Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

AS: Spadek skuteczności Luisa Suáreza jednym z powodów sprowadzenia Griezmanna

 24 maja 2018, 18:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: AS

 53 komentarze

  • Według dziennika AS chęć sprowadzenia przez Barcelonę Antoine’a Griezmanna nie jest podyktowana zwykłym kaprysem
  • Kataloński klub potrzebuje bowiem więcej skutecznych strzelców w zespole
  • Powodem chęci przeprowadzenia transferu Griezmanna przez Barçę jest również gorszy bilans bramkowy Luisa Suáreza

Barcelona uważa, że nie może w następnym sezonie utrzymywać ciężaru strzeleckiego tylko na barkach Leo Messiego i Luisa Suáreza. Katalończycy potrzebują kolejnego piłkarza, na którego można będzie liczyć w kontekście zdobywania bramek. Messi i Suárez strzelili 76 ze 141 goli Barcelony w tym sezonie, co oznacza, że odpowiadają za 53,9% trafień zespołu. Podstawowi pomocnicy Blaugrany zdobyli jedynie siedem bramek. Sergio Busquets zanotował jedno trafienie, Andrés Iniesta - 2, a Ivan Rakitić - 4. Tylko dzięki sprowadzeniu Brazylijczyków Philippe Coutinho (10 goli) i Paulinho (9) został nieco złagodzony brak trzeciego strzelca, którego nie ma w zespole od odejścia Neymara. Paco Alcácer nie dostał zbyt wielu szans od Ernesto Valverde i latem prawdopodobnie opuści klub.

Barcelona uznała transfer Griezmanna za priorytet także z innego powodu. O ile forma strzelecka Messiego była dość stabilna w ostatnich trzech sezonach (41, 54 i 45), to skuteczność Luisa Suáreza znacznie spadła. W sezonie 2015/2016 El Pistolero zaliczył 59 trafień, z czego aż 40 w LaLidze, co pozwoliło mu sięgnąć po Złoty But. W poprzednich rozgrywkach Urugwajczyk zdobył tylko 37 bramek, a w obecnym sezonie - 31. Zwłaszcza na początku i w końcówce obecnej kampanii skuteczność Suáreza mogła być powodem do niepokoju.

Według ASa Barcelona nadal uznaje Suáreza za niezbędnego piłkarza. Nie tylko ze względu na jego gole, ale również pracę, dzięki której Urugwajczyk robi miejsce Messiemu. Z Argentyńczykiem łączy go ponadto wyjątkowa więź. Suárez bardzo dużo biega, czym również wyróżnia się w zespole. W przyszłym roku będzie miał jednak już 32 lata. Z każdym kolejnym sezonem będzie coraz mniej pracować na boisku i nie będzie miał takiej łatwości w strzelaniu bramek. Urugwajczyk potrzebuje wsparcia i rotacji, aby być świeży w kluczowych momentach rozgrywek. Natomiast Griezmann strzelił 87 goli w ostatnich trzech sezonach (32, 26, 29). Barcelona uważa, że zdolność zdobywania bramek przez Francuza może być znaczącym wzmocnieniem dla linii ataku Blaugrany, aby ponownie stała się ona najsilniejsza w całej Europie.

Fot. Xavier Naltchayan / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (53)

Gorące tematy