Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jordi Alba: Spodziewamy się, że Chelsea będzie wycofana i poszuka swoich szans w kontratakach

 13 marca 2018, 14:15

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 7 komentarzy

Jordi Alba odwiedził sklep Adidasa Futbolmania w Barcelonie podczas wydarzenia zorganizowanego przez niemiecką firmę. Przy okazji zawodnik Blaugrany wypowiedział się między innymi na temat jutrzejszego meczu z Chelsea w Lidze Mistrzów.

– Spodziewamy się, że rewanż będzie wyglądał podobnie jak pierwsze spotkanie. Rywal będzie wycofany i poszuka swoich szans w kontratakach. To bardzo wyrównany dwumecz, więc cieszymy się, że udało nam się strzelić gola na wyjeździe, i mamy nadzieję, że przed własną publicznością wywalczymy awans – powiedział Jordi Alba.

– W tym sezonie nie gramy tak ofensywnie, ze skrzydłowymi po bokach, dzięki czemu jako boczni obrońcy mamy możliwość podłączania się do ataków i gry na całej długości boiska. Czuję się bardzo dobrze w takim systemie – przyznał lewy defensor Barcelony. – Każdego dnia poprawiam swoją grę i uczę się nowych rzeczy. Mam już więcej doświadczenia i czuję się znakomicie. Mam nadzieję, że wywalczę jeszcze wiele tytułów z Barceloną, ale jedynym trofeum, jakiego mi brakuje, jest mistrzostwo świata. Oby udało mi się wygrać również te rozgrywki – dodał.

– Rozgrywamy dobry sezon. Wszystkie drużyny chcą mieć jak najbardziej szczelne defensywy i grają czwórką lub piątką obrońców. Coraz trudniej jest zaskakiwać kolejnych rywali, ale dzięki jakości naszych zawodników potrafimy wykonywać zagrania, których nie dostrzegliby inni piłkarze. My, boczni obrońcy, również z tego korzystamy – powiedział Jordi Alba.

– Mam szczęście, że trafiłem do Barcelony i zdobyłem wszystkie możliwe klubowe trofea. Na szczeblu reprezetacji zostało mi jeszcze mistrzostwo świata i Puchar Konfederacji, ale mam nadzieję, że przede mną kolejne triumfy – dodał zawodnik Blaugrany.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (7)

Gorące tematy