Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Barcelona otwarta na sprzedaż Yerry'ego Miny w letnim okienku transferowym

 24 czerwca 2018, 09:05

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport / Mundo Deportivo

 51 komentarzy

  • Transfery Arthura i Clementa Lengleta spowodują, że Yerry Mina straci miejsce w kadrze Barcelony na kolejny sezon
  • Najbardziej prawdopodobne jest wypożyczenie środkowego obrońcy, jednak w przypadku otrzymania korzystnej oferty Blaugrana rozważy jego sprzedaż
  • Obecnie Mina przebywa w Rosji z reprezentacją Kolumbii i jego przyszłość wyjaśni się dopiero po powrocie z mistrzostw

Decyzja o przyszłości Yerry'ego Miny została już podjęta i zaakceptowana przez Ernesto Valverde. Kolumbijczyk nie znajdzie się w kadrze FC Barcelony na kolejny sezon i klub nie wyklucza nawet sprzedaży zawodnika w przypadku oferty korzystnej dla obu stron. Nowa dyrekcja sportowa uznała, że Mina musi przystosować się do gry w Europie, a środek obrony Barçy w sezonie 2018/19 będą tworzyć podstawowi stoperzy Samuel Umtiti i Gerard Piqué, Thomas Vermaelen, który ma przedłużyć kontrakt o kolejny rok, oraz planowany nowy nabytek z Sevilli Clement Lenglet.

Barcelona jest zadowolona z profesjonalizmu Miny i rozumie, że początki w klubie nie były dla niego łatwe, dlatego początkowo planowano dać mu drugą szansę i pozwolić na spędzenie okresu przygotowawczego z pierwszą drużyną. Przyspieszenie transferu Arthura spowoduje jednak, że w kadrze Blaugrany zabraknie miejsca dla czterech piłkarzy spoza Unii Europejskiej.

Mina przebywa obecnie w Rosji z reprezentacją Kolumbii i dopiero po powrocie podejmie rozmowy z klubem w sprawie swojej przyszłości. Barça zakomunikuje mu wówczas swoją decyzję i pomoże w szukaniu nowego zespołu. Najbardziej prawdopodobne jest wypożyczenie obrońcy na jeden sezon, ale Blaugrana zdaje sobie sprawę z możliwości zarobku na zawodniku, którym interesują się różne europejskie kluby. Mina otrzymywał wiele ofert już jako piłkarz Palmeiras, ale Barça miała pierwszeństwo jego wykupu. Kolumbijczyk został sprowadzony na Camp Nou za 15 milionów euro. To cena, która nie wydaje się przeszkodą dla klubów z Premier League i innych czołowych lig.

Wśród hiszpańskich klubów zainteresowanie Miną wykazywał Real Betis, który rozważał wypożyczenie Kolumbijczyka i Munira El Haddadiego. Z uwagi na warunki fizyczne stopera Barçy dobrym kierunkiem może być dla niego także liga angielska. Kilka klubów z wysp pytało o sytuację Miny, jednak żaden z nich nie podjął konkretnych działań w sprawie transferu.

Mundo Deportivo wymienia dwa kluby, do których mógłby trafić Yerry Mina. Jednym z nich jest Borussia Dortmund, którą przekonują świetne warunki fizyczne, potencjał i młody wiek reprezentanta Kolumbii. Niemcy próbowali już sprowadzić Minę w zimowym okienku transferowym i oferowali Palmeiras 25 milionów euro, ale brazylijski klub był związany porozumieniem z Barceloną, a sam zawodnik chciał grać w stolicy Katalonii. Ostatecznie podpisał kontrakt do 2023 roku z kluzulą odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

Drugim z potencjalnych nabywców Yerry'ego Miny może być Fenerbahçe. Turcy chcą wykorzystać dobre relacje z Barceloną i wynegocjować korzystną cenę za zawodników z listy transferowej Blaugrany, na której znajduje się też kolumbijski obrońca. Dyrektor sportowy klubu ze Stambułu Damien Comolli miał w ten weekend udać się do Barcelony i spotkać się z Pepem Segurą oraz innymi działaczami. Fenerbahçe poszukuje stopera i środkowego pomocnika, ale nie dysponuje wysokim budżetem z powodu ograniczeń nakładanych przez Finansowe Fair Play. Z tego powodu Turcy chcą postawić na młodych piłkarzy i nie wykluczają możliwości wypożyczenia.

Udostępnij:

Komentarze (51)

Gorące tematy