Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Conte: Barça jest faworytem

 20 lutego 2018, 09:11

 Łukasz Lewtak

Źródło: AS/Marca/Mundo Deportivo

 38 komentarzy

Trener Chelsea Antonio Conte wziął udział w konferencji prasowej przed pierwszym meczem z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Włoski szkoleniowiec zaznaczył, że jego drużyna nie jest faworytem.

Analiza: "Dla nas jest to bardzo ważny mecz, wyzwanie. Mierzymy się ze wspaniałą drużyną, jedną z najlepszych na świecie. Takie spotkania wymagają motywacji i entuzjazmu z naszej strony. Nie będzie łatwo. Barça to cudowny zespół z fantastycznymi piłkarzami - Messim, Suárezem, Iniestą... Jest to bardzo kompletna drużyna, musimy być bardzo uważni i wykazać się ambicją, aby rozwijać nasz futbol. Znamy cechy przeciwników - lubią utrzymywać się przy piłce, dominować, w każdym meczu potrafią stwarzać okazje i strzelać gole... Musimy być na to przygotowani, być zwarci i grać razem. Musimy zrobić to, co potrafimy".

Barça faworytem: "Na papierze to Barça jest faworytem, ale musimy być zmotywowani. Takie mecze są ważne, ponieważ możemy przekonać się, na jakim poziomie jesteśmy. Uważam, że to będzie próba ogniowa. Będzie to trudny mecz, Barcelona rozgrywa fantastyczny sezon, a te rozgrywki nas interesują. Musimy być przygotowani i świadomi naszego poziomu oraz wiedzieć, że musimy się poprawić w przyszłości".

Jak zatrzymać Messiego?: "Dobre pytanie. Rozmawiamy o najlepszym piłkarzu na świecie. Potrafi stworzyć okazję w momencie, w którym inni myślą, że nie ma możliwości strzelenia gola. To fantastyczny zawodnik. Musimy zwracać na niego uwagę, ale są też inni piłkarze. Groźny jest także Suárez. Musimy grać zespołowo, aby zatrzymać całą drużynę Barcelony - Messiego, Suáreza, Iniestę... Musimy grać".

Wyjściowa jedenastka: "Po meczu Pucharu Anglii trudno mi było dobrze spać. Kiedy gra się takie mecze, trzeba być przygotowanym. Należy przygotować wszystkie szczegóły, większe i mniejsze. Mamy pewien plan i pomysł. Ważne, aby wybrać zawodników, którzy są w formie, a potem postarać się zagrać na naszym najwyższym poziomie".

Presja: "Jeśli chce się rywalizować na najwyższym poziomie, trzeba wiedzieć, jak radzić sobie z presją. W każdym meczu musimy starać się odnieść zwycięstwo. Presja powinna być przyjacielem, a nie wrogiem".

Szanse na zwycięstwo z Barceloną:  "Jeśli chcemy wygrać, musimy rozegrać perfekcyjne spotkanie. Na papierze to Barcelona jest faworytem przed tym dwumeczem. Zasłużyła na to miano dzięki swojej grze przez wiele lat. Postaramy się pokazać z jak najlepszej strony. Jeżeli na koniec wygramy, to dobrze. Jeśli nie, to będzie oznaczać, że Barça była od nas lepsza".

Chelsea miała jeden dzień więcej na odpoczynek: "Nie sądzę, żeby to miało wpływ. Kiedy jest się liderem tabeli i wygrywa się mecze, nie odczuwa się zmęczenia. Barça ma wielu piłkarzy, którzy są przyzwyczajeni do rozgrywania tego typu meczów. Nie sądzę, żeby spotkanie z Eibarem coś zmieniło".

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (38)

Gorące tematy