Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Joaquín: Porażka a porażka pięcioma bramkami to dwie różne rzeczy

21 stycznia 2018, 23:09

Źródło: Marca

11 komentarzy

Kapitan Betisu Joaquín Sánchez przeanalizował porażkę z Barceloną w wypowiedzi dla Movistar Partidazo.

Analiza: Myślę, że rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę, kontrolowaliśmy mecz. Wiemy, że takie spotkania są bardzo wymagające, wszystko musi być perfekcyjne. Kiedy grasz wysokim pressingiem, odzyskujesz piłkę i nie jesteś w stanie jej utrzymać, Barcelona cię pogrąża. W drugiej połowie straciliśmy trzy bramki w pięć czy dziesięć minut. To właściwie zakończyło mecz.

Ryzyko wysokiego pressingu: Wiemy, że odważna gra pressingiem jest ryzykowna. Barcelona to drużyna, która przy naszym niewielkim rozkojarzeniu, zdarzającym się w takich meczach… Do tego Leo Messi, nie wiemy już, co o nim mówić.

Trudna porażka: Zawsze ciężko się przegrywa, ale to prawda, że na 10 minut przestaliśmy grać, a z taką drużyną jak Barcelona powoduje to utratę pięciu bramek. Porażka a porażka pięcioma bramkami to dwie różne rzeczy. Mieliśmy dobrą serię, graliśmy ważne mecze, teraz musimy zapomnieć o dzisiejszym spotkaniu. Z takimi zespołami porażki mogą się zdarzyć.