mistrzostwo świata i Europy, mistrzostwo Hiszpanii (4), Puchar Europy (2). Jednak, jak każdy, oprócz zalet ma także wady. Najbardziej nielubiany piłkarz przez kibiców Realu Madryt, czasem irytujący (np. wtedy, gdy w ostatnim meczu przez niemal całą pierwszą połowę wycierał zadraśnięty nosek), skłonny do symulacji (choć ostatnio mniej, co jakoś dziwnie powiązało się z obniżką formy), przez co stracił szacunek wielu fanów piłki nożnej. Piłkarz bez charakteru, autorytetu i charyzmy, pełni funkcję kapitana tylko dzięki zasługom dla drużyny. Czysto piłkarsko jednak bez słabych punktów rzucających się w oczy. Najlepszy defensywny pomocnik na świecie... Jeśli jest w formie.

Javier Mascherano (30 lat), reprezentant Argentyny. Raczej niski wzrost (174 cm) skreślałby go jako zawodnika mogącego grać na środku obrony, gdyby nie solidna budowa (74 kg) i siła. Podobnie jak Busi, jest dobrze wyszkolony technicznie, wybornie czyta grę, dysponuje świetnymi długimi podaniami, zarówno przerzutami, jak i zagraniami otwierającymi drogę do bramki. Jednak jego najsilniejszą kartą w talii umiejętności jest przechwyt i gra wślizgiem (w tym elemencie chyba najlepszy piłkarz na świecie). Często balansuje na cienkiej granicy pomiędzy odbiorem a kartką, co w defensywie jest czasem nadmiernym ryzykiem, gdyż może się skończyć nie tylko żółtym kartonikiem, ale nawet wyrzuceniem z boiska. Strzela z dystansu, jednak Barça z tego nie korzysta. Piłkarz z charakterem, typowy boiskowy walczak nieodstawiający nogi, potrafi krzyknąć na kolegów. Utytułowany, zdobył m.in. złoty medal igrzysk olimpijskich (2), mistrzostwo Hiszpanii (2), Brazylii i Argentyny oraz Puchar Europy. Według mnie najlepszy piłkarz Albicelestes podczas fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Brazylii, zaś postawą na przestrzeni całego turnieju zasłużył na znalezienie się w jedenastce mundialu. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że Javier Mascherano na tak wysoki poziom może się wznieść wyłącznie, grając na swojej nominalnej pozycji.

Jak to się dzieje, że mimo genialnego występu na najważniejszym piłkarskim turnieju, na którym przyćmił Sergio Busquetsa i był jednym z głównych autorów sukcesu swojego kraju, w Barcelonie cały czas jest uważany za tego gorszego? Dlaczego po dwóch udanych występach w roli defensywnego pomocnika w barwach Blaugrany (przeciwko Ajaksowi nota 7.5 i tytuł zawodnika meczu, przeciwko Eibarowi ocena 6 od redakcji i 7 od kibiców), nie wygryzł jeszcze ze składu Busquetsa, który zbiera kompromitujące recenzje, a dodatkowo jest osłabiony drobnym urazem? Dlaczego – zwłaszcza przy słabej dyspozycji wychowanka Dumy Katalonii – to Argentyńczyk gra w obronie, mimo niskiego wzrostu, a Hiszpan w pomocy, nie zaś odwrotnie?

W ostatnim czasie wiele myślałem nad tymi pytaniami i znajduję kilka wytłumaczeń:

- Tak, jak pisałem we wstępie, Sergio Busquets jest najlepiej pasującym defensywnym pomocnikiem do stylu gry prezentowanego przez Barcelonę. W końcu nie jest zawodnikiem z zewnątrz, został wychowany w tym systemie, więc wkomponowanie go do zespołu nie było potrzebne. To właśnie stanowiło jego najistotniejszą przewagę nad Masche, który po przyjściu do Barcelony nie spełniał oczekiwań Guardioli oraz kibiców. Yaya Touré z kolei grał znacznie ofensywniej, zapędzał się często pod pole karne rywala a nawet w nie wbiegał. Strzelał więcej bramek, uderzał z dystansu, decydował się na akcje indywidualne. Guardiola trochę temperował jego ofensywne usposobienie, aż w końcu postawił na Hiszpana. Teraz widzimy, iż w Manchesterze City Touré jest jeszcze bardziej nastawiony na atak. Wielu negowało decyzję ówczesnego trenera Barçy, ja jednak uważam, że wówczas Busquets nie tylko wygrał rywalizację o miejsce w składzie, dlatego że – jak mówią złośliwi – był pupilkiem Guardioli, ale przede wszystkim z tego powodu, iż po prostu czysto piłkarsko był lepszy od Afrykańczyka. Jednak obecnie jedyną rzeczą dającą mu przewagę w rywalizacji z Mascherano jest właśnie jego DNA Barçy.

- W FC Barcelonie przez lata w środku pola grało nietykalne trio Busquets, Xavi i Iniesta. Teraz co prawda, zwłaszcza tego drugiego playmakera, zaczyna wypychać ze składu Rakitić (i niemrawo również nowe pokolenie Barcelony), ale jeszcze do niedawna Busi był jedynym wysokim zawodnikiem w centrum boiska, co było bardzo istotne w rywalizacji o górne piłki. Teraz w grze głową może go wesprzeć niedawno zakupiony Chorwat, ale już następcy starej gwardii również mają niską średnią wzrostu. W barcelońskiej pomocy musi być zawsze przynajmniej jeden wysoki piłkarz i właśnie to stanowi kolejną przewagę Busquetsa nad Mascherano.

- Luis Enrique cały czas wierzy, że Busquets się odrodzi. Najwidoczniej Asturyjczyk jest typem trenera, który w takich sytuacjach cierpliwie, a nawet wręcz uparcie, stawia na piłkarza w dołku, nie tracąc do niego zaufania, jakby chciał mu zasygnalizować, że jest ważny. Że w niego wierzy, podbudowując go na duchu. Możliwe, iż Lucho ma rację, postępując w ten sposób, jednak moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby posadzenie Busquetsa na ławce i postawienie przed nim ultimatum: albo zaczniesz grać tak jak kiedyś, albo adiós z pierwszą jedenastką.

- Javier Mascherano w Barcelonie w zasadzie uzyskał już status stopera, z kolei Busquets nie zagrał w defensywie od bardzo dawna, więc kolejni trenerzy Barcelony, ze względu na wąską kadrę w obronie, po prostu z automatu wybierają Argentyńczyka, zapominając, że Busquets również potrafi grać w obronie (na pewno nie gorzej niż Mascherano).

Mimo wszystko te odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują, potrafię na nie znaleźć kontrargumenty. Fundamentalnym jest ten, że w zasadzie Barcelona odeszła już od swojego wspaniałego stylu. Z daleka wszystko niby wygląda podobnie, ale gdy dokładnie przeanalizujemy grę Barçy, powinniśmy dojść właśnie do takiego wniosku. I choć Luis Enrique pragnie przywrócić fundamentalne elementy stylu charakteryzującego Barçę z ery Guardioli, jak np. pressing, to jednak czeka go długa droga. Nie jest zatem w tym momencie ważne, czy defensywny pomocnik ma DNA Barcelony.

Busquets aktualnie nie gra na poziomie do którego nas przyzwyczaił. Poziomie, nad którym rozpływali się komentatorzy sportowi, o którym rozpisywano się z zachwytem. Poziomie niedostępnym dla większości defensywnych pomocników. Obecnie nie jest nawet w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników na tejże pozycji. Natomiast El Jefecito znajduje się w czołówce mojego rankingu, jednakże nie gra na swojej ulubionej pozycji, lecz w środku obrony, gdzie popełnia błędy, gdzie chęci do gry nigdy mu nie brakuje, ale centymetrów sobie przecież nie doda, gdzie często zachowuje się z przyzwyczajenia jak pomocnik. Ja w obecnej sytuacji naprawdę przeprowadziłbym eksperyment z przesunięciem Busquetsa do obrony, a Mascherano do pomocy. Nie na stałe i nie w każdym meczu (przede wszystkim dlatego, że najlepszymi stoperami Barçy są obecnie Bartra i Mathieu). Mogłoby to być rozwiązanie na teraz, kiedy Hiszpan jest bez formy, a Argentyńczyk pokazał już w dwóch meczach w tym sezonie, że sprawdza się w Barcelonie jako defensywny pomocnik, zaś w obronie traci wiele ze swoich walorów, a nawet niektóre jego zalety zamieniają się w wady.

Simusamu10


Powyższy tekst odzwierciedla wyłącznie opinie jego autora.

„Okiem kibica” to dział stworzony dla Was i współtworzony przez Was. Każdy z Czytelników FCBarca.com może podzielić się swoją opinią z Redakcją i Czytelnikami. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania Waszych tekstów na adres:

okiemkibica@fcbarca.com

Więcej informacji tutaj


Powiązane artykuły

Javier Mascherano Okiem Kibica Sergio Busquets

Komentarze (209)

1

Niestety, ale uważam, że jest to bardzo słaby artykuł. Kompletnie nie spełnił roli analizy jaką sugeruje tytuł.Według autora jedynym mankamentem Mascherano jest... to, że nie gra na swojej naturalnej pozycji. W każdym razie innej wady nam nie raczył przedstawić (no, jeszcze niski wzrost). Z kolei jedną z głównych zalet Busquetsa jest jego wzrost. Nie mogłem też przejść obojętnie obok wad Hiszpana - autor nie potrafił znaleźć żadnej w grze (choć przy zaletach wytknął nie najlepszą budowę), więc chce nam wcisnąć brak charakteru, symulowanie (kto wskaże ostatni taki incydent ma u mnie piwo) i niesłuszne otrzymanie opaski kapitańskiej! Już szczytem argumentacji były te 4 punkty tłumaczące, dlaczego trenerzy wybierają Hiszpana. Zbiorę je w kupę i przedstawię w 2 słowach: bo tak. Nie dziwię się, że taka "argumentacja" nie przekonuje autora.Tekst jest stronniczy, a użyte argumenty to głównie domysły, wymysły, stereotypy i ogólniki. Na tej podstawie nie da się wysnuć żadnych sensownych wniosków.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

@Pawlak1992: bronię artykułu. Kibice zdani są na domysły - nie wiemy dlaczego pomimo słabszej gry Busquets gra a nie Masche na środku. Dlaczego tak poszedł w odstawę Martin Montoya? Co z formą Pedro (czy to napewno 4 napastnik a nie 6). Pique gra aż ciarki chodzą po plecach a często pojawia sie w pierwszym składzie. na te pytania odpowiedź powinien znać trener bo jest najbliżej zespołu. Widziałem na własne oczy (w TV) Luise Enrique ogląda mecze swojego zespołu więc widzi to samo ... a jednak ... inaczej

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: Nie jesteśmy całkowicie zdani na domysły. Po to właśnie są media - mamy wywiady, konferencje, nieoficjalne informacje. Tylko trzeba wiedzieć kogo warto czytać / słuchać. Oczywiście pewne rzeczy trzeba sobie dopowiedzieć, ale róbmy to bazując na jakiś przesłankach, a nie wziętych z sufitu wymysłach.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

5

Skąd wiedza autora o tym że Sergio to piłkarz bez charyzmy charakteru czy autorytety, pamiętam jak Xavi w wywiadzie powiedział że Busquets to bardzo ważna osoba w szatni i każdy liczy się z jego zdaniem a Sergio żywo interesuje się sprawami innych a w szczególności dba o młodych. Co do krzyczenia Masche to nie ma to żadnego przełożenia na drużynę co pokazały jego sezony gry na ŚO gość nie potrafi zmobilizować swojej drużyny i tyle, mógłby wydzierać się cały dzień a puyol jednym okrzykiem osiągnął by więcej.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

"...Podobnie jak Busi, jest dobrze wyszkolony technicznie..."... to nam się autor artykułu rozpędził, fiu fiu. Jakkolwiek Mascherano obecnie jest naszym najlepszym zawodnikiem na DM i kropka.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

niby z jednej strony masche spisuje sie ostatnio lepiej i chyba w ogólnym rozrachunku też ale wtedy busquets traci swoją użytecznośc bo ustawić go na środku jak argentynczyka nie jest wg mnie dobrym pomysłem

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

5

Szanuje Busqetsa ale Mascherano jest w lepszej formie i pokazał to na tej pozycji. A stoperow mamy Bartra Piqe Mathieu

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Busquets na obronie...nie widze tego różowo.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

nie czytalem artykulu ale fajnie by bylo jezeli masche walczyl z busim o dm zawsze zdrowe wspolzawodnicto jest ok ;)

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Nie wiem od jak dawna autor oglada barce, ale wariant busi na obronie i masche w pomocy byl probowany najpierw. Bodaj w jednym czy dwoch meczachi i obaj grali zle - masche przez to ze dopiero przyszedl do klubu, a busi przez to ze jest wolny i w obronie noge juz trzeba dostawic. Poza tym wazy tyle samo co 15 cm nizszy masche, przydaloby sie mu jakies 10kg wiecej na tej pozycji.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

5

KmN

Mashe to skarb. Tyle w temacie

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Hen

Nie wiem, być może nie tak głupim pomysłem byłoby wystawienie obu jednocześnie w środku na niektóre mecze, ale Enrique uparł się że tak grać nie będzie. Busi mógłby grać wtedy ciut wyżej, na "6", przejąć rolę Xaviego, jestem bardzo ciekawy jak jemu by to wyszło.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

To akurat powiedzial, ze busi moze grac na 6.
Chcialbym zobaczyc pomoc busi-masche-rakitic, bylaby sila

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Raczej Masche na 6jego zagrania z APOELem nawet pokazaly ze potrafi tam grac :

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: Macherano na poczataku gral teoretycznie jako 6, wchodzil z lawki za Xaviego.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

7

Albo większość z was ogląda Barcelonę od 2 miesięcy albo nie ma pojęcia o piłce. Czy Busi jest w dobrej formie ? Nie. Póki co rozgrywa kiepski sezon, poprzedni też nie był zbyt udany, ostatnio są przesłanki że być może zaczyna łapać formę ale to czas pokaże. Czy Masche to świetny def. pomocnik ? Tak, zdecydowany top, gwarantuje zawsze bardzo wysoką jakość w środku pola. ALE.. Wielu chyba zapomina co potrafi Busi gdy gra na swoim normalnym poziomie. Nie ma wtedy zawodnika który byłby z nim porównywalny na jego pozycji. Nikt tak szybko nie myśli jak on, nikt nie podejmuje tak dobrych decyzji w takim tempie i nikt tak dobrze nie czyta gry. Barca Pepa grała tak pięknie głównie ze względu na trio Xavi-Iniesta-Messi, ale zaraz za ich plecami był właśnie Busi, to on "spajał" naszą grę, był jednym z najważniejszych elementów tej układanki. Myślicie że to przypadek że ustalanie składu najlepszej w historii reprezentacji Hiszpanii i najlepszej Barcy w historii trenerzy zaczynali od nazwiska Busquets ? Otóż nie, on jest chyba najbardziej niedocenianym zawodnikiem jakiego znam. Moje zdanie: jeśli Busi jest w formie to nie ma nikogo lepszego na świecie na jego pozycję, jest wtedy bezcenny, oczywiście jeśli gra kaszanę, co mu się ostatnio zdarza nie ma przeciwwskazań by grał Masche, on zawsze da wiele solidności i świetnych odbiorów w środku pola, wspaniale mieć alternatywę w jego osobie.Mówienie że Sergio to słaby zawodnik i ogólnie nigdy niczym się nie wykazywał jest zwyczajnie skrajnym idiotyzmem. To kapitalny zawodnik, gdyby był napastnikiem i prezentował podobną jakość na "9" to podczas swoich najlepszych sezonów byłby w finałowej trójce ZP.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

Busi nie gorszy w obronie od Masche? Busi jest nadzwyczaj inteligentnym zawodnikiem, ale nie na obronę!

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Ja mam takie wrażenie ze nasz problem to paradoksalnie... brak środkowych obrońców, jakbyśmy mieli taką parę jak w czasach puyol-pique to trenerzy nie musieli by stawić masche na pozycji SO a ze Javier to piłkarz wszechstronny to i tam radzi sobie... nieźle ;) w sytuacji normalnej mamy po prostu dwóch DMow który grają wymiennie a jednocześnie rywalizują o to kto będzie ten pierwszy :P
póki problemy w obronie się nie rozwiążą Masche ciągle będzie raz po raz wracać na obronę :)
PS. Sytuacja z yaya była podobna ale ciut inna, mieliśmy w 2010 roku chyba dwóch najlepszych DMow na świecie kadrze i żaden nie mógł grzać ławy nawet chwile ;) dlatego Yaya odszedł ;) zgadzam się ze wtedy przegrał zasłużenie, dziś by wygrał Busiego ze składu:)

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Moim zdaniem najlepszym wyjściem w obecnej sytuacji jest posadzenie Busiego na ławie, nie przesunięcie do obrony. Sytuacja Pique jest doskonałym przykładem, że grzanie ławy powoduje zwyżkę formy. A tego właśnie potrzebuje Busi. Trzeba trochę mu podrażnić ego, sprowokować do rywalizacji o miejsce w składzie, bo inaczej nigdy nie wróci do najlepszej dyspozycji, gdyż niezależnie od niej będzie miał monopol na grę w pierwszym składzie. A Masche wówczas pograłby tam gdzie powinien, i wreszcie w obronie mielibyśmy tylko "rasowych" stoperów, którzy walczyliby między sobą o miejsce w składzie bez presji, że jedno miejsce i tak zajmie el Jefecito. Ale co zrobi LE, to już pokaże czas. Wydaje mi się, że i tak będzie dalej uparcie stawiał na Busiego.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Jak można piłkarza, który nie umie i nigdy nie umiał grać w defensywie nazywać najlepszym Defensywnym Pomocnikiem świata? Mascherano jest o dwie klasy lepszym piłkarzem od Busquetsa, tak samo zresztą jak Toure. Rola Busquetsa w zespole ograniczała się zawsze do tego, że był rodzajem dopełnienia dla Xaviego. I w momencie kiedy Xavi pomału kończy karierę, obecność Busquetsa w pierwszej jedenastce straciła jakikolwiek sens.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Moim zdanie brakuje własnie takiej rywalizacji na DM.. jak był Yaya to jak Busi się wybił z formą dlatego Lucho powinien dać grać na razie Masche żeby podziałaś na ambicje Busiego! Brak konkurenta zrobiła swoje zobaczcie jak Pique zaczął łapać formę gry parę meczy obejrzał z ławki.. Xavi to samo jest konkurencja na danej pozycji od razu każdy wraca do formy! Dlatego z oceno co do Lucho wstrzymam się do końca sezonu z taki zubim i jego transferami i po słabych sezonach potrzebuje czasu żeby chłopaki wrócili do formy.. Ja widzę że on daje radę bo wie, że na każdej pozycji jest potrzebna konkurencja zobaczycie jak będziemy wymiatać za niedługi to jest kwestia czasu jak piłkarze złapią optymalną formę :) wkur... mnie takie coś wygrywamy łooooo Lucho zaje... przegrywamy wywalić go itp tylko trzeba popatrzeć na to że Lucho musi od nowa ułożyć drużynę ... zobaczcie jak Messi zaczyna cieszyć się grą jak Xavi nasz generał zaczyna grać jak za dawnych lat powoli powraca dawny Gerard dajmy im czas dwa ostanie sezony były jakie były teraz jest trener, który pomału zaczyna to wszystko układać Ja wierzę i czuje w kościach że Liga po ciężkim boju będzie nasza oraz Lm a jak do tej pory zawsze trafiałem z tym :) nie krytykujcie tylko jak każdy prawdziwy kibic czekajcie z oceną do końca sezonu! Visca el Barca te słowa i to co napisałem rozumieją tylko naprawdę prawdziwi Kibice.. zawsze jest takie okres, że drużyna przechodzi kryzys już nie raz tak było ale Barca zawsze wraca na swoje miejsce nr 1 na świecie i tak będzie za niedługo :)

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Na PO nie ma konkurencji.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

Ktoś przeczytał cały artykuł ? tylko szczerze ! ich obu Yaya Toure gniecie :)

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: Wszystko zależy od ustawienia....w defensywie Masche gniecie wszystkich...w grze kombinacyjnej nie ma lepszego od Segio,a jeśli chodzi o..........właśnie o co chodzi?to nie ma lepszego od Yaya Toure !!! ;)

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

3

Obecnie Mascherano jest lepszą opcją na DM .

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

3

Na dzień dzisiejszy Mascherano.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

[Zobacz link: https://www.youtube.com/watch?v=OArACq2vEwY],
Widzieliście? :D, "Zlatan Ibrahimovic the God" Jak zawsze skromny :D

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Mascherano zasłużył na grę na DM (w obliczu słabej dyspozycji Sergio). Rywalizacja obu zawodników o grę na nominalne pozycji wyszłaby na dobre całej drużynie. Sergio nie miałby pewnego miejsca w pierwszej jedenastce, więc przykładałby się do treningów, miałby większą motywację i walczyłby z większą determinacją o powrót do najwyższej formy

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Mascherano jutro pierwszy skład .

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Przestałęm czytać w momencie, że Busi jest pozbawiony czysto piłkarskich wad. Czyli zawsze był szybki i zwrotny.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Busquets ... prawie 190 cm i i tak fatalnie grać głową ..

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

nie skreślał bym busiego, to wielki piłkarz i jeszcze dużo ma do zaoferowania, w moim myśleniu pogubił się, uwielbiam masche na DP i tam bym chciał go oglądać, nie mówię by skreślać busiego ale by trenerzy jasno postawili na rywalizację tej 2. to by tylko pomogło obu. Zawsze jak wypadnie obrońca, on może zagrać na obronie, anie nie by był na stałe przypisane do tej pozycji.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Masche Masche Mache!!!
Busquets juz raz wygrał rywalizacje na to miejsce teraz czas na jego porażke a wygraną Mascherano!

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Naprawdę jestem miło zaskoczony tym że mój artykuł został opublikowany. Napisałem go po kiepskich meczach Barcelony, więc minęło trochę czasu i zdążyłem się już pogodzić że nie zostanie opublikowany. A tu taka niespodzianka. Dziękuję za wyróżnienie, Redakcjo.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: Dopiero teraz przeczytałem ten artykuł i przyznam szczerze - liczyłem na więcej, bo temat bardzo ciekawy. Rozumiem, że pisałeś go jakiś czas temu i nie wszystko jest do końca aktualne, ale niektóre argumenty są bardzo stronnicze i/lub niepoparte żadnymi dowodami (irytujące wycieranie nosa chusteczką? No tak, jak mu się polała krew, to musiał wycierać, żeby go sędzia nie odsyłał co minutę za linię, bo takie przepisy - jak jest krew, to nie może być na boisku; brak charyzmy Busiego i bycie kapitanem za zasługi - przecież szatnia go wybrała, zresztą wiele osób się do tego odniosło).

Stawianie Sergio na obronie nie byłoby trafionym pomysłem, bo jest za wolny, żeby u nas grać na tej pozycji i nadaje się tam jeszcze mniej niż Mascherano. Co do Javiera, to on był idealnym stoperem za czasów Pepa, ale z każdym kolejnym sezonem coraz mniej nadaje się do pełnienia tej funkcji w Barcy. Teraz więcej bronimy się niż wtedy, stąd jak na dłoni wychodzi to, że Jefecito fatalnie się ustawia i czasem nie wie co robić, vide w meczu z Valencią jak został przesunięty na tę pozycję, przy akcji, gdzie Feghouli zmarnował setkę - Masche zamiast pilnować swojej strefy, poszedł do środka asekurować Pique (niepotrzebnie) i zostawił wolnego Algierczyka. Gra głową jednego i drugiego szczerze mówiąc nie wygląda najlepiej, chociaż Sergio miał 5/6 wygranych pojedynków powietrznych z Valencią.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: A dlaczego trener stawia na Sergio pomimo jego gorszej formy? Cóż, Busi jest kluczowym graczem Barcelony - jak on nie gra dobrze albo nie ma go na boisku, to nasza gra wygląda o wiele mniej płynnie i wszyscy gracze jakoś gorzej wyglądają. Jest takim przedłużeniem trenera, chyba nawet bardziej niż Xavi. Przyznam się, że sam nie do końca ogarniam ten fenomen Busquetsa, składa się na to zapewne wiele różnych czynników, ustawienie się jego i kierowanie partnerami, czytanie gry, zwalnianie i przyspieszanie akcji - ale oglądając mecze Barcy po prostu można wysnuć taki wniosek. Dlatego chyba Lucho uparcie stawia na niego, bo Busi gra w kratkę i w meczach np. z Sevillą czy Ajaxem na wyjeździe zagrał fenomenalnie, więc po prostu trener podejmuje to ryzyko licząc, że forma mu "siądzie". Zresztą z Valencią też zagrał moim zdaniem lepiej od Masche, chociaż tutaj zbiera mnóstwo hejtów za to spotkanie.

Oczywiście, też chętnie bym teraz widział częściej Masche na tej pozycji i dobrze widzieć, że Lucho próbuje znaleźć miejsce na boisku dla obydwóch graczy, nie stawiając na Masche w obronie.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Nie czytalem tego artykułu ale na DP stawiałbym na Maszczechujarano

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

W szkole nie nauczyli Cię czytać?

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Mashe i tyle w temacie ;)

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

w tej chwili Mascherano powinien być w wyjsciowej 11 ale oczywiście na DP a Busi powinien być zmiennikiem a no i skoro Busi gra słabiej to może na obronę go cofnąć i może tam się spisze

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

Jak dla mnie Mascherano lepszy.Na mundialu pokazał co potrafi,Sergio też tyle że 4 lata wcześniej.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

7

A po drugie Barca gra o wiele lepiej w obronie właśnie wtedy gdy Javier gra jako DP bo więcej akcji już jest kasowanych w linii pomocy...

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

10

W obecnej chwili Masche nakrywa czapką Sergio bez dwóch zdań...

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: W obecnej chwili modne jest pisanie "Masche nakrywa czapką Sergio".

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: W obecnej chwili jest to najprawdziwsza prawda,,,,

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: To niech będzie że w obecnej chwili Sergio nie dorasta Masche do pięt...

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

Najlepszy tekst to "Busi to taki cichy bohater" i to jest czysta prawda, dla tego tu jest tak jechany bo zawsze dzieciaczki oceniają Leo na 10 nie ważne jak zagra, a taki Busi to chyba był tylko kompletowany przez komentatorów, ale tutaj nigdy nikt go nie chwalił, tylko się teraz go krytykuję, nawet gdy ostatnio grał dobrze, w ocenach eksperci z tej strony przyznają mu, żenada. Gość ma 26 lat, jeszcze może wrócić do swojej formy, taki Xavi 34 lata a jeszcze potrafi zagrać lepiej niż młodzi, nie wiem czemu wszyscy go skreślają, tak samo jest z Alvesem, koleś od ekspertów piłkarskich dostaję ocenę 7.5, zostaje wybrany do 11 kolejki LM,a tutaj i tak jest jechany i dostaje ocene 5! Tak samo teraz wszyscy chcą Montoye, czemu? Koleś w tym wieku a jest słaby jak barszcz, pozbył bym się go już dawno za paczkę fajek, nawet w głupim meczu o pietruszkę, ten zawodnik nie potrafi się pokazać, taki Bartra chociaż zrobił postępy, ale też robi takie babole w obronie, że jest to nie do pomyślenia.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

@Pawlak1992: Czytjac Twoj komentarz nie mozna sie pomylic. Znasz sie na pilce jak Busi na kryciu rywala gdy ten wbiega z drugiej linii w pole karne.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: Haha, napisz mi jakiś argument, bo nie biorę Cie na poważnie dzieciaku.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: Argumentow jest wiele. Slaba zwrotnosc i przyspieszenie jak u 40 latka powoduje, iz kompletnie nie nadaza za kontrami. W grze 1 na 1 , gdy przeciwnik ma wiecej miejsca po porstu go obiega. Wspominalem juz o bardzo czestym "odpuszczaniu " wbiegajacych w nasze pole karne z drugiej linii zawodnikow przeciwnika. Slaba gra w powietrzu ja na ten wzrost tez jest minusem. Do tego jego powsciagliwosc do dlugich podan spowalnia nasza gre. Busi swietnie sie sprawdza gdy cala druzyna funkcjonuje dobrze, Masche za to potrafi sam zdominowac srodek pola.
Co do Montoyi, mowiac, że nie potrafi sie pokazac sam sie zblazniles bo robil to juz nie raz.
Mowiac, iz Bartra popelnia az TAKIE BABOLE NIE DO POMYSLENIA automatycznie spuszczasz Pique i Masche w kiblu bo oni to dopiero babole wala w obronie. Marc w tym sezonie jest najrowaniej grajacym obronca choc wydaje sie, ze najlepszym jest Mathieu.
Na sam koniec, musze zdradzic Ci pewna tajemnice... Gdy nazywasz kogosc "dzieciakiem" tzn , ze sam masz jeszcze mleko pod nosem albo kupe kompleksow.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

Pamiętacie jak sobie radził Sergio B. na środku obrony ? Wszyscy narzekają na Javiera, że jest średnim ŚO a wasz Busi radził sobie o wiele gorzej, grał jakby był uczestnikiem "paraolimpiady", oczywiście nie obrażając ludzi niepełnosprawnych. Yaya Toure był zaje... pomocnikiem (nadal jest), a jak brakowało środkowych obrońców to i tam sobie radził znakomicie. Ale Busi i tak jest dla niektórych kibiców "niedościgniony". Przejrzyjcie w końcu na oczy, że ten paralityk nie zasługuje na miejsce w podstawowej jedenastce, gra bo po prostu liżę każdemu trenerowi cztery litery...

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

Co z tego, że Sergio B. jest wysoki jak on tak naprawdę w meczu nie wygrywa żadnego pojedynku główkowego !!! Najbardziej irytujące są te jego wejścia pod bramkę rywala przy rzutach rożnych. Jak i tak wiadomo, że on nic nie zrobi pod bramką rywala. Ten zawodnik potrafi tylko podawać na dwa metry do najbliższego kolegi z zespołu, ale niektórzy się tym zachwycają bo robi to z klepki. Nasza era skończyła się jak odszedł najlepszy pomocnik Yaya Toure. Smutne ale prawdziwe

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: "Ten zawodnik potrafi tylko podawać na dwa metry do najbliższego kolegi z zespołu, ale niektórzy się tym zachwycają bo robi to z klepki."

Czy Ty aby ogladasz mecze Barcy?
Jednym z walorow Busiego sa wlasnie jego swietne zagrania.

"Nasza era skończyła się jak odszedł najlepszy pomocnik Yaya Toure"

Byl ktos lepszy, kto go wygryzl. Malo tego lepiej pasowal do owczesnej koncepcji gry.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: "świetne zagrania" ? W meczu ten pan podaje tylko do najbliższego kolegi z zespołu. Zagrania bez żadnego ryzyka, które i ja bym wykonał. Przypominasz sobie jakąkolwiek asystę w wykonaniu twojego "ulubieńca", albo bramkę ? Yaya Toure też był defensywnym pomocnikiem a bramek i asysty miał całkiem sporo. Defensywny pomocnik niby jest od pomagania kolegom w obronie. A twój Busi nawet się nie cofa do obrony, biega jakby miał jajeczka powiązane, on sam nawet nie wie gdzie biec

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: To nie sa zadania tego zawodnika.
Tak, wyobraz sobie potrafi zagrac genialna prostopadla pilke, zaskocze Cie troche dalsza niz na 2 metry. Owszem nie robi tego zbyt czesto ale to wynika z pozycji, koncepcji gry a ostatnio rowniez ze slabszej postawy.
Proponuje porzucic livescore na rzecz ogladania spotkan.

Co do samego Yaya chyba nikt nie ma watpliwosci ze jest genialny, tyle ze jego profil gry jest dosyc ofensywny, co jak widac nie pasowalo do tamtej Barcy. Dlatego uwazam Twoje argumenty za smieszne, uwypuklajace brak pojecia o tym o czym mowisz.

Ah Ty bys je wykonal, poczekaj gdzies w pamietniku mam nr do skautow Barcy, dam im znac, ze przez swoja niedbalosc przeoczyli taka perelke. Oczekuj telefonu, kariera stoi otworem ;>

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: " To nie sa zadania tego zawodnika". W takim układzie powiedz mi co należy do obowiązków DP ? Pusiemu ostatnio wyszedł jeden wślizg, który przerwał akcję rywala i od razu komentator podniósł ton jaki to Sergio jest wspaniały. On takich wślizgów powinien mieć co nie miara. Zgodzę się, że Sergio bardzo często leży na murawie, ale to z tego powodu iż potyka się o własne nogi.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: Nie zrozumiales.
Odnosnie zadan odnosilem sie do Twojej powyzszej wypowiedzi i zarzutow co do goli i asyst.
I z laski swojej wypowiadaj sie z szacunkiem, widze ze Busi jest u Ciebie jak drzazga w pewnej intymnej czesci ciala ale zachowajmy jakis poziom. To nasz gracz i slowa "Pusi" sa nie na miejscu.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

2

Naprawdę uważacie że Mascherano spisałbysię wiele lepiej od Busquetsa?

Wszyscy wiemy jakie zalety ma Mascherano, a jaki Busquets. Jeśli jednak trenerzy stawiają na tego 2 to jest jakiś powód. Jeśliby Busquets kompletnie nie miał formy to powinien grać Mascherano, a w odwrotnej sytuacjii Busquets.W zależności od przeciwnika można zagrać z 2 def. pomocnikami, gdy będą w formie, albo zagrać bez nich w pomocy, ale z cofniętym lekko Ratikiciem.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: Przejrzyj na oczy.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: Co napisałem źle? Nie podoba ci się że myślę, że niedługo Busquets znowu wróci do formy sprzed kilku lat?
Rozumiem, że Mascherano jest waszym faworytem i nie dziwię się zbyt bardzo, bo też na początku sezonu postawiłbym na niego.
A co do mojego komentarza to nic nie napisałem źle.
Nie wyraziłem nawet swojego zdania kto jest lepszy.
Napisałem jedynie, że Mascherano mógłby spisać się nie lepiej od Busquetsa.
WYjaśnij mi pod jakim względem masz przejżeć na oczy.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.