Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Fàbregas: Kiedy Messi cofa się, by rozgrywać, nie wychodzi z tego nic dobrego dla Argentyny

 23 czerwca 2018, 19:30

 Julia Cicha

Źródło: BBC

 38 komentarzy

W trakcie Mundialu 2018 Cesc Fàbregas udziela się w programach stacji BBC, dla której komentuje wydarzenia z mistrzostw. Były zawodnik Barcelony opowiedział m.in. o Leo Messim i Cristiano Ronaldo.

− Islandia nie kryła Messiego indywidualnie, miała za to tylu zawodników pod własną bramką, że Leo nie miał miejsca. Messi rzadko się zatrzymuje, więc trzeba przyznać, że Islandczycy dobrze sobie poradzili. Widziałem, że w trakcie meczu Leo cofał się, by coś zaczęło się dziać. Kiedy to robi, nie znajduje się już z piłką w niebezpiecznych strefach boiska. Na jego miejscu byłby sfrustrowany. Chciałoby się, by był bardziej z przodu, gdzie można do niego podać, ale jeśli Leo nie dostaje odpowiednich piłek, cofa się, a z tego nie wychodzi nic dobrego dla Argentyny.

− Podobna sytuacja miała miejsce w spotkaniu z Chorwacją, ale to nie tylko wina Messiego. W mojej pomeczowej analizie powiedziałem, że Argentyna wyglądała na „złamany” zespół. Leo musiało być bardzo ciężko, bo nie miał odpowiednich piłkarzy, kiedy potrzebował kogoś, kto pomógłby mu kreować grę.

− Obecnie Cristiano Ronaldo ma zupełnie inną rolę w reprezentacji Portugalii – głównie zostaje z przodu i nie widzi się, jak biega po całym boisku. Jest jedną z gwiazd mundialu, jeśli chodzi o bramki, których strzelił już cztery. Oczywiście gra dobrze, ale jeśli przyjrzycie się temu, co zrobił, to zobaczycie, że strzelił z karnego, z wolnego, po rzucie rożnym i w sytuacji, którą De Gea powinien był wybronić. Nie można powiedzieć, by Portugalia pokazała kombinacyjną grę czy tiki-takę. Trzeba docenić Ronaldo, ale jego bramki wynikały ze stałych fragmentów gry lub błędów rywali.

Fot. Aleksandr Osipov / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (38)

Gorące tematy