MD: Lucas Digne nie wie jeszcze, czy będzie kontynuował grę w Barcelonie

Ela Rudnicka

24 czerwca 2018, 10:15

Mundo Deportivo

21 komentarzy

Źródła bliskie francuskiemu obrońcy obrońcy sugerują, że zastanawia się on nad ewentualną zmianą klubu. Odejście zawodnika miałoby być spowodowane krótszym czasem gry w porównaniu w poprzednimi sezonami oraz zawodem zw. z brakiem miejsca w składzie w reprezentacji trójkolorowych.

Głównym argumentem przemawiającym za zmianą klubu 24-latka ma być coraz mniej czasu spędzanego na boisku z każdym sezonem, co niestety miało przełożyć się na jego rolę w reprezentacji Francji. W tym roku Digne nie otrzymał jednak powołania na mistrzostwa świata nawet w roli zmiennika. Jego liczby w Barcelonie mówią same za siebie. W ostatnim sezonie Francuz rozegrał o 500 minut mniej niż w ubiegłym, zagrał w sześciu meczach mniej (zaledwie w 20), a tylko w 15 z nich wystąpił w pierwszym składzie. Wcześniej, za czasów Luisa Enrique, Digne pojawiał się w pierwszej jedenastce częściej, głównie za sprawą kontuzji Jordiego Alby. Ponadto, szkoleniowiec rotował niekiedy pierwszym składem. Kiedy trenerem został Valverde, miejsce w jedenastce przyznane zostało byłemu wychowankowi, a Francuz meldował się w niej coraz rzadziej.

Jeszcze w marcu Digne wydawał się zadowolony – grał w klubie, który uważał za najlepszy na świecie, mieszkał w Barcelonie, gdzie bardzo dobrze czuła się jego rodzina, miał również nadzieję na udział w mistrzostwach świata. – Gram w najlepszym klubie świata i mam szansę na powołanie do reprezentacji Francji. Ciężko się tym nie cieszyć. Wszystko dobrze mi się układa, jestem szczęśliwy - tak wypowiadał się w wywiadzie dla Le Parisien.

Kilka tygodni później okazało się jednak, że nie ma dla niego miejsca wśród 23 zawodników powołanych na tegoroczny mundial. Digne został jedynie jednym z 11 rezerwowych. Ten cios okazał się na tyle poważny, że Francuz ma rozważać ew. zmianę klubu. Zainteresowanie Digne'em miało wyrazić już kilka czołowych klubów, ale żaden z nich nie złożył jeszcze podobno konkretnej oferty. Ewentualne odejście stanowiłoby problem dla dyrekcji sportowej Barcelony, która na razie nie brała takiego rozwiązania pod uwagę.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

20 mln i tyle w temacie..

Nie widzę problemu, widzę Cucurelle bo to on powinien być zmiennikiem Alby jeśli Digne odejdzie.

Digne nie jest piłkarzem na Barcelonę. Jego rolę może przejąć spokojnie Cucurella, który za dwa lata przewyższy Francuza. Z całym szacunkiem do Lucasa, ale powinien zmienić klub.

Valverde chciał mniejszej kadry żeby wychowankow wprowadzać. Z całym szacunkiem do Digne, ale mam nadzieje ze on będzie ofiarą skrócenia kadry.

Szkoda, że nie dostał powołania, przecież dobrze prezentował się w reprezentacji w ostatnim sezonie.

niestety do Barcelony została przyklejona łatka tanio u nich kupię a bardzo drogo im sprzedam po tak wspaniałych negocjacjach naszego zarządu i nie zdziwię się jak jakiś zespół złoży ofertę kupna Lucasa za 7-9 mln co jest oczywiście ceną śmieszną i jeśli mamy go sprzedać to za ok 25-30 mln jeśli taniej to niech zostaje w klubie bo i tak jest jednym z lepszych na naszej ławce rezerwowych

Akurat powołanie Mendy'ego w jego miejsce to było nieporozumienie. Cały sezon kontuzja, a na dodatek Lucas grał w kadrze w spotkaniach bezpośrednio przed mundialem.

Typowy przeciętniak niepasujący do Barcelony. Oby szybko odszedł.

Ciężko mu się dziwić skoro jego sytuacja w klubie uległa tak znaczącej zmianie. Odkąd Digne przybył do Barcelony spisywał się całkiem nieźle w roli rezerwowego ,ale bez żadnych fajerwerków dlatego jeśli oferta byłaby naprawdę przyzwoita moglibyśmy zastanowić się nad jego sprzedażą.

Jak by wpadła jakaś oferta ok 15 baniek to można go sprzedać a w jego miejsce postawić na Cucurella