Anglicy gromią Panamę i zapewniają sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata

24 czerwca 2018, 15:54

11 komentarzy

W pierwszym dzisiejszym meczu mistrzostw świata Anglia rozgromiła 6:1 Panamę i wysunęła się na prowadzenie w tabeli grupy G. Harry Kane zdobył trzy gole i został nowym liderem klasyfikacji strzelców turnieju.

W poprzedniej kolejce Anglicy rzutem na taśmę pokonali Tunezję 2:1, a Panama przegrała 0:3 z Belgią. Zespół z Wysp Brytyjskich wyszedł na boisko nastawiony wyłącznie na zwycięstwo, które zapewniało mu awans do 1/8 finału. Synowie Albionu objęli prowadzenie już w 8. minucie po golu Johna Stonesa. Stoper Manchesteru City świetnie uwolnił się spod opieki obrońców przy rzucie rożnym wykonywanym przez Kierana Trippiera i oddał celny strzał głową. W 20. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Anglii po faulu na Jessem Lingardzie, a jedenastkę bardzo pewnie i skutecznie wykonał Harry Kane. Jeszcze przed przerwą podopieczni Garetha Southgate'a zdobyli kolejne gole. Pięknym trafieniem popisał się Lingard, który uderzył z dystansu w okienko bramki Panamy, a John Stones podwyższył wynik na 4:0 po ciekawie wykonanym rzucie wolnym. W 45. minucie drugiego w tym meczu gola z rzutu karnego strzelił Kane.

W drugiej połowie Anglicy zwolnili nieco tempo i spokojnie kontrolowali przebieg meczu. W 62. minucie Harry Kane skompletował hat-tricka po dość przypadkowym trafieniu, a chwilę później opuścił boisko. Był to piąty gol Anglika na tych mistrzostwach świata, dzięki czemu został on liderem klasyfikacji strzelców przed Cristiano Ronaldo i Romelu Lukaku. W 78. minucie honorową bramkę dla Panamy zdobył Felipe Baloy, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Ricardo Avili z rzutu wolnego.

Anglia 6:1 Panama
Stones 8', 40'; Kane 22', 45', 62'; Lingard 36' - Baloy 78'

Anglia i Belgia są już pewne awansu do 1/8 finału i w ostatniej kolejce zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Przed tym meczem obie reprezentacje mają identyczny bilans bramkowy, dlatego w przypadku remisu zwycięzcą grupy zostanie drużyna z mniejszą liczbą żółtych kartek.