Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Pedro: Messi nie jest niepokonany, a zwycięstwo z Barceloną nie jest niemożliwe

 20 lutego 2018, 13:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: AS

 20 komentarzy

Pojedynek Chelsea z Barceloną ma w sobie wiele podtekstów i będzie wyjątkowy także dla Pedro Rodrígueza. Skrzydłowy The Blues po raz pierwszy zmierzy się z Blaugraną, w barwach której występował przez dziesięć lat. Przed spotkaniem Pedro opowiedział o szansach swojego zespołu i wcześniejszej rywalizacji w okresie, gdy reprezentował barwy Barçy.

Wspomnienia z meczu Chelsea - Barcelona w sezonie 2011/2012: Pamiętam te starcia bardzo dobrze. Chelsea zawsze była przerażającym przeciwnikiem, bardzo trudnym w takich spotkaniach: kompaktowym, silnym w defensywie, atakującym wysokim pressingiem. Z tych powodów zawsze trudno się z nią grało. To było frustrujące. Wciąż pamiętam ten pojedynek, to był bardzo smutny dzień dla mnie i dla moich kolegów.

Zmierzenie się z byłą drużyną: To będzie dla mnie wyjątkowe spotkanie. Przez wiele lat grałem w Barcelonie i mam tam wielu przyjaciół oraz wiele wspomnień z mojego pobytu w tym klubie. To będzie trudny mecz, ale nie mogę się doczekać jego rozpoczęcia. Nie będzie łatwo, ponieważ Barcelona to wspaniała drużyna, ale nie jest nie do pokonania, taka jest rzeczywistość.

Zatrzymać Messiego: Jak zatrzymać Messiego? Nie wiem. To trudne, ponieważ on jest najlepszym piłkarzem na świecie, ale nie jest niezwyciężony. Prawdopodobnie będzie to dla nas bardzo trudne spotkanie, w końcu to nadzwyczajny mecz, ale jeśli zespół skupi się na wspólnej walce, w piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo. Oczywiście to Barcelona i Messi, który jest bardzo trudny do zatrzymania, ponieważ jest bardzo szybki i bardzo inteligentny. Jest na innym poziomie. Bardzo trudno jest podążać za jego ruchami. U niego to wrodzone i to jest niezwykłe. Nikt nie może robić tego co on. Dlatego uważam za coś wyjątkowego, że mogłem z nim grać. Będę mógł opowiedzieć o tym moim dzieciom w przyszłości, ponieważ Messi prawdopodobnie będzie uznawany za najlepszego piłkarza w historii. Zwycięstwo nie jest jednak niemożliwe. Jeśli rozpoczniemy spotkanie ze strachem, Barcelona będzie miała nas na widelcu.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (20)

Gorące tematy