Barcelona B rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu z 36 zawodnikami

Grzegorz Zioło

16 lipca 2018, 13:30

Mundo Deportivo

6 komentarzy
  • Barcelona B pod wodzą Javiera Garcíi Pimienty rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu z 36 zawodnikami na pierwszym treningu
  • Klub będzie musiał znacząco ograniczyć liczbę piłkarzy w drużynie rezerw, ponieważ do Segunda División B można zgłosić jedynie 22-osobową kadrę
  • Część zawodników Barçy B wzięła udział w treningu pierwszego zespołu

Dziś przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła Barcelona B. Do treningów z zespołem prowadzonym przez Javiera Garcíę Pimientę wróciło 36 zawodników. Celem drużyny rezerw, wzmocnionej zeszłorocznymi zwycięzcami młodzieżowej Ligi Mistrzów z juvenilu A, będzie dostarczanie piłkarzy do pierwszego zespołu i walka o powrót do Segunda División.

Najważniejszym zadaniem klubu dotyczącym Barçy B jest obecnie zmniejszenie liczby piłkarzy, ponieważ kadra zgłoszona do rozgrywek Segunda División B może liczyć jedynie 22 zawodników. Do drużyny wrócili gracze, którzy zeszły sezon spędzili na wypożyczeniach: Sergi Puig, Moha, Santiago Bueno, José Luis Trapaga, Jérémy Guillemenot, Braima Fati, Rafa Mujica i Juan Cámara. Za pozwoleniem klubu w zajęciach nie uczestniczył jedynie Alasana Manneh. Podczas pierwszego treningu przed nowym sezonem pod wodzą Garcíi Pimienty nieobecni byli też Sergi Palencia, Marc Cucurella, Abel Ruiz, Óscar Mingueza, Monchu, Jorge Cuenca i Riqui Puig, którzy wzięli udział w zajęciach pierwszego zespołu.

Przez pierwszy tydzień treningi Barçy B będą dostosowane do tych, które odbywa pierwsza drużyna, żeby Ernesto Valverde mógł dowolnie dobierać zawodników z zespołu rezerw na swoje sesje. Niektórzy podopieczni Garcíi Pimienty udadzą się na amerykańskie tournée Blaugrany, co również wpłynie na plany treningowe drugiej drużyny, która będzie dalej pracować w Ciutat Esportiva. Po powrocie zawodników ze Stanów Zjednoczonych rozpocznie się zgrupowanie w Torremironie, a drużyna rozegra kilka meczów towarzyskich przed rozpoczęciem nowego sezonu w Segunda División B w ostatni weekend sierpnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ilość a nie jakość.

Jeśli Digne i Vidal odejdą chciałbym by zastąpił ich Cucurella i Palencia.

Tragedia...