Na koszulkach FC Barcelony od przyszłego sezonu może pojawić się nowy logotyp

Julia Cicha

24 maja 2018, 22:00

Sport

12 komentarzy

Sport podaje, że już w przyszłym sezonie Barcelona będzie mogła zamieścić na rękawach koszulek specjalny logotyp dla zdobywcy mistrzostwa Hiszpanii. Inicjatywa została zaakceptowana przez LaLigę.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie wyglądać będzie logotyp. Na pewno pojawi się na nim słowo campeón [mistrz – przyp. red.] napisane złotymi literami oraz prawdopodobnie miniaturowy puchar. Tym samym liga hiszpańska weźmie przykład z Premier League, Bundesligi i Ligue 1. We wszystkich tych rozgrywkach obecny mistrz kraju ma prawo nosić specjalne odznaczenie na koszulce.

Barcelona zwróciła uwagę na ten zwyczaj i zaproponowała wprowadzenie go do hiszpańskiej piłki. LaLiga, której przewodniczy Javier Tebas, ostatecznie wyraziła na to zgodę. Inspiracją dla Barçy mogły być również klubowe mistrzostwa świata. Aktualny zwycięzca tego turnieju również ma prawo do noszenia specjalnego odznaczenia przez cały rok.

Fot. Tomás Quifes Correa / CC BY-NC 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nam to powinni już na stałe to dać ;D

Tebas musiał się zdziwić jak wjechało takie zapytanko :P

No i prawidłowo, będzie się ładnie komponowało :) Prawilnie :D

Świetny pomysł

Ciekawy pomysł i bardzo na rękę dla Barcelony, która w ostatniej dekadzie powinna mieć specjalny logotyp z jakieś 7 razy :)

I bardzo dobrze! W końcu przeciwnik musi wiedzieć, kto jest mistrzem na boisku :)

O fuck pan Javier to zaakceptował w sezonie, w którym wygrała Barca?! To chyba jakiś fake