Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Hazard: To miłe, kiedy porównują mnie z Ronaldo i Messim, ale ja jestem innym piłkarzem

 19 lutego 2018, 21:50

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 19 komentarzy

Eden Hazard wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem Chelsea z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Czy to będzie najważniejszy mecz tego sezonu?

Myślę, że wszystkie mecze są trudne i ważne, szczególnie te w Lidze Mistrzów. Barcelona to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Damy z siebie wszystko w obu meczach i zobaczymy, czy to wystarczy.

Co musi zrobić Chelsea, żeby wygrać?

Przede wszystkim musimy bronić się całą drużyną. Jeśli w meczu z Barceloną zapomni się o defensywie, kłopoty są nieuniknione. Musimy zagrać swoje. Chcemy być przy piłce i zdobywać bramki, ponieważ gramy na Stamford Bridge. Jesteśmy Chelsea, jesteśmy mistrzami Anglii. Mamy szansę na zwycięstwo.

Jak się czujesz, kiedy ludzie porównują cię z Ronaldo i Messim?

To miłe, kiedy porównują mnie z najlepszymi piłkarzami na świecie, ale ja jestem inny. Ciężko pracuję, żeby wejść na ich poziom. Jeśli chce się należeć do grona najlepszych na świecie, trzeba grać dobrze w ważnych meczach.

Jak zapatrujesz się na swoją przyszłość w klubie?

Przede wszystkim skupiam się na jutrzejszym meczu. Gram w Chelsea od sześciu lat i jestem szczęśliwy w Londynie, moja rodzina również. Myślę tylko o jutrzejszym spotkaniu i pozostałej części sezonu. Staram się nie wybiegać w przyszłość.

Pamiętasz gola Andrésa Iniesty na Stamford Bridge?

Iniesta to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Barcelony, podobnie jak Messi. Wciąż gra na najwyższym poziomie. Pamiętam, jak strzelił tu bramkę w ostatniej minucie, ale dla kibiców Chelsea to nie jest najmilsze wspomnienie. To jednak przeszłość, najważniejszy jest teraz jutrzejszy mecz.

Obawiacie się starcia z Barceloną?

Wiemy, że trudno ją pokonać. Jesteśmy w dobrej formie i damy z siebie wszystko. Barça to jedna z najlepszych drużyn na świecie. W przeszłości miała wiele kłopotów w meczach z nami i mam nadzieję, że jutro również tak będzie.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (19)

Gorące tematy