Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ernesto Valverde: Zdobycie LaLigi jest najtrudniejszym wyzwaniem

 29 kwietnia 2018, 23:37

 Majerr

Źródło: AS

 23 komentarze

Ernesto Valverde udzielił wywiadu po zakończeniu meczu przeciwko Deportivo. Szkoleniowiec FC Barcelony okazał swoje zadowolenie ze zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

– Kiedy przez cały sezon goni się za jakimś celem, pod koniec mówi się „nareszcie”. LaLiga to długie rozgrywki. Trzeba grać jesienią, a także podczas surowej zimy. Przeszliśmy przez to wszystko, od samego początku podążaliśmy za naszym celem i osiągnęliśmy go z pewnym zapasem. Myślę, że byliśmy najlepsi.

– Najbardziej skomplikowane jest to, aby zawodnicy nie byli nasyceni zwycięstwami. W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy wygrywamy jeden raz. Trudno jest sprawić, aby zwyciężać wiele razy. Trzeba ponownie odpowiednio się do tego nastawić. Valero Rivero (hiszpański piłkarz ręczny – przyp.red.) mówił: nie jest trudno zwyciężyć, trudno jest powtórzyć sukces. Wygrałem trzy mistrzostwa w Grecji, ale przegrałem wiele innych.

– Ten sezon jest naznaczony porażką w Lidze Mistrzów, ponieważ była ona nieoczekiwana. Bardzo trudno zrobić to, czego dokonaliśmy, jednak zawsze jest jakiś negatywny aspekt. Nic na to nie poradzimy. Musimy dalej starać się poprawiać.

– W mojej opinii wygranie LaLigi jest najtrudniejszym wyzwaniem, ponieważ w Pucharze Króla czy innych rozgrywkach pucharowych jeden zły dzień może pozbawić kogoś szans. W lidze należy zachować regularność.

Fot. Tunde Eludini / CC BY-SA 4.0

Udostępnij:

Komentarze (23)

Gorące tematy