Chińskie media: Iniesta odejdzie do Chongqing Danghai po zakończeniu sezonu

Dariusz Maruszczak

20 kwietnia 2018, 20:35

AS, Mundo Deportivo

53 komentarze
  • Jak donosi chińska telewizja PPTV, Andrés Iniesta odejdzie z Barcelony po zakończeniu sezonu
  • Nowym pracodawcą Hiszpana ma zostać Chongqing Danghai
  • Wcześniej głównym kandydatem do zatrudnienia Iniesty było Tianjin Quanjian

Według PPTV Iniesta będzie grał w Chongqing Danghai przez najbliższe 2,5 sezonu, a jego odejście z Barcelony może zostać oficjalnie ogłoszone już w przyszłym tygodniu. Właściciel Chongqing Danghai Jiang Lizhang ma również 90% udziałów w Granadzie, 60% w Parmie i 5% w klubie NBA Minnesota Timberwolves. Lizhang jest liderem funduszu inwestycyjnego Desports, z którym powiązany jest też Gerard Piqué, a także ma 46% udziałów w firmie Media Base Sports, która posiada prawa do wizerunku Iniesty.

Chongqing Danghai zajmuje obecnie ósme miejsce w lidze chińskiej. Iniesta nie trafi jednak do jakiegoś prowincjonalnego miasteczka. Chongqing liczy 30 milionów mieszkańców i właśnie tam Hiszpan poprowadził latem ubiegłego roku zajęcia dla młodzieży, spotkał się z prezesem klubu i wykonał kilka innych działań w związku z umowami sponsorskimi.

Mundo Deportivo uważa jednak, że jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte i piłkarz może trafić do Tianjin Quanjian, z którym był łączony najczęściej. Iniesta będzie musiał wybrać i niewykluczone, że już na początku przyszłego tygodnia poznamy jego decyzję.

Fot. Vall d’Hebron Institut de Recerca VHIR/ CC BY-ND 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda ze te czasy minely gdy zawodnik siedzial w jednym klubie do konca kariery.

Szacunek mój będzie miał zawsze, ale nie rozumiem kierunku w którym idzie. Po co tam dla większej kasy?

Ja tam nic do tego nie mam, że chce odejść do Chin, co nie zrobi to i tak dożywotni szacunek i wielkie podziękowania za wszystko co zrobił dla klubu jak i ogólnie dla futbolu.

Odchodzi legenda tego Klubu. Człowiek,który nawet w budce telefonicznej okiwałby trzech rywali. Kolejna ikona znika Barcelony.
VeB

Tarzan, Generał teraz Blada Twarz stara gwardia przemija niestety ;/

"Chongqing liczy 30 milionów mieszkańców ".
Gdyby tak było byłoby najliczniejszym miastem świata. Nie wiem czy autorowi ale tłumaczowi powinna się zapalić lampka, że coś jest nie tak. Chongqing liczy ok 8 milionów mieszkańców. Fajnie byłoby to zmienić.

A co do Iniesty, wielka legenda odchodzi, Cou może być dobrym następcą, ale nigdy nie będzie Iniestą.

Iniescie dziękuje za niezapomniane chwile ale mimo wszystko nie podoba mi się takie postępowanie. Absolutny szacunek dla Tottiego. Facet do końca w Romie, a mógł grać wszędzie.

Śledzę ligę chińska juz kilka lat, ale nazwy „Chongqing Danghai” nie kojarze. Jest owszem w pierwszej lidze (obecnie 5 miejsce w lidze) druzyna Chongqing ale Lifan. Nie wiem czy to inna nazwa czy inna druzyna. Jesli inna druzyna to nie ma jej ani w pierwszej lidze ani w drugiej. A nie sadze zeby Andres szedł jeszcze niżej:)

;-(

Ja jak najbardziej rozumiem takie postępowanie piłkarzy, niemniej jednak jest to smutne. Taka legenda powinna kończyć karierę przy pełnym stadionie swojej drużyny, a nie tułać się na peryferiach piłkarskiego świata. Jednak pieniądz rządzi wszystkim i wszystkimi.

:'(.

Kur zapiał ;__; kiedyś jak odchodził zawodnik to przynajmniej potrafiłem wymówić nazwę klubu do którego przechodzi ;__:

I oby zarabiał na ile liczy, (i oby nam coś sypneli grosza ciekawego) i oby się spełniał w tych czajnach !

Będzie miał życie godne mistrza :)

to była wielka przyjemność oglądać Cię mistrzu
dziękuję za wszystko.

Masakra!!! a po Chińsku 大屠殺

mam nadzieję, że zrobią mu takie pożegnanie, że głowa mała.

Jeden z nielicznych zawodników, który powinien mieć prawo sam zdecydować o swoim losie. Andres mógłby zostać jeszcze sezon, ale jeśli chce się pożegnać nie pozostaje nic innego jak wstać i oddać hołd wielkiemu zawodnikowi.

Kończy się pewien etap. Dziękujemy Andres.

Andres, błagam zostań.