Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Grêmio zapewnia, że Arthur zostanie w klubie przynajmniej do grudnia

 5 lutego 2018, 15:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport

 16 komentarzy

  • Arthur najprawdopodobniej zostanie w Grêmio do końca 2018 roku
  • Brazylijczycy oczekują oferty wyższej niż 30 milionów euro zaproponowane przez Barcelonę
  • Prezes Romildo Bolzan przyznał, że obecnie negocjacje są wstrzymane, ale obie strony zgadzają się co do tego, że Arthur zostanie w Grêmio na kolejny sezon

FC Barcelona i Grêmio wciąż nie doszły do porozumienia w sprawie kwoty transferu Arthura do klubu ze stolicy Katalonii. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik pozostanie w Porto Alegre przynajmniej do grudnia 2018 roku, kiedy zakończy się sezon ligowy w Brazylii.

Opiewająca na 30 milionów euro oferta Barcelony nie jest satysfakcjonująca dla Brazylijczyków, którzy mają nadzieję na wyższy zarobek. Podzielone prawa do piłkarza powodują, że Grêmio nie otrzyma całej kwoty zapłaconej przez Blaugranę. Wydaje się jednak, że prędzej czy później oba kluby będą musiały dojść do porozumienia, ponieważ sam zawodnik deklaruje chęć gry w bordowo-granatowych barwach.

Prezes Grêmio Romildo Bolzan zapewnił jednak w rozmowie z brazylijskim portalem UOL Esporte, że niezależnie od tego, czy porozumienie zostanie osiągnięte, Arthur zostanie w swoim obecnym klubie do końca roku. – Obecnie negocjacje są wstrzymane, ale mogę zdradzić, że wszystkie rozważane plany zakładają, że Arthur zostanie z nami do grudnia. Obie strony zgadzają się co do tego rozwiązania. Mniej więcej wiadomo, że Arthur będzie zawodnikiem Grêmio do końca 2018 roku, jeśli dojdzie do porozumienia w sprawie transferu. Powtarzam: jeśli dojdzie do porozumienia – stwierdził Bolzan.

Zdaniem brazylijskich mediów zainteresowanie Arthurem wyraża też AS Monaco, ale prezes Grêmio nie chciał wypowiadać się na temat ewentualnej oferty z tego klubu. – Na razie do transferu nie doszło, trzeba zaczekać na finał negocjacji. Obecnie tylko tyle mogę powiedzieć – skomentował Bolzan. 

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy