Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jorge Sampaoli: Nie znaleźliśmy odpowiedniej drużyny, żeby wspomóc Messiego

 22 czerwca 2018, 09:45

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 86 komentarzy

Trener reprezentacji Argentyny Jorge Sampaoli podczas konferencji prasowej po meczu z Chorwacją (0:3) wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę i przyznał, że decydujące były jego błędy w przygotowaniu planu na to spotkanie.

Sampaoli stwierdził, że "nieludzkie" jest zrzucanie całej odpowiedzialności za porażkę na Willy'ego Caballero, który popełnił błąd przy pierwszym golu dla Chorwatów. Zamiast tego sam przyjął winę na siebie i przyznał, że jego plan na ten mecz nie wypalił. – Ja jestem odpowiedzialny za podejmowanie decyzji. Dziś przyczyny porażki wynikają z moich obowiązków związanych z przygotowaniem planu na mecz. Niektóre sytuacje mogły zostać rozwiązane inaczej i przynieść lepszy skutek. Zrzucanie odpowiedzialności na Caballero jest według mnie nieludzkie – powiedział Sampaoli.

– Moja odpowiedzialność jest pełna. Systematyczne szukanie sytuacji, w których zawodnicy współpracują ze sobą na boisku, to moja rola. W tej rzeczywistości nie mogliśmy znaleźć połączeń, które przyniosłyby korzyść Argentynie z wykorzystaniem Messiego – przyznał trener.

– Nie znaleźliśmy odpowiedniej drużyny, żeby wspomóc Messiego. Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co się stało, i ta odpowiedzialność spada na mnie. Zawodnicy skończyli mecz w bardzo złych nastrojach. Mieliśmy wielkie nadzieje na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i przybliżenie się do awansu. Porażka oddala nas od tego celu i bardzo nas boli. Nie wykorzystaliśmy potencjału drużyny, która jest bardzo wartościowa. Nie mogliśmy się zgrać. Trzeba walczyć o szansę, która nam została – ocenił Sampaoli.

Argentyna wyszła z nastawieniem na zakładanie pressingu na rywala w środku pola, jednak "nieszczęście" pierwszego gola "ograniczyło" jej szanse. – Mecz spalił nas emocjonalnie i nie mieliśmy piłkarskich argumentów, żeby zmienić jego przebieg. Nasz plan nie wypalił i trudno oczekiwać, że zawodnicy się wyróżnią. Borażka boli i zapewne nie przeczytałem dobrze tego spotkania – powiedział szkoleniowiec Albicelestes.

Sampaoli został zapytany, czy czuje wstyd z powodu porażki, jednak zaprzeczył i przyznał, że czuje raczej ból, ponieważ Argentyna jest o krok od odpadnięcia z mistrzostw. – Nie wiem, czy to wstyd, ale na pewno ból. Dawno już nie spotkało mnie coś takiego w mojej karierze trenerskiej, a teraz przydarzyło mi się w koszulce mojego kraju. To boli. Plan na mecz nie wypalił i należy postawić wszystko na szansę, jaka nam została. Trzeba walczyć. Bardzo nas boli, że nie spełniliśmy oczekiwać Argentyńczyków – stwierdził szkoleniowiec.

– Chciałbym poprosić o wybaczenie wszystkich ludzi, którzy przyszli nas oglądać. Uważam, że jestem za to odpowiedzialny. Miałem tyle nadziei co oni i dziś czuję wielki ból. Próbowałem robić co w mojej mocy i nie potrafiłem dać kibicom tego, czego oczekują – zakończył argentyński trener.

Fot. Agencia de Noticias ANDES / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (86)

Gorące tematy