Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Plan minimum wykonany, Barça wywozi remis ze Stamford

20 lutego 2018, 19:38

Looky

810 komentarzy

Wtorek, 20 lutego 20:45, 1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów, Miejsce: Stamford Bridge, Transmisja: Canal +
Chelsea FC 1:1 FC Barcelona

Willian 62'

Lionel Messi 75'

Barcelona zremisowała na Stamford Bridge z Chelsea 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, ale zakończyła się bez bramek. Po przerwie gra się wyrównała i do siatki trafiali Willian oraz Messi. O awansie do ćwierćfinału zadecyduje rewanż na Camp Nou.

Mecz odważniej rozpoczęła Chelsea, która za sprawą strzału Hazarda i rzutu rożnego Williana, po którym głową strzelał Rudiger, stworzyła dwie dobre okazje już w pierwszych 10 minutach. W 16. minucie pierwzzą szansę miała Barcelona, a konkretnie Paulinho, który dostał świetną piłkę "na nos" od Messiego. Piłka po strzale Brazylijczyka przeleciała jednak obok słupka bramki Courtois.

W 22. minucie posiadanie piłki wynosiło 75-25% na korzyść Barçy, ale praktycznie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 30. minucie z rzutu wolnego przymierzył Marcos Alonso, lecz ter Stegen pewnie złapał piłkę. Od tego momentu zdecydowaną inicjatywę przejęła Chelsea, która w 33. minucie była bardzo blisko pierwszego gola, po tym jak strzał Williana zatrzymał się na słupku. Barcelona grała niedokładnie i notowała straty w środku pola. W 40. minucie Willian ponownie trafił w słupek i wiele wskazywało na to, że Barça nie dotrwa do końca połowy bez straty gola. Oblężenie bramki ter Stegena trwało w najlepsze, kolejną okazję miał Hazard, który uderzył jednak nad poprzeczką. Szczęśliwie udało się zachować czysyte konto, ale drużyna Valverde nie grała w tej części spotkania dobrze.

Po przerwie sygnał do ataku dał Luis Suárez, który w 53. minucie strzelał z ostrego kąta, lecz Courtouis udanie interweniował. Barça nadal grała jednak powoli i przewidywalnie i w 62. minucie stało się to, na co zanosiło się przez cały mecz. Po rzucie rożnym Willian ponownie znalazł kawałek wolnej przestrzeni i tym razem idealnie przymierzył obok słupka bramki ter Stegena. Za trzecim razem Barcelonie nie dopisało szczęście i Chelsea prowadziła 1:0. Goście zaczęli się śpieszyć, ale poza wymienianiem piłki przed polem karnym gospodarzy nie potrafili stworzyć zagrożenia pod ich bramką. To była woda na młyn dla The Blues, którzy momentami całą drużyną bronili się na 30. metrze od swojej bramki. Barcelonie brakowało dobrego ostatniego podania i przede wszystkim strzałów, więc oglądaliśmy typowe piłkarskie "bicie głową w mur".

W 75. minucie gościom z pomocą przyszedł jednak błąd Christensena, który niecelnie zagrał do Azpilicuety, piłkę przejął Iniesta, przytomnie odegrał do Messiego, a ten płaskim strzałem nie dał szans Courtois i wyrównał stan meczu. Po zdobytym golu Barça ponownie zwolniła, a pod swoim polem karnym nie dopuszczała już do groźnych sytuacji przeciwnika.

Remis 1:1 oznacza, że drużyna Valverde jest w lepszej sytuacji przed rewanżem na Camp Nou. Korzystny wynik trzeba docenić tym bardziej, że widać, iż zespół jest w groszej formie niż jeszcze kilka tygodni temu. O awans do ćwierćfinału Barcelona ponownie zagra z Chelsea za trzy tygodnie i miejmy nadzieję, że do tego czasu odzyska świeżość. Na tym etapie sezonu najważniejsze jest jednak to, że plan minimum został wykonany - jest remis i gol zdobyty na wyjeździe, więc w rewanżu Chelsea musi zagrać inaczej, bardziej ofensywnie.