Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Barcelona postara się sprowadzić Arthura latem tego roku

 23 maja 2018, 13:01

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 54 komentarze

  • FC Barcelona chce sprowadzić Arthura latem, a nie jak zakładano za pół roku
  • Po odejściu Andrésa Iniesty drużyna potrzebuje klasowego pomocnika
  • Grêmio może nie być chętne sprzedać zawodnika już teraz, ponieważ liczy, że pomoże on drużynie w walce o trofea

Po odejściu Andrésa Iniesty FC Barcelona rozpoczyna poszukiwanie jego następcy. Wszyscy wiedzą, że nie da się zastąpić Don Andrésa, ale potrzebny jest zawodnik, który zapewni drużynie to, co ta straciła wraz z odejściem Hiszpana. W zespole pozostał Coutinho, ale brakuje piłkarza, który by kontrolował i uspokajał grę.

Oprócz postawienia na Aleñę, który awansuje do pierwszego zespołu, oraz Denisa, który być może pozostanie w klubie, rozwiązaniem wydaje się sprowadzenie Arthura Melo. Katalończycy zapłacili już za niego cztery miliony euro. Jego cenę ustalono na 30 milionów euro plus 9 milionów zmiennych. Barça musi zapłacić tę kwotę do 15 lipca. W celu przekonania Grêmio do wcześniejszego transferu Arthura do Brazylii udał się Pep Segura. W najbliższych dniach spotka się on z przedstawicielami Grêmio, a także z zarządem Santosu, by „zaklepać” Barcelonie Rodrygo Goesa, 17-latka, który zagrał już w 23 meczach w dorosłym zespole, strzelając w nich pięć goli.

Oprócz ceny Arthura Barcelona i Grêmio ustaliły również datę przenosin zawodnika do Hiszpanii. Pomocnik miał dokończyć sezon w Brazylii i przejść do Barçy w styczniu 2019 roku. Nie będzie to łatwe, ale Katalończycy chcieliby przyspieszyć ten proces, jeśli tylko uda im się sprzedać któregoś z pomocników przebywających obecnie w klubie. André Gomes jest pierwszy na liście transferowej. W marcu Barcelona zgodziła się poczekać do stycznia, ponieważ nie wiedziała jeszcze, że Iniesta odejdzie po sezonie. Na Camp Nou wiedzą, że będą w stanie przetrzymać pierwszą połowę sezonu z obecnymi pomocnikami (Coutinho, Busquets, Paulinho, Denis, Aleñá…), ale doświadczenia związane z transferem Yerry’ego Miny pokazały, że niezwykle trudno jest dołączyć do zespołu w połowie sezonu, szczególnie jeśli mowa o przenosinach z Brazylii. Na pewno nie będzie jednak łatwo przekonać Grêmio, które walczy o mistrzostwo Brazylii oraz o Copa Libertadores.

Arthur znany jest z dobrej gry pozycyjnej, a wiadomo, że Barcelona szukała tego typu zawodnika od czasu odejścia Xaviego. Teraz, gdy nie ma już Andrésa Iniesty, potrzeba stała się nagląca. Brazylijczyk nie został powołany do reprezentacji na mistrzostwa świata, choć większość jego rodaków sądziła, że tak się stanie. Obecnie pomocnik jest kontuzjowany, ale w ciągu dwóch tygodni powinien wrócić do zdrowia i zapomnieć o problemach mięśniowych.

Fot. Agencia de noticias ANDES / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (54)

Gorące tematy