Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Arthur przejdzie dziś testy medyczne

 21 lutego 2018, 16:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 65 komentarzy

  • Jak donosi dziennik Sport, Arthur ma dziś przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Barceloną
  • Według katalońskich mediów transfer pomocnika jest już niemal pewny
  • Wciąż brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia z obu klubów, a prezes Grêmio jeszcze wczoraj mówił, że nie zawarto żadnego porozumienia

Przeprowadzenie testów medycznych jest koniecznością, aby Barcelona i Grêmio mogły zamknąć transakcję. Brazylijskie media informowały, że do badań doszło już we wtorek, ale piłkarz jednak normalnie trenował z zespołem. Według Sportu testy zostaną przeprowadzone dziś, a ponadto Arthur spotka się z Robertem Fernándezem, aby potwierdzić wszystkie ustalenia z Barceloną. Mundo Deportivo pokusiło się nawet o optymistyczne stwierdzenie, że Arthur w zasadzie „jest już w Blaugranie”, opierając się na doniesieniach brazylijskich dzienników UOL Esporte i O Globo, które uważają, że transfer może zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Według doniesień katalońskich i brazylijskich mediów propozycja Barcelony w sprawie transferu Arthura zakłada zapłacenie przez Barçę 30 milionów euro + 10 milionów zmiennych. W drugiej z wymienionych kwot chodzi o dopłacenie pięciu milionów euro w przypadku rozegrania przez pomocnika odpowiedniej liczby meczów w barwach Blaugrany, a drugie pięć przy ewentualnym przedłużeniu z nim kontraktu.

Przypomnijmy, że Grêmio ma tylko 60% praw do Arthura, a oczekiwało przelania 30 milionów euro bezpośrednio na konto klubu. Z kolei Barcelona upierała się, że brazylijskiej drużynie powinno wystarczyć pozostawienie zawodnika na kolejny rok w ramach wypożyczenia, czego nie zrobiłyby np. Chelsea czy Manchester United, również zainteresowane 21-latkiem. Wedle informacji katalońskich mediów negocjacje z samym Arthurem zakończyły się już kilka tygodni temu. Jeżeli transakcja rzeczywiście zostanie zamknięta, pomocnik trafi do Barçy w styczniu 2019 roku.

Należy jednak podkreślić, ze Barcelona i Grêmio nie potwierdziły jeszcze oficjalnie informacji o dojściu do porozumienia w sprawie Arthura. Kataloński klub ogranicza się do komunikatów, że pracuje nad transferem. Dodatkowo dziennik AS cytuje wczorajszą wypowiedź prezesa Grêmio, który stwierdził: „porozumienie wciąż nie zostało zawarte. Odbywamy wiele rozmów, ale nie można jeszcze uznać tej operacji za zakończoną”. Wygląda więc na to, że wciąż nie można mieć pewności co do sprowadzenia Arthura przez Barçę, ale osiągnięcie porozumienia jest coraz bliższe.

Udostępnij:

Komentarze (65)

Gorące tematy