Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Niedziela, 23 września 20:45  ·  5. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Barcelona i Real Madryt stoczą rywalizację o pozyskanie Thiago Alcântary

 24 czerwca 2018, 12:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport

 210 komentarzy

  • Ernesto Valverde, Éric Abidal i Ramon Planes zgodnie uważają, że Thiago Alcântara byłby dużym wzmocnieniem Barçy w środku pola
  • Piłkarz Bayernu chętnie wróciłby do klubu, z którego odszedł w 2013 roku w poszukiwaniu większych szans na grę
  • Zwolennikiem transferu Thiago jest nowy trener Realu Madryt Julen Lopetegui, który doskonale zna pomocnika z występów w reprezentacji Hiszpanii

Na spotkaniu pomiędzy Erikiem Abidalem i Ernesto Valverde trener Barcelony przekazał swoje uwagi dotyczące kierunków działania dyrekcji sportowej w najbliższych tygodniach. Priorytetem ma być wzmocnienie środka pola, a najczęściej wymienianym w tym kontekście zawodnikiem jest Thiago Alcântara.

Zawodnik Bayernu Monachium spełnia wszystkie wymagania Ernesto Valverde. Należy do światowej czołówki piłkarzy na swojej pozycji i ma doświadczenie w grze na najwyższym poziomie, a jednocześnie wciąż jest głodny tytułów i jako wychowanek La Masii doskonale rozumie system gry Barcelony. Ze zdaniem trenera Blaugrany zgadzają się Éric Abidal i Ramon Planes.

Dyrekcji sportowej Barçy nie pozostaje więc nic innego, jak rozpocząć starania o Thiago. Sytuacja wydaje się bardzo korzystna: Bayern chce sprzedać pomocnika i wystawił go na listę transferową z powodu planowanej rekonstrukcji zespołu, a sam zawodnik chętnie wróciłby do swojego byłego klubu. Od jego odejścia w 2013 roku w Barcelonie nastąpiło wiele zmian. Wówczas Thiago był w cieniu Xaviego, Andrésa Iniesty i Cesca Fàbregasa i wobec niewielkich szans na regularną grę zdecydował się odejść do Bayernu. Monachijczycy zapłacili za niego 25 milionów euro.

Thiago stał się czołowym zawodnikiem Bundesligi, więc presja związana z grą na Camp Nou nie powinna być dla niego przeszkodą. Luka po odejściu Andrésa Iniesty wydaje się niemożliwa do wypełnienia, ale to właśnie Thiago jest zdaniem Ernesto Valverde piłkarzem, który będzie w stanie zapewnić kontynuację stylu gry Barçy.

Bayern jest gotowy wysłuchać oferty zainteresowanych klubów. Ojciec i agent pomocnika Mazinho przeanalizował różne możliwości i powrót Thiago do Barçy wydaje mu się najbardziej atrakcyjny. Mistrz Niemiec wycenia swojego zawodnika na 70 milionów euro, ale dopuszcza możliwość negocjacji. Obniżkę ceny może spowodować uwzględnienie w transakcji innego piłkarza, na przykład Lucasa Digne'a.

W tym korzystnym dla Barcelony scenariuszu pojawiła się ważna przeszkoda. Nowy trener Realu Madryt Julen Lopetegui chciałby sprowadzić Thiago na Santiago Bernabéu. Były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii ma duże zaufanie do pomocnika i poprosił Florentino Péreza o jego transfer. Chęć odejścia z Realu ogłosił Mateo Kovacić i Thiago mógłby zająć jego miejsce. Zawodnik woli jednak wrócić do Barçy, co daje Éricowi Abidalowi dużą przewagę w negocjacjach.

Udostępnij:

Komentarze (210)

Gorące tematy