Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Unzué: Ciężko jest powstrzymać Messiego i Albę

 12 stycznia 2018, 10:15

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 16 komentarzy

Trener Celty Vigo Juan Carlos Unzué był pod wrażeniem wczorajszego występu Leo Messiego. Szkoleniowiec przyznał, że słabe mecze praktycznie nie przytrafiają się Argentyńczykowi.

Zmieniona Celta: Mieliśmy pomysł, ale nie wyszło jego wykonanie. Rywale grali na tak wysokim poziomie, że nie pozwolili nam na wiele.

Barcelona nie do zatrzymania: Mierzyliśmy się z nią w lidze i udało nam się zremisować, w zeszłym tygodniu także. Ciężko jest powstrzymać Messiego i Jordiego Albę. Brakowało nam jakości w podaniach, która pozwoliłaby nam stworzyć zagrożenie. Nie potrafiliśmy poradzić sobie z pressingiem Barcelony.

Messi-Alba: W tym sezonie często współpracują, wynika to z taktyki. W składzie Barçy nie ma typowych skrzydłowych, więc boczni obrońcy mają przestrzeń do ofensywnych wejść.

Wspaniały mecz Messiego: To nie tylko kwestia dzisiejszego spotkania. Wyjątkowa sytuacja jest wtedy, kiedy zagra słabszy mecz, ale na nieszczęście rywali zdarza się to rzadko. To była lepsza wersja nie tylko jego, ale też całej drużyny. Trudno było im się przeciwstawić.

Zmiana Messiego: Nie wiem nic na temat tego, co dzieje się w szatni Barçy. To nie pierwszy raz, kiedy Messi schodzi w trakcie meczu. Odpowiednie zarządzanie drużyną jest ważne, żeby utrzymać najwyższy poziom.

Refleksje: Mieliśmy za sobą dwa bardzo wymagające spotkania, w których osiągnęliśmy dobre rezultaty. Pozwoliło nam to nabrać większej pewności siebie. Zawsze pozostanę wierny swojej idei w futbolu. Chcieliśmy przycisnąć Barcelonę, ale nie udało nam się.

Aspas: Nie zamierzałem go zmieniać, ale musiałem wziąć pod uwagę wynik. Skupiamy się już na kolejnym meczu.

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy