Julen Lopetegui: Do samego końca nie mogłem podjąć decyzji, kogo powołać na mundial

Julia Cicha

24 maja 2018, 18:48

COPE

17 komentarzy

Julen Lopetegui opowiedział o bieżących sprawach reprezentacji Hiszpanii w wywiadzie udzielonym dla programu „El Partidazo” na antenie Cadena COPE.

Lista 23 powołanych zawodników: Wątpliwości są dobre, bo sprawiają, że dochodzi się aż do końca. Przez głowę przeszło mi wiele myśli, do ostatniej chwili miałem niewielkie wątpliwości. Lista powołanych okaże się dobra dopiero w Rosji, nie wcześniej. Wiedziałem, kto zagra na której pozycji, ale czasem pojawiają się argumenty za dwiema różnymi decyzjami. Niepowołanie niektórych zawodników zawsze będzie niesprawiedliwe.

Liga Mistrzów: Nie wybieram się do Kijowa. Zbliża się początek zgrupowania, lepiej jest zostać. Real jest w dobrej formie, wszyscy piłkarze są przygotowani. Ten zespół ma szansę na triumf w Lidze Mistrzów.

VAR: Decyzje będą bardziej trafione, ale przerwy w grze będą przypominały zatrzymanie czasu w koszykówce. Trzeba się na to przygotować i postarać się, by nie wpłynęło to na przebieg meczu. Po przerwach w grze działy się już różne rzeczy.

Faworyci: Nie marnuję na to energii. Mundial to piękny, ale równocześnie najtrudniejszy turniej.

Morata: Nie mogłem podjąć decyzji do samego końca. Nie wydaje nam się, by było to niesprawiedliwe, choć zdajemy sobie sprawę, że wszystkich zabolał ten wybór.

Diego Costa: Ma szansę na grę w pierwszym składzie.

Odriozola: Zaskoczył nas, dzięki niemu możemy lepiej atakować.

Sergi Roberto: Gra w świetnej drużynie, ale niewielkie szczegóły zadecydowały o moim wyborze.

Iniesta: To podstawowy zawodnik, ale nie będę niczego zdradzał. Iniesta skupia się na mundialu.

Piqué: Postaram się, by rozegrał świetny turniej, potem zobaczymy.

Przedłużenie umowy: Cieszę się, że mogę zostać, nie ograniczam się czasowo. Kontrakty określają daty, ale najważniejsza jest najbliższa przyszłość.

Styl gry: Zawsze był bardzo rozpoznawalny. Jesteśmy przewidywalnym zespołem, ale nie jest to wadą, wręcz przeciwnie. Nie wybrałem jeszcze pierwszej jedenastki.

Fot. Богдан Заяц / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Porażenie mózgowe miał chyba gdy nie wybrał Roberto

konto usunięte

I oto cały paradoks. Morata odszedł by więcej grać i pojechać na mundial, a przez regularna grę pokazał swoje braki i na mundial nie jedzie :D

Roberto czuje grę wie jak się gra z piłkarzami takimi jak Busi, Iniesta, itd. Dla mnie nieporozumienie bo napewno inni nie będą lepsi niż on. Gość niezwykle inteligentny i do specjalnych zadań, ja tam bym chciał mieć takiego w kadrze kosztem Monreala albo Odriozoli

konto usunięte

Ciekawe jakie to szczegóły zdecydowały, że wziął zamiast Sergiego Odriozole i Monreala..

pake maja ale w sumie lepiej zeby jak najszybciej odpadli to nasi odpoczna

Skoro do jego reprezentacji stylem pasuje Odriozola to brak powołania dla Roberto nie dziwi. My kibice Barcy powinniśmy się nawet z tego cieszyć bo Roberto to nasz podstawowy zawodnik i przez brak powołania będzie mieć dłuższe wakacje i przepracuje cały okres przygotowawczy :)

Nadmiar bogactwa, mają pakę która może powalczyć nawet o główne trofeum