Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona oznajmiła już Paco Alcácerowi, że powinien szukać nowej drużyny

22 maja 2018, 16:00

Źródło: Mundo Deportivo

90 komentarzy

Po oznajmieniu Aleixowi Vidalowi oraz André Gomesowi, że powinni szukać sobie nowych drużyn, FC Barcelona zrobiła to samo z Paco Alcácerem. Napastnik ma kontrakt do 2020 roku, ale nie mieści się w planach Valverde, choć chciałby pozostać na Camp Nou.

Mówi się o możliwym powrocie Hiszpana do Valencii, ale nie pojawiła się jeszcze żadna oficjalna oferta potwierdzona przez Barçę. Robert Fernández ma dobre stosunki z ludźmi z Mestalla i miał już ponoć rozmawiać z nimi o transferze. Alcácer rozegrał w tym sezonie 993 minuty w 23 meczach. Strzelił 7 goli, co daje średnią jednego trafienia co 141 minut. Napastnik trafiał do siatki w lidze (4 gole w 694 minuty), Lidze Mistrzów (1 w 95) i Pucharze Króla (2 w 197). Nie udało mu się to jedynie w Superpucharze Hiszpanii, w którym przebywał na boisku przez zaledwie 7 minut.

Mundo Deportivo przeanalizowało wyniki zawodników z zespołów, które zostały mistrzami najważniejszych europejskich lig, i dodało je do rezultatów czterech czołowych drużyn LaLigi. Okazało się, że Paco Alcácer strzela gole częściej od takich graczy jak Gabriel Jesús, Rodrigo, Mbappe czy Higuaín. Tuż przed nim znajduje się Griezmann.