Julen Lopetegui: Do samego końca nie mogłem podjąć decyzji, kogo powołać na mundial

Julia Cicha

24 maja 2018, 18:48

COPE

17 komentarzy

Julen Lopetegui opowiedział o bieżących sprawach reprezentacji Hiszpanii w wywiadzie udzielonym dla programu „El Partidazo” na antenie Cadena COPE.

Lista 23 powołanych zawodników: Wątpliwości są dobre, bo sprawiają, że dochodzi się aż do końca. Przez głowę przeszło mi wiele myśli, do ostatniej chwili miałem niewielkie wątpliwości. Lista powołanych okaże się dobra dopiero w Rosji, nie wcześniej. Wiedziałem, kto zagra na której pozycji, ale czasem pojawiają się argumenty za dwiema różnymi decyzjami. Niepowołanie niektórych zawodników zawsze będzie niesprawiedliwe.

Liga Mistrzów: Nie wybieram się do Kijowa. Zbliża się początek zgrupowania, lepiej jest zostać. Real jest w dobrej formie, wszyscy piłkarze są przygotowani. Ten zespół ma szansę na triumf w Lidze Mistrzów.

VAR: Decyzje będą bardziej trafione, ale przerwy w grze będą przypominały zatrzymanie czasu w koszykówce. Trzeba się na to przygotować i postarać się, by nie wpłynęło to na przebieg meczu. Po przerwach w grze działy się już różne rzeczy.

Faworyci: Nie marnuję na to energii. Mundial to piękny, ale równocześnie najtrudniejszy turniej.

Morata: Nie mogłem podjąć decyzji do samego końca. Nie wydaje nam się, by było to niesprawiedliwe, choć zdajemy sobie sprawę, że wszystkich zabolał ten wybór.

Diego Costa: Ma szansę na grę w pierwszym składzie.

Odriozola: Zaskoczył nas, dzięki niemu możemy lepiej atakować.

Sergi Roberto: Gra w świetnej drużynie, ale niewielkie szczegóły zadecydowały o moim wyborze.

Iniesta: To podstawowy zawodnik, ale nie będę niczego zdradzał. Iniesta skupia się na mundialu.

Piqué: Postaram się, by rozegrał świetny turniej, potem zobaczymy.

Przedłużenie umowy: Cieszę się, że mogę zostać, nie ograniczam się czasowo. Kontrakty określają daty, ale najważniejsza jest najbliższa przyszłość.

Styl gry: Zawsze był bardzo rozpoznawalny. Jesteśmy przewidywalnym zespołem, ale nie jest to wadą, wręcz przeciwnie. Nie wybrałem jeszcze pierwszej jedenastki.

Fot. Богдан Заяц / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Porażenie mózgowe miał chyba gdy nie wybrał Roberto

konto usunięte

I oto cały paradoks. Morata odszedł by więcej grać i pojechać na mundial, a przez regularna grę pokazał swoje braki i na mundial nie jedzie :D

Roberto czuje grę wie jak się gra z piłkarzami takimi jak Busi, Iniesta, itd. Dla mnie nieporozumienie bo napewno inni nie będą lepsi niż on. Gość niezwykle inteligentny i do specjalnych zadań, ja tam bym chciał mieć takiego w kadrze kosztem Monreala albo Odriozoli

konto usunięte

Ciekawe jakie to szczegóły zdecydowały, że wziął zamiast Sergiego Odriozole i Monreala..

pake maja ale w sumie lepiej zeby jak najszybciej odpadli to nasi odpoczna

konto usunięte

Skoro do jego reprezentacji stylem pasuje Odriozola to brak powołania dla Roberto nie dziwi. My kibice Barcy powinniśmy się nawet z tego cieszyć bo Roberto to nasz podstawowy zawodnik i przez brak powołania będzie mieć dłuższe wakacje i przepracuje cały okres przygotowawczy :)

Nadmiar bogactwa, mają pakę która może powalczyć nawet o główne trofeum