Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

MD: Lucas Digne nie wie jeszcze, czy będzie kontynuował grę w Barcelonie

 24 czerwca 2018, 10:15

 Ela Rudnicka

Źródło: Mundo Deportivo

 21 komentarzy

Źródła bliskie francuskiemu obrońcy obrońcy sugerują, że zastanawia się on nad ewentualną zmianą klubu. Odejście zawodnika miałoby być spowodowane krótszym czasem gry w porównaniu w poprzednimi sezonami oraz zawodem zw. z brakiem miejsca w składzie w reprezentacji trójkolorowych.

Głównym argumentem przemawiającym za zmianą klubu 24-latka ma być coraz mniej czasu spędzanego na boisku z każdym sezonem, co niestety miało przełożyć się na jego rolę w reprezentacji Francji. W tym roku Digne nie otrzymał jednak powołania na mistrzostwa świata nawet w roli zmiennika. Jego liczby w Barcelonie mówią same za siebie. W ostatnim sezonie Francuz rozegrał o 500 minut mniej niż w ubiegłym, zagrał w sześciu meczach mniej (zaledwie w 20), a tylko w 15 z nich wystąpił w pierwszym składzie. Wcześniej, za czasów Luisa Enrique, Digne pojawiał się w pierwszej jedenastce częściej, głównie za sprawą kontuzji Jordiego Alby. Ponadto, szkoleniowiec rotował niekiedy pierwszym składem. Kiedy trenerem został Valverde, miejsce w jedenastce przyznane zostało byłemu wychowankowi, a Francuz meldował się w niej coraz rzadziej.

Jeszcze w marcu Digne wydawał się zadowolony – grał w klubie, który uważał za najlepszy na świecie, mieszkał w Barcelonie, gdzie bardzo dobrze czuła się jego rodzina, miał również nadzieję na udział w mistrzostwach świata. – Gram w najlepszym klubie świata i mam szansę na powołanie do reprezentacji Francji. Ciężko się tym nie cieszyć. Wszystko dobrze mi się układa, jestem szczęśliwy - tak wypowiadał się w wywiadzie dla Le Parisien.

Kilka tygodni później okazało się jednak, że nie ma dla niego miejsca wśród 23 zawodników powołanych na tegoroczny mundial. Digne został jedynie jednym z 11 rezerwowych. Ten cios okazał się na tyle poważny, że Francuz ma rozważać ew. zmianę klubu. Zainteresowanie Digne'em miało wyrazić już kilka czołowych klubów, ale żaden z nich nie złożył jeszcze podobno konkretnej oferty. Ewentualne odejście stanowiłoby problem dla dyrekcji sportowej Barcelony, która na razie nie brała takiego rozwiązania pod uwagę.

Udostępnij:

Komentarze (21)

Gorące tematy