Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jeśli Atlético złoży doniesienie na Barcelonę za kontakty z Griezmannem, ukarany zostanie również francuski napastnik

 23 czerwca 2018, 15:05

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 21 komentarzy

  • Mundo Deportivo informuje, że jest mało prawdopodobne, by Atlético złożyło doniesienie na Barcelonę z powodu negocjacji z Griezmannem
  • Nie jest pewne, czy Barça złamała regulamin, kontaktując się z zawodnikiem
  • W przypadku wykrycia nieprawidłowości ukarani zostaliby i klub, i napastnik

Jeden z członków FIFA powiedział Mundo Deportivo, że jeśli Atlético złoży doniesienie na Barcelonę za kontaktowanie się z Antoine’em Griezmannem, ucierpieć może również sam piłkarz. Nie jest też pewne, czy Katalończycy złamali postanowienia Statutu Piłkarza FIFA. Los Colchoneros mają prawo do złożenia doniesienia, tak jak powtarza Miguel Ángel Gil. Muszą jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Klauzula odejścia Griezmanna wynosiła w momencie rozmów 200 milionów euro, więc Barcelona miała pełne prawo rozmawiać z nim i w razie osiągnięcia porozumienia przeprowadzić transfer, nawet jeśli umowa napastnika obowiązywała do 2020 roku. W takim wypadku powinna ogłosić zakup w odpowiednim momencie i przeprowadzić transakcję po zakończeniu sezonu. W takim wypadku Atlético nie mogłoby nic zrobić.

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że kluby negocjowały z piłkarzami mającymi dłuższe kontrakty. Było tak choćby w przypadku Athleticu. Barca, Manchester United i Manchester City rozmawiały z Laporte’em, Anderem Herrerą i Javim Martínezem, ale nie wszyscy zawodnicy, z którymi negocjowano, odeszli z baskijskiego zespołu. W tym sezonie Kepa był o krok od podpisania umowy z Realem, ale ostatecznie Zidane zrezygnował z transferu.

Mundo Deportivo informuje, że Josep Maria Bartomeu konsultował się z prawnikami specjalizującymi się w prawie sportowym, by upewnić się, że może skontaktować się z otoczeniem Griezmanna bez narażania się na sankcję FIFA. Prezydent otrzymał zapewnienie, że nie ma takiego ryzyka, i rozpoczął negocjacje. Członkowie rozdziny Francuza zgodzili się z Bartomeu, a nawet negocjowali wysokość transferu, zarobki, bonusy, długość kontraktu, a także premię za podpis.

Nie bez znaczenia są również wypowiedzi samego Griezmanna, szczególnie te z filmu dokumentalnego. Zawodnik jasno opowiadał o negocjacjach z Barceloną, to samo robiła jego żona Erika Choperena oraz wiele innych osób z otoczenia piłkarza. Wyraźnie widać więc, że napastnik nie tylko negocjował z Barçą, lecz skupiał się również na czynnikach finansowych oraz sentymentalnych.

Warto dodać, że jeśli Katalończycy złamali postanowienia Statutu, zrobił to również Griezmann, który dodatkowo zrobił z tego interes w postaci filmu dokumentalnego. W związku z tym doniesienie ze strony Atlético wydaje się mało prawdopodobne. Antoine podpisał już nową umowę z klubem, który zapłaci mu ogromną sumę pieniędzy. Los Colchoneros nie będą chcieli ryzykować zawieszenia zawodnika w sezonie, w którym finał Ligi Mistrzów odbędzie się na Wanda Metropolitano.

Fot. Xavier NALTCHAYAN / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (21)

Gorące tematy