Laporta: Barça znajduje się w rękach Kataru

Ola

26 października 2015, 13:45

Marca, Sport

127 komentarzy

Sto dni po wyborach prezydenckich Joan Laporta podsumował sytuację Barcelony w programie „El club de la mitjanit". Były prezydent klubu szczególnie krytycznie wypowiedział się na temat zarządzania finansami Barçy.

- Jeśli nie zrównoważą klubowych rachunków, muszą podać się do dymisji. Sytuacja jest bardziej niż martwiąca. W tej chwili znajdujemy się w rękach Kataru. Mają to ustalone, mówią, że będą mieć najlepszy kontrakt sponsorski w historii, a wychodzi na to, że znajdujemy się w rękach Kataru. Na pewno Bartomeu podpisze wszystko, o co go poproszą. Zarówno prezydent, jak i byli członkowie zarządu mają w tym osobiste interesy.

- Bartomeu to nałogowy kłamca. Nie pojawię się na żadnym zgromadzeniu, dopóki obecny zarząd nie wycofa pozwu przeciwko mnie i moim kolegom. Powiedzieli, że to zrobią, ale tak się nie stało. Za każdym razem coraz bardziej kłamie.

- Liczby przedstawione przez klub są gorsze niż moje i pokazują, że klub znajduje się pod kreską. Dlatego sprzedają zawodników, to ich sposób na zbilansowanie strat. W ostatnich latach sprzedali Alexisa, Pedro, Deulofeu… i odejdzie wielu innych, bo tego potrzebują.

- Sprawa estelad? Nie musiało do tego dojść. Klub powinien odwołać się od pierwszej kary. Wnioski trzeba było wyciągnąć wcześniej, kiedy się nie rejestrowało nieletnich graczy. Bartomeu nie ma żadnej wiarygodności. Ani jeśli chodzi o estelady, ani o klubowe konta. W żadnym wypadku nie można pozwolić na tę kryminalizację estelady.

- Afera sędziowska? Wszystko jest możliwe, ale nie sądzę, żeby to była regularna praktyka. Trzeba to sprawdzić, jednak to doniesienie nie wyjaśnia faktów.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta, daj pan spokój...

« Powrót do wszystkich komentarzy