Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Komisja Przeciwko Przemocy zajmie się sprawą obraźliwych okrzyków w meczu z Espanyolem

 19 stycznia 2018, 22:00

 Julia Cicha

Źródło: Marca/Mundo Deportivo

 23 komentarze

LaLiga zgłosiła do Komitetu ds. Rozgrywek  i Komisji Przeciwko Przemocy obraźliwe okrzyki kibiców Espanyolu z ostatniego meczu Pucharu Króla z Barceloną. Część kibiców gospodarzy obrażała Barçę, Gerarda Piqué oraz jego partnerkę Shakirę.

Podczas spotkania, w okolicach trybuny znajdującej się za bramką, gdzie siedzą członkowie Grada Canito, aż jedenaście razy można było usłyszeć okrzyki „puta Barca, puta Barca, eh, eh”. W 24. i 76. minucie spotkania obrażano również Gerarda Piqué oraz Shakirę. Sam zawodnik odniósł się do tego wydarzenia po meczu, mówiąc, że ma nadzieję, że podobna sytuacja nie zdarzy się na Camp Nou. Dodał, że zajmowanie się tego typu incydentami nie jest jego zadaniem.

LaLiga dodaje: „wielokrotnie po powtórzeniu wspomnianych wcześniej okrzyków klub prosił przez głośniki, by kibice nie obrażali zawodników rywali. Pozostali kibice przez cały czas trwania spotkania zachowywali się prawidłowo”. Zauważono też sytuację z 76. minuty spotkania, kiedy to Cillessen został uderzony obiektem rzuconym z trybun: „w 76. minucie, gdy bramkarz gości kierował się za bramkę, by podnieść piłkę, rzucono w niego kulką z folii aluminiowej, trafiając w twarz, co spowodowało jego upadek, ale nie doprowadziło do żadnego urazu. Bramkarz mógł kontynuować grę”.

Udostępnij:

Komentarze (23)

Gorące tematy