Jeśli Atlético złoży doniesienie na Barcelonę za kontakty z Griezmannem, ukarany zostanie również francuski napastnik

Julia Cicha

23 czerwca 2018, 15:05

Mundo Deportivo

21 komentarzy
  • Mundo Deportivo informuje, że jest mało prawdopodobne, by Atlético złożyło doniesienie na Barcelonę z powodu negocjacji z Griezmannem
  • Nie jest pewne, czy Barça złamała regulamin, kontaktując się z zawodnikiem
  • W przypadku wykrycia nieprawidłowości ukarani zostaliby i klub, i napastnik

Jeden z członków FIFA powiedział Mundo Deportivo, że jeśli Atlético złoży doniesienie na Barcelonę za kontaktowanie się z Antoine’em Griezmannem, ucierpieć może również sam piłkarz. Nie jest też pewne, czy Katalończycy złamali postanowienia Statutu Piłkarza FIFA. Los Colchoneros mają prawo do złożenia doniesienia, tak jak powtarza Miguel Ángel Gil. Muszą jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Klauzula odejścia Griezmanna wynosiła w momencie rozmów 200 milionów euro, więc Barcelona miała pełne prawo rozmawiać z nim i w razie osiągnięcia porozumienia przeprowadzić transfer, nawet jeśli umowa napastnika obowiązywała do 2020 roku. W takim wypadku powinna ogłosić zakup w odpowiednim momencie i przeprowadzić transakcję po zakończeniu sezonu. W takim wypadku Atlético nie mogłoby nic zrobić.

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że kluby negocjowały z piłkarzami mającymi dłuższe kontrakty. Było tak choćby w przypadku Athleticu. Barca, Manchester United i Manchester City rozmawiały z Laporte’em, Anderem Herrerą i Javim Martínezem, ale nie wszyscy zawodnicy, z którymi negocjowano, odeszli z baskijskiego zespołu. W tym sezonie Kepa był o krok od podpisania umowy z Realem, ale ostatecznie Zidane zrezygnował z transferu.

Mundo Deportivo informuje, że Josep Maria Bartomeu konsultował się z prawnikami specjalizującymi się w prawie sportowym, by upewnić się, że może skontaktować się z otoczeniem Griezmanna bez narażania się na sankcję FIFA. Prezydent otrzymał zapewnienie, że nie ma takiego ryzyka, i rozpoczął negocjacje. Członkowie rozdziny Francuza zgodzili się z Bartomeu, a nawet negocjowali wysokość transferu, zarobki, bonusy, długość kontraktu, a także premię za podpis.

Nie bez znaczenia są również wypowiedzi samego Griezmanna, szczególnie te z filmu dokumentalnego. Zawodnik jasno opowiadał o negocjacjach z Barceloną, to samo robiła jego żona Erika Choperena oraz wiele innych osób z otoczenia piłkarza. Wyraźnie widać więc, że napastnik nie tylko negocjował z Barçą, lecz skupiał się również na czynnikach finansowych oraz sentymentalnych.

Warto dodać, że jeśli Katalończycy złamali postanowienia Statutu, zrobił to również Griezmann, który dodatkowo zrobił z tego interes w postaci filmu dokumentalnego. W związku z tym doniesienie ze strony Atlético wydaje się mało prawdopodobne. Antoine podpisał już nową umowę z klubem, który zapłaci mu ogromną sumę pieniędzy. Los Colchoneros nie będą chcieli ryzykować zawieszenia zawodnika w sezonie, w którym finał Ligi Mistrzów odbędzie się na Wanda Metropolitano.

Fot. Xavier NALTCHAYAN / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wątpie, że złożą doniesienie. Barca w zeszłym sezonie nie wykupiła Grizmana tylko dlatego, że Alletico miało bana na transfery. Nie wiadomo czy by wtedy przeszedł, jednak wiemy jak to się skończyło rok później.

konto usunięte

Przecież od początku było pewne, że nie złożą żadnej skargi, a nawet jak to zrobią to nic tym nie wskórają. Śmieszy mnie ten klubik z Madrytu.

I Pique pewnie przy okazji dostanie kare....

Najpierw pisza ze Barca mogla spokojnie negocjowac z pilkarzem i przeprowadzic transfer o ile wplaciliby klauzule 200mln, co jest logiczne... a mimo wszystko AM niby moze zlozyc doniesienie o zlamaniu Statutu. Na jakiej zasadzie?

To teraz najlepiej niech oddadzą Coutinhio Atletico żeby się nie obraziło .... Znacie jakiś gorszy zarząd niż w Barcelonie ?

Głównie to Griezmanna powinni oskarżyć zarówno klub jak i federacja.
1) Zrobił w " CH " zarówno swój klub jak i Barcelone - głównie mu zależało na tym by zmusić AM do astronomicznych wypłat za sezon.
2) Jaki trzeba mieć Tupet by robić w konia swój klub i jeszcze w nim nadal grać. Gdyby takie coś zrobił w Barcelonie to by przy pierwszym meczu butelką po głowie dostał jak Figo.

Gość jest dziwny, no ale nie mi to oceniać.

Umarł bym ze śmiechu gdyby Barce ukarali na dwa okienka a Griezmannowi dali 3-6mcy zawieszenia :-D

Najlepiej z tego wyszedł Grizi, nie dosc ze zarobił na nowym kontrakcie, to zarobił dobrze na filmie, to trzeba miec łeb jednak ;D

Tak Barca chciała być wobec AM fair, kiedy mieli bana i nie wykupili Griezmanna, to teraz się odpłacają.
Brawo my...

Żałosne to już jest...
Nie dość, że pełna kompromitacja...
To jeszcze na cienkiej granicy prawa...