Arthur Melo: Od dziecka podziwiam styl FC Barcelony

Julia Cicha

20 lipca 2018, 13:00

FCBarcelona.es

12 komentarzy

Arthur Melo udzielił kolejnego wywiadu dla mediów FC Barcelony. Brazylijczyk opowiedział o swoich nadziejach związanych z grą w klubie oraz o przeszłości piłkarskiej w Grêmio.

Początki piłkarskie: Mam filmy z dzieciństwa, na których grałem już w piłkę… W wieku 4 lat ojciec zapisał mnie do szkółki piłkarskiej i spodobało mi się. Dorastałem i cieszyłem się piłką. Porzuciłem siatkówkę i w wieku 7 lat zacząłem grać w Goias. Później, jako 14-latek, przeszedłem do Grêmio. Już w dzieciństwie podobał mi się styl Barçy, więc przebywanie tutaj to dla mnie coś niesamowitego.

Czym jest dla niego piłka: Wszystkim, bo to przez nią szybko wyprowadziłem się z domu i musiałem opuścić rodzinę. Później bliscy mogli przenieść się ze mną do Porto Alegre, to było dla mnie bardzo ważne. Nie wiem, jakie byłoby moje życie, gdybym nie grał w piłkę.

Copa Libertadores najważniejszym trofeum: Bardzo chciałem zdobyć ten tytuł i kiedy sędzia odgwizdał koniec spotkania, poczułem się niesamowicie. Ponadto graliśmy w Argentynie, ale nasi kibice byli głośniejsi niż cały stadion fanów rywali.

Pierwsze kontakty z Barçą: Od dawna ją śledzę, bo lubię jej styl gry. Jeszcze zanim klub się mną zainteresował, mówiono, że mój styl jest podobny do tego Barcelony. Oglądałem jej mecze, bo zawsze miała świetnych piłkarzy. Zacząłem oglądać spotkania w czasach Ronaldinho, bo wtedy byłem już na tyle duży, by zrozumieć coś z piłki. Interesowały się mną inne drużyny, ale nie zastanawiałem się dwa razy nad transferem do Barçy. Gra tutaj jest moim marzeniem i za nic nie chcę tego stracić.

Arthur na boisku: Lubię posiadanie piłki oraz krótkie podania. Kontroluję rytm gry w środku boiska i zawsze daję z siebie wszystko. W Barcelonie będę mógł pokazać moje umiejętności techniczne. Barça ma specyficzny styl i trudno jest znaleźć zawodników, którzy nie wychowali się w klubie, a umieją tak grać. Ja zawsze miałem ten styl i dlatego myślę, że moja gra spodoba się kibicom.

Xavi i Iniesta: Będzie bardzo trudno, by jakiś gracz podążył ich śladem. To moi idole i zawsze będę starał nauczyć się jak najwięcej. Im bardziej zbliżę się do ich poziomu, tym szczęśliwszy będę. Xavi to jeden z pomocników, których najbardziej chcę naśladować, także ze względu na to, jaką jest osobą poza boiskiem. Mówiono mi na jego temat wiele miłych rzeczy.

Marzenie o grze z Messim: Nie ma nikogo lepszego niż Messi, według mnie jest najlepszy na świecie. Nie każdy jest w stanie grać obok niego. Chcę uczyć się od niego oraz od wszystkich kolegów.

Arthur poza boiskiem: Tak jak mówiłem wcześniej, lubię spędzać czas z rodziną w domu. Kiedy nie mam zobowiązań sportowych, lubię pójść na zakupy albo do kina.

Wyzwanie gry w Barcelonie: Tysiące piłkarzy chcą tu być, więc rywalizacja jest ogromna. Trzeba poradzić sobie w trudnych momentach. Dzisiaj [w dniu podpisaniu umowy – przyp. red.] poczułem, że wysiłek się opłacił. Klub oferuje wszystko, by zawodnikom było wygodnie. Miasto jest niesamowite, klimat przyjemny, a barcelońska kultura interesująca. Chcę wygrać wszystkie trofea i mieć świetną karierę w Barcelonie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kurwa jaki pospinany tam siedzi xD

Pewny siebie i swoich umiejętności. Nie zawiedź nas chłopie ...

Chcialbym najpierw zobaczyć jak gra w Barcelonie a potem czytać wywiady. Ale nie przeszkadza mi to. Mam nadzieję że będzie to super piłkarz. Kibicuje.

konto usunięte

Niech coś pokażę na boisku w Europie, to będziemy cokolwiek wiedzieć o tym graczu, bo na razie bazujemy na wywiadach.

Bardzo dużo już zostało powiedziane i przez Artura i przez prasę. Kocha Barcę, jej styl, gra w podobnym stylu, porównują go do Iniesty, Xaviego... Nie wiem czy to dobrze tak pompować balonik.
Z niecierpliwością jednak czekam na możliwość zweryfikowania jego przydatności podczas gry :)

konto usunięte

Wie co dobre, nie to co Carlitos.

Jak dostanie tyle szans co gomesinho to będą z niego ludzie ważne żeby w siebie wierzył!

Mam wielką nadzieję że to będzie kot, widać że ma poukładane w głowie co jest rzadkością w Brazylii

Kibicuję,żeby mu się udało!