Messi przekroczył granicę 50 tysięcy minut w oficjalnych meczach FC Barcelony

32 komentarze

• W meczu z Getafe Leo Messi przekroczył granicę 50 tys. minut rozegranych w oficjalnych spotkaniach w barwach FC Barcelony
  • Wcześniej taki wynik zdołali osiągnąć jedynie Carles Puyol i Xavi Hernández
  • Wiele wskazuje na to, że Argenyńczyk jeszcze przez wiele lat będzie reprezentował barwy Blaugrany, dzięki czemu ma duże szanse na prześcignięcie obecnego lidera rankingu - Xaviego

O Leo Messim powiedziano już niemal wszystko. Co chwilę dziennikarze i eksperci wynajdują kolejne rekordy, które zostały pobite przez argentyńskiego cracka. Tym razem Mundo Deportivo zauważa, że w meczu przeciwko Getafe napastnik Barçy dokonał czegoś, co wcześniej udało się osiągnąć jedynie dwóm graczom Blaugrany.

W niedzielnym starciu na Camp Nou z Getafe Leo Messi przekroczył granicę 50 tysięcy minut rozegranych w oficjalnych meczach FC Barcelony i stał się trzecim piłkarzem, któremu się to udało. Od początku kariery Messi rozegrał dla Barçy 50 062 minuty w oficjalnych spotkaniach. Dzięki temu rezultatowi La Pulga plasuje się na drugiej pozycji w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą minut w oficjalnych meczach rozegranych przez FC Barcelonę. Argentyńczyk wyprzedził swojego byłego kolegę z zespołu Carlesa Puyola, który w latach 1999-2014 uzbierał na swoim koncie 50 026 minut.

Oczywiście niekwestionowanym liderem tego zestawienia jest Xavi Hernández. Przez całą karierę rozegrał on w oficjalnych spotkaniach Barcelony 58 673 minuty. Messi, który wystąpił łącznie w 619 meczach Blaugrany, z czego w 549 w wyjściowym składzie, traci do katalońskiej legendy Barçy 8611 minut. Oznacza to, że argentyński napastnik musiałby wziąć udział w około 96 pełnych meczach, aby zdetronizować grającego w Katarze byłego kapitana Barcelony. Messi jakiś czas temu przedłużył swój kontrakt z Barçą do 2021 roku i wydaje się, że zakończy karierę, będąc nie tylko najlepszym strzelcem katalońskiego klubu, lecz także piłkarzem z największą liczbą minut w oficjalnych spotkaniach.