Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

FOX Sports: Koszulkę z numerem 7 otrzyma zawodnik, który przyjdzie do Barcelony latem

 19 stycznia 2018, 21:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: FOX Sports

 166 komentarzy

  • Numer na koszulce Philippe Coutinho pozostaje obiektem spekulacji
  • Brazylijczyk ma otrzymać numer 14 po Javierze Mascherano
  • Zdaniem FOX Sports numer 7, zwolniony przez Ardę Turana, jest zarezerwowany dla kolejnej gwiazdy, która dołączy do Barcelony podczas letniego okienka

Przyjście Philippe Coutinho do Barcelony to do tej pory bez wątpienia największy hit bieżącego okienka transferowego. Fani z Camp Nou już nie mogą się doczekać chwili, w której zobaczą Brazylijczyka na boisku razem z Leo Messim i swoim starym znajomym z Liverpoolu, Luisem Suárezem.

Podczas swojej prezentacji Coutinho otrzymał koszulkę z samym nazwiskiem bez numeru, co wywołało natychmiastowe spekulacje. Wielu dziennikarzy przypuszczało, że Brazylijczyk przejmie "siódemkę" zwolnioną przez Ardę Turana. Oficjalny klubowy sklep rozpoczął nawet sprzedaż trykotów z tym numerem pod nazwiskiem Coutinho, ale ostatecznie pomocnik najprawdopodobniej będzie grać z numerem 14. Na razie należy on do Javiera Mascherano, ale Argentyńczyk wkrótce opuści Barcelonę i przeniesie się do Hebei China Fortune.

Coutinho przyszedł do Barcelony z kontuzją, przez którą wróci na boisko pod koniec stycznia. Wtedy tajemnica numeru Brazylijczyka zostanie ostatecznie rozwiązana. Zastanawiające jest jednak to, że pomocnik nie otrzymał koszulki z numerem 7, mimo że po odejściu Ardy Turana pozostaje ona bez właściciela.

Zdaniem FOX Sports przyczyna może być prosta. Barcelona miałaby zarezerwować ten numer dla piłkarza, który przyjdzie do klubu latem. Media donoszą, że będzie to Antoine Griezmann, który miał obiecać władzom Atlético, że zostanie w Madrycie do końca sezonu. Blaugrana także nie może sobie pozwolić na sprowadzenie Francuza już teraz, ponieważ dopiero co wydała ponad 100 milionów euro na Philippe Coutinho. Jeśli te domysły okażą się prawdziwe, Griezmann dołączy do Barcelony po Mistrzostwach Świata w Rosji.

Udostępnij:

Komentarze (166)

Gorące tematy