Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Julen Lopetegui: Do samego końca nie mogłem podjąć decyzji, kogo powołać na mundial

 24 maja 2018, 18:48

 Julia Cicha

Źródło: COPE

 17 komentarzy

Julen Lopetegui opowiedział o bieżących sprawach reprezentacji Hiszpanii w wywiadzie udzielonym dla programu „El Partidazo” na antenie Cadena COPE.

Lista 23 powołanych zawodników: Wątpliwości są dobre, bo sprawiają, że dochodzi się aż do końca. Przez głowę przeszło mi wiele myśli, do ostatniej chwili miałem niewielkie wątpliwości. Lista powołanych okaże się dobra dopiero w Rosji, nie wcześniej. Wiedziałem, kto zagra na której pozycji, ale czasem pojawiają się argumenty za dwiema różnymi decyzjami. Niepowołanie niektórych zawodników zawsze będzie niesprawiedliwe.

Liga Mistrzów: Nie wybieram się do Kijowa. Zbliża się początek zgrupowania, lepiej jest zostać. Real jest w dobrej formie, wszyscy piłkarze są przygotowani. Ten zespół ma szansę na triumf w Lidze Mistrzów.

VAR: Decyzje będą bardziej trafione, ale przerwy w grze będą przypominały zatrzymanie czasu w koszykówce. Trzeba się na to przygotować i postarać się, by nie wpłynęło to na przebieg meczu. Po przerwach w grze działy się już różne rzeczy.

Faworyci: Nie marnuję na to energii. Mundial to piękny, ale równocześnie najtrudniejszy turniej.

Morata: Nie mogłem podjąć decyzji do samego końca. Nie wydaje nam się, by było to niesprawiedliwe, choć zdajemy sobie sprawę, że wszystkich zabolał ten wybór.

Diego Costa: Ma szansę na grę w pierwszym składzie.

Odriozola: Zaskoczył nas, dzięki niemu możemy lepiej atakować.

Sergi Roberto: Gra w świetnej drużynie, ale niewielkie szczegóły zadecydowały o moim wyborze.

Iniesta: To podstawowy zawodnik, ale nie będę niczego zdradzał. Iniesta skupia się na mundialu.

Piqué: Postaram się, by rozegrał świetny turniej, potem zobaczymy.

Przedłużenie umowy: Cieszę się, że mogę zostać, nie ograniczam się czasowo. Kontrakty określają daty, ale najważniejsza jest najbliższa przyszłość.

Styl gry: Zawsze był bardzo rozpoznawalny. Jesteśmy przewidywalnym zespołem, ale nie jest to wadą, wręcz przeciwnie. Nie wybrałem jeszcze pierwszej jedenastki.

Fot. Богдан Заяц / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (17)

Gorące tematy