Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Barca doszła do porozumienia z Hebei Fortune w sprawie Mascherano

 11 stycznia 2018, 13:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 44 komentarze

  • Jak donosi dziennik Sport, Barcelona osiągnęła porozumienie z Hebei Fortune w sprawie transferu Javiera Mascherano
  • Argentyńczyk ma kosztować chiński klub 10 milionów euro
  • Transfer Yerry’ego Miny przyspieszy odejście Mascherano

Kilka tygodni temu Mascherano w jednym z wywiadów powiedział, że okres jego gry w  Barcelonie zbliża się ku końcowi. Z pewnością wiedział już wtedy, że chce odejść z klubu w zimowym okienku transferowym. Według dziennika Sport, po dłuższych niż się spodziewano negocjacjach, doszło wreszcie do porozumienia Hebei Fortune z Barçą. Chińczycy zwiększyli bowiem swoją ofertę z 7 do 10 milionów euro. Barcelona wymagała właśnie takiej kwoty do wyrażenia zgody na przeprowadzenie operacji.

Jak dowiedział się Sport, do ostatecznego porozumienia doszło na początku tego tygodnia. Piłkarz poinformował już szatnię o swojej decyzji, która jest nieodwołalna. Wówczas jednak było jeszcze kilka spraw do rozstrzygnięcia. Obecnie Mascherano korzysta ze swoich ostatnich dni w roli piłkarza Barcelony.

Pożegnalny występ z Celtą

Thomas Vermaelen występuje ostatnio regularnie w podstawowym składzie Barcelony, ale we wtorek nie trenował wraz z kolegami. Jeśli weźmiemy pod uwagę kontuzję Samuela Umtitiego, wydaje się, że w tej sytuacji Mascherano zagra od pierwszej minuty w spotkaniu z Celtą. Może to być zatem jego ostatni występ w barwach Barçy. Jeśli dolegliwości Vermaelena nie są zbyt poważne, to właśnie reprezentant Belgii powinien zagrać u boku Gerarda Piqué w podstawowym składzie w meczu z Realem Sociedad.

Przybycie Yerry’ego Miny przyspieszy transfer Mascherano. Według Sportu Barcelona poprosiła Argentyńczyka nie tylko o to, żeby nie odchodził do momentu kupna Kolumbijczyka, ale również, aby został w klubie kilka dni dłużej. Barça chce bowiem, żeby Yerry Mina był choć w minimalnym stopniu zintegrowany z drużyną, gdy Mascherano odejdzie do Chin.

Jefecito jest więc gotowy do odejścia. Zdaniem Sportu jest to już kwestia dni. Co ciekawe Argentyńczyk ma wyjechać do Chin bez rodziny, która, przynamniej na razie, zostanie w Barcelonie.

Według Sportu Mascherano zamierza pograć w Hebei przez rok, a następnie, jeśli będzie taka możliwość, wrócić do Argentyny, gdzie zakończyłby swoją karierę. Mimo to jego umowa z drużyną prowadzoną przez Manuela Pellegriniego ma zawierać możliwość przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata.

Udostępnij:

Komentarze (44)

Gorące tematy