Barça - Las Palmas: Zwycięstwo w nietypowych okolicznościach

• Lionel Messi 70', 77'
  • Niedziela, 1 października 16:15
  • Camp Nou
  • Eleven Transmisja na żywo dostępna na STS.pl

W nietypowym meczu przy pustych trybunach FC Barcelona pokonała Las Palmas 3:0, odnosząc siódme kolejne zwycięstwo w Lidze.

W pierwszej połowie trudno było odnieść wrażenie, że to nie gierka treningowa, a mecz o ligowe punkty. Przy pustych trybunach gra podopiecznych Ernesto Valverde wyglądała bardzo słabo, co spowodowało, że w pierwszych 45 minutach nie oglądaliśmy żadnej klarownej sytuacji gospodarzy. Najlepszą szansę do zdobycia gola miał Paulinho, jednak jego uderzenie z główki minęło bramkę Chichizoli.

Z drugiej strony goście z Wysp Kanaryjskich również nie grali na wysokim poziomie. Należy jednak stwierdzić, że Las Palmas prezentowało się dosyć solidnie i to właśnie podopieczni Pako Ayestarana byli bliżej wyjścia na prowadzenie, lecz po strzale Calleriego piłka jedynie obiła słupek bramki strzeżonej przez Marca-André ter Stegena.

W przerwie Ernesto Valverde postanowił zdjąć z boiska Vidala i Paulinho, a w ich miejsce wprowadził Iniestę i Rakiticia. Już trzy minuty po wznowieniu gry do siatki po uderzeniu głową trafił Busquets, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Z graczy Las Palmas zeszło całe powietrze i już do samego końca nie potrafili nawiązać do postawy z pierwszej połowy. Z kolei Barça zaczęła stwarzać sobie coraz dogodniejsze sytuacje bramkowe.

W 70. minucie wyśmienitym podaniem popisał się Denis Suárez, który obsłużył Leo Messiego. Argentyńczyk minął bezradnego Chichizolę i podwyższył na 2:0. Po siedmiu minutach Messi ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po asyście Luisa Suáreza, który mimo tego kluczowego podania kolejny raz rozegrał bardzo słabe zawody. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie, a Barça odniosła siódme kolejne zwycięstwo w Lidze.

W dzisiejszym meczu emocji było jak na lekarstwo. Nietypowa atmosfera w Katalonii była wyczuwalna dzisiaj także na boisku, gdzie podopieczni Valverde przez długi czas grali tak, jakby myślami znajdowali się w zupełnie innym miejscu. Nie oglądaliśmy dzisiaj pięknych akcji kombinacyjnych czy też wspaniałych bramek, jednak kolejny raz o wyniku przesądziła skuteczność Messiego i spółki. Do największych plusów bez wątpienia możemy zaliczyć trafione zmiany szkoleniowca Barçy, a także kolejny komplet punktów, dzięki któremu na ten moment Real traci do Barcelony aż dziesięć oczek.

Barcelona: Ter Stegen, Jordi Alba; Mascherano, Piqué, Sergi Roberto; Busquets, Paulinho, Denis Suárez; Messi, Luis Suárez, A. Vidal.
Rezerwowi: Cillessen; Umtiti, Semedo, Rakitić, André Gomes, Iniesta, Deulofeu.

Las Palmas: Chichizola, Míchel, Lemos, Borja, Ximo, Hernán, Aquilani, Viera, Tana, Oussama, Calleri.
Rezerwowi:  Lizoaín, D. Simón, Vicente, D. García, Aythami, J. Castellano, Hernán Toledo.

ciekawe ilu by było kibiców, w tych okolicznościach pewnie nie duzo , jak dla mnie mecz powinien zostac przełozony dantenskie sceny sie rozgrywały w Cataloni a jak oni mieli grac spokojnie normalny mecz, widac jak sie to wszystko przełożyło na widowisko

szkoda tylko ze kibice nie mogli tego zobaczyc :(

Najgorsze w tym wszystkim ze jak ktos mowi ze pis zly to znaczy ze za po. Ludzie nie widza innych rozwiazan. Wiec mysla , co z tego ze ci mnie dymaja jak tamci dymali bardziej. To jest smutne

Bez kibiców jak bez ręki

Zle się ogląda mecze bez kibiców . Mam nadzieje , że więcej takich sytuacji nie będzie . Piłka wtedy traci na atrakcyjności , szkoda , że sprawy polityczne były dziś niejako związane z tym spotkaniem :(

Po tym co dzis wydarzylo sie w Katalonii i nadal sie dzieje, na miejscu Pique i innych katalończyków zrezygnowałbym z gry w kadrze Hiszpanii...

3 punkty zostają w Barcelonie. Prawdziwy sprawdzian będzie 14 października z Atletico.

Suarez to tragedia w tym sezonie ... co do pomocy to nie powiem bo brakuje tego Coutinho który miał być latem

Jak oceniacie dzisiejszy występ Denisa? Nie mogłem oglądać meczu, a jestem ciekaw jak się zaprezentował

Espanyol się podłoży to nawet nie ma co liczyć że dzisiaj Real straci jakieś punkty. Ale najważniejsze że to my wygrywamy 3-0 mimo takich okoliczności.

Dziwi mnie tylko czemu nie gra Deulofeu, może nie jest to Neymar, ale umie rozrzedzić defensywę rywali, w dodatku dużo biega i walczy, naprawdę się przydaje. Mimo wszystko wydaje mi się że dużo jeszcze pogra w tym sezonie i będziemy mieli z niego sporo pożytku. Co do meczu, to pierwsza połowa słaba, ale druga to już pełnokrwista Barcelona, której zdecydowanie pomogły zmiany w przerwie.

Martwi mnie to, że bez Iniesty pomoc w Barcelonie nie istnieje. No bo ile on jeszcze pogra? Dwa lata? I co potem?

Najbardziej chyba martwi forma Suareza. To jakie on sytuacje marnuje to szok albo w bramke nie trafi albo strzela w bramkarza

Wie ktoś może czemu kibiców nie było? Jestem ostatnio trochę nie w temacie, więc nie wiem czy była jakaś kara czy coś.

Szkoda że kibiców nie było,ale wynik jest sprawiedliwy i oddaje obraz meczu,a to już jest dobre.

Bardzo bym prosił żeby i ktoś napisał kto na + kto na - kto zagrał dobre spotkanie kto słabe bardzo proszę nie oglądałem meczu

Najważniejsze są 3 pkt.Teraz musimy wytrzymać 2 tygodnie bez meczy Barcy :(

Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo , oby tak dalej .

Minie wiele lat zanim Barcelona się przystosuję do gry bez Messiego. Ten mały geniusz po raz trylionowy wziął sprawy w swoje ręce, a raczej nogi i Barca wygrała.

Suarez do wymiany. Ciezki hak słoń.

Dziwny mecz. Nie spodziewałem się, że zobaczę mecz Barcelony bez publiczności tak jak średnio z 80tys kibiców na stadionie to dziś pustki. Po pierwszej połowie pomyślałem, że Messi znowu bez gola a tu proszę dwa gole :P Messi to Messi! Przewaga wciąż nasza.

Tak po prawdzie to bałem się, że ta dobra passa może zostać dziś przerwana. Za dużo tego wszystkiego zebrało się na raz: mecze ligowe co 3dni, wyjazd do Lizbony i przeciętny mecz ze Sprtingiem w LM no i do tego to referendum niepodległościowe.
Ufff!!! Na szczęście wszystko poszło dobrze i mamy komplet pkt po 7kolejkach i o dziwo nikt nie jest poważnie kontuzjowany pomijając Dembele. Teraz tylko trzeba się modlić o szczęśliwe powroty z meczów reprezentacji i jedziemy dalej.

Pierwszej połowy nie mogłem zobaczyć ale widzę że nic nie straciłem, a druga ? po prostu Messi wziął sprawy w swoje ręce-nogi i mamy 3 punkty.

Z innej beczki, kolejna piękna bramka coutinho z daleka, ech żałujmy na prawdę jego niedoszlego transferu, chłopak wart każdej kasy.

Dzisiejszy mecz był słaby i to trzeba sobie powiedzieć. Szansy nie wykorzystał Denis, poza jednym czy dwoma zagraniami nie widoczny. To samo Vidal i El Pistolero. Co do samego Suareza to już pomału kończy mi się cierpliwość (ja wiem, co dla nas zrobił i, że jak nie strzela to i tak pracuje dla zespołu i ma dziś asystę), ale gość porusza się jakby miał 150kg wagi. Jest niewidoczny całymi połaciami meczu, a to jak próbował wymusić karnego to szkoda słów.. chłop powinien powalczyć i ograć bramkarza Las Palmas, zaczyna się robić takie trio cieni dobrych napastników w europie, Higuain, Benzema, Suarez … Pierwsze 30’ minut bezbarwne, ale ok. Potem końcowe 15 minut bardzo słabe, oddaliśmy piłkę i inicjatywę Las Palmas… Dla mnie za wcześnie zmieniony Paulinho, bo jako jeden z nielicznych w pierwszej połowie biegał i się starał. Zdecydowanie mocniej powinniśmy zacząć ten mecz widzieliśmy jak Jordi miał pretensje do kolegów, że nie ruszyli w jednej akcji za nim do pressingu. Jednak ważne są 3 punkty, kolejne bramki Leo i jego dobry występ, niezły mecz Roberto, dobra zmiana Rakiticia oraz po raz kolejny bdb mecz MATS’a. Jedyne, co może usprawiedliwiać piłkarzy i pewnie tak jest to sytuacja w Katalonii, pewnie duża część zespołu miała czym innym zaprzątnięte głowy niż dzisiejszy mecz. Vamos Barca ! teraz skupiamy się na ATM !!! Forca Cataluña !!!!! Referendum !!!!

W meczach przy zamkniętych trybunach jesteśmy lepsi od Realu
Real - remis z farmerami z Polski
Barca - wygrana z drużyna w mocnej La Lidze

Iniesta w obecnej formie jest nie do zastąpienia.

Ciezko bylo ogladac 1wsza polowe. Las Palmas wiecej posiadania i podan. Srodek bez Rakiety i Iniesty zawiodl... druga polowa to zupelnie uwidocznila. Paulinho przyda sie do zmian ale to nie ten typ gracza na nasz styl. Roberto jeszcze nie jest na tym etapie, moze i nigdy nie bedzie a Vidal zupelnie zawiodl. Alba dzis tez szwankowal... Suarez... oh ten ziomal gra slabo, poza asysta nic nie zagrazal bramce.
Duzo do poprawy przed Vervalde... moze i mamy 7 z 7 ale szybko mozemy to stracic bez poprawy formy

Co ten Suarez? Nie chce Ci się grać to zmień klub

Panowie nie oglądałem meczu,powiedzcie mi jakim cudem las Palmas mialo większe posiadanie piłki? :D

Właśnie zobaczyliście, jaki jest sens kupować koszulki Barcy w tej wersji po 400-500zł. Ja zawsze kupuję te po ok. 200zł. Wersje po 400-500zł są bardzo delikatne, a uszkodzić sobie koszulkę za takie pieniądze to...