Prezes Santosu: Nie będzie negocjacji z Barceloną w sprawie Rodrygo, dopóki Barça nie ureguluje długu za transfer Neymara

Dariusz Maruszczak

24 maja 2018, 12:20

Mundo Deportivo

45 komentarzy

Prezes Santosu José Carlos Peres odniósł się do zainteresowania Barcelony napastnikiem jego zespołu Rodrygo. Uważa on, że kataloński klub ma pewne należności do zapłaty względem Santosu i dopóki ich nie ureguluje, nie będzie negocjacji w sprawie transferu 17-latka

– Nie ma wyznaczonego spotkania z Barceloną. Mamy otwartą sprawę sądową przeciwko Blaugranie odnośnie długu za transfer Neymara. Cztery miesiące przed klubowym mundialem w 2011 roku Barça miała zapłacić zaliczkę i naszym zdaniem doszło do manipulacji. Domagamy się od Barcelony 14,5 miliona euro. Kiedy zapłacą, zobaczymy, czy porozmawiamy na inne tematy – powiedział prezes Santosu.

– Na dzień dzisiejszy Rodrygo jest gwiazdą. To bardzo utalentowany piłkarz, wszyscy to wiedzą. Mamy porównanie do Viniciusa Juniora, który został sprzedany już w wieku 17 lat. Nie możemy dokonać transakcji, ale jest zainteresowanie. Pięć lub sześć wielkich klubów chce negocjować z Santosem. Jedną z tych drużyn jest Barcelona, ale nie rozpoczynamy negocjacji, ponieważ to nie byłoby odpowiedzialne. FIFA na to nie pozwoli – dodał.

Przypomnijmy jednak, że w razie potrzeby Barcelona nie będzie musiała negocjować z Santosem, bowiem Rodrygo w swoim kontrakcie ma wpisaną klauzulę odejścia, która wynosi 50 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszedzie gdzie syf tam sprawa Neymara... Juz go nie ma ladnych pare miesiecy a dalej zostaly sprawy nie zamknięte.

Jak już poruszono temat Neymara, ktoś na czym stanęło w sprawach wzajemnego oskarżania się Barcy z Neymarem o niewypłaconą premię? Temat dość nagle uległ wyciszeniu.

Brac go za 50 tyle ile klauzula I nie ma co negocjowac z cyganami . Chlopak jest niesamowity bedzie jednym z najlepszych na swiecie.

brac mlodego , oddac co ich i brac za 45 a za 5 lat oddac za 300 .

I bardzo dobrze, Barca jak ma dług to niech go uregulują ...

Czyli nici z nowego Neymara :D

Neymar zdążył odejść, zaraz pewnie przejdzie do innego klubu, a tu ciągle ktoś jeszcze wyciąga łapy do Barcy po kasę za niego. Tak się kończą biznesy z cyganami. Piętnaście spółek, przelewy przez Tanzanie, żeby fiskusa oszukać, i ciągle gdzieś g...o wybija.

No chyba ich popierdzieliło :)

konto usunięte

Ciagle podkreslam ,ze jednym z najwazniejszych piorytetów Barcelony powinno byc znalezienie napastnika srodkowego zmiennika dla Suareza.a wiec penetracja rynku brazylijskiego jest wskazana ( jest to najbadziej uzdolniona nacja w piłce) tylko ,że sternicy Barcy potrafią wszystko spie... Wyglada na to ze opcja z Griezmanem moze nie wypalic a w stosunku Do santosu ciagle sa jakies zaległości jeszcze za Neymara. Przecięz ten nasz zarząd to totalna amatorszczyzna. Czy ja w koncu doczekam sie dymisji Bartka i jego ferajny???

Całe szczęście ;)

Rossel powinien oddać z własnej kieszeni

Proponuję, żeby Barca kupiła Santos i zrobiła z niego budkę z hot-dogami.

konto usunięte

Coś mi właśnie nie pasowało w tym wszystkim. Z jednej strony przepychanki w sądzie, a z drugiej rozmowy przy obiedzie na temat dalszej współpracy? W sumie biznes to biznes, ale jakoś szczerze wątpię. Jestem zdania, że musimy szukać na własnym podwórku. Im bliżej tym lepiej.

I bardzo dobrze, lepiej postawić na Hiszpanów, których swoją drogą jest u nas co raz mniej.

hehe jaja jak berety panie Ferdku xd

Błagam, żadnych negocjacji z tym klubem już nigdy więcej. Żadnych Neymar gateów i innych syfów.

konto usunięte

To jeszcze nie dali im tej kasy za transfer do P$G N€ymara? :o

Trzymać się od tego klubu z daleka.

Śmiechowy klub ;)