Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rafinha przechodzi do Interu

 20 stycznia 2018, 06:22

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 172 komentarze

  • FC Barcelona i Inter doszły do porozumienia w kwestii wypożyczenia Rafinhi do włoskiego klubu
  • Inter zachowuje opcję pierwokupu do końca sezonu z zastrzeżeniem, że będzie ona obowiązkowa, jeśli Nerazzurri zajmą miejsce dające im udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów
  • Jeżeli Włosi ostatecznie zdecydują się wykupić Brazylijczyka, zapłacą Barcelonie 35 mln euro + 3 mln euro tzw. zmiennych

Rafinha Alcântara będzie nowym zawodnikiem Interu. Mundo Deportivo informuje, że po tygodniu intensywnych negocjacji pomiędzy FC Barceloną a Interem Katalończycy zaakceptowali ostatnią ofertę Włochów, którzy wypożyczą Brazylijczyka do końca trwającego sezonu.

Kataloński dziennik podaje, że Inter zachowuje sobie opcję wykupu z zastrzeżeniem, że będzie ona obowiązkowa w momencie, gdy Nerazzurri zakwalifikują się do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Jeżeli Włosi pozyskają Brazylijczyka na zasadzie transferu definitywnego, zapłacą FC Barcelonie 35 mln euro + 3 mln tzw. zmiennych.

W artykule Mundo Deportivo czytamy, ze Barça domagała się opcji wykupu opiewającej na 38 mln euro, podczas gdy Inter zaoferował w środę 35 mln euro. Ostatecznie Oscar Grau i Pep Segura doszli do porozumienia z dyrektorem sportowym Interu Piero Ausilio i ustalili, że trzy miliony euro, jakie różniły oba kluby, zostaną ujęte w tzw. zmiennych. Z tych 3 mln euro, 2 mln zostaną wypłacone Barcelonie za awans Interu do Ligi Mistrzów, a 1 mln za zdobycie tytułu podczas trwania kontraktu.

Aktualnie Nerazzurri zajmują trzecią pozycję w Serie A, mając 8 punktów straty do drugiego Juventusu i 9 punktów do liderującego Napoli. Tuż za plecami Interu plasują się Lazio i Roma, z którymi gracze z Mediolanu będą toczyli bój o awans do Ligi Mistrzów. Z kolei już w najbliższą niedzielę Inter podejmie w bardzo ważnym meczu Romę. Mundo Deportivo przypomina, że na koniec sezonu cztery najlepsze włoskie drużyny uzyskują bezpośredni awans do Champions League.

Na koniec czytamy, że Brazylijczyk znajduje się w doskonałym stanie, dzięki czemu wystąpił w ostatnim meczu przeciwko Espanyolowi. Z tego powodu Włosi osiągnęli całkowite porozumienie z Katalończykami i możliwy jest scenariusz, w którym podczas letniego okienka transferowego Rafinha zwiąże się z Interem 3-letnim kontraktem. W ten weekend 24-latek uda się do Mediolanu, aby przejść badania medyczne i przewiduje się, że piłkarz będzie obecny na stadionie podczas starcia Interu z Romą.

Udostępnij:

Komentarze (172)

Gorące tematy