Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Perfekcyjny Sergi Roberto

23 sierpnia 2015, 21:30

Maciej Fudala

Źródło: Sport

91 komentarzy

Sergi Roberto zdaje sobie sprawę, że obecny sezon będzie inny niż dotychczasowe. W obliczu wielu kontuzji w pierwszej kolejności Luis Enrique będzie wykorzystywać Hiszpana do obsadzenia prawej obrony, a nie środka pomocy.

Świadkami dokładnie takiego scenariusza byliśmy dziś w spotkaniu z Athletikiem. Sergi Roberto rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się jednak już w 19. minucie, zmieniając kontuzjowanego Daniego Alvesa i zajmując miejsce na prawej obronie. Jak się okazało, zmiana ta była prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Roberto bardzo szybko wpasował się do drużyny, która z minuty na minutę zaczęła grać znacznie lepiej, coraz częściej zagrażając bramce strzeżonej przez Iraizoza.

Niemalże wszystko, co robił Sergi Roberto, było bliskie perfekcji. W 71 minut Katalończyk zdążył odebrać aż osiem piłek oraz wykonać 29 podań i pięć groźnych dośrodkowań. Na uwagę zasługuje zarówno pewna i odpowiedzialna gra zawodnika w defensywie, jak i odważne zapuszczanie się przez niego do przodu w celu wspomagania kolegów w ataku. Dopiero po wejściu Roberto na boisko prawe skrzydło Barçy ożyło, a kolejne akcje nim przeprowadzane były coraz groźniejsze. Wisienką na torcie mógł być zdobyty gol, do którego zabrakło naprawdę niewiele, gdyż piłka po silnym strzale Katalończyka trafiła w poprzeczkę.

Jeśli w następnych meczach Roberto będzie prezentował podobny poziom gry, pewność i opanowanie co dziś, sympatycy Barcelony mogą być spokojni o obsadę pozycji prawego obrońcy pod nieobecność Alvesa, Adriano i Douglasa.