Mundo Deportivo: Barcelona pracuje nad sprowadzeniem Moussy Wagué

Dariusz Maruszczak

21 lipca 2018, 19:30

Mundo Deportivo

23 komentarze
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona chce sprowadzić Moussę Wagué
  • 19-letni Senegalczyk występował ze swoją reprezentacją na Mistrzostwach Świata w Rosji
  • Wagué grałby regularnie w Barçy B i byłby zmiennikiem Nélsona Semedo w pierwszym zespole

Kataloński dziennik podaje, że Barcelona otrzymała dużo pozytywnych raportów na temat prawego obrońcy, który może występować również na lewej stronie defensywy, a nawet na prawym skrzydle. Podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Rosji Wagué rozegrał w barwach reprezentacji Senegalu trzy spotkania, z czego dwa w podstawowym składzie. W pojedynku z Japonią zdobył nawet bramkę, dzięki czemu stał się najmłodszym afrykańskim piłkarzem, który zdobył gola na mundialu.

Według Mundo Deportivo Barcelona uważa Wagué za perspektywicznego piłkarza, który już udowodnił swoją jakość i osobowość na tak ważnej imprezie jak mistrzostwa świata. Kataloński klub planuje sprowadzić zawodnika do Barçy B, ale od samego początku dawać mu szanse na grę w pierwszym zespole. Dyrekcja sportowa Barçy pracuje już nad przeprowadzeniem operacji. Wagué od półtora roku jest piłkarzem belgijskiego Eupen, w barwach którego rozegrał 43 mecze, strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty. Prawy obrońca jest wychowankiem ASPIRE Academy.

Mundo Deportivo donosi, że Wagué byłby chętny, aby dołączyć do drużyny rezerw w swoim pierwszym sezonie w katalońskim klubie. Byłby to podobny przypadek do sytuacji Marlona sprzed dwóch lat. Brazylijczyk dołączył do Barcelony i występował w Segunda División B, ale zdołał zagrać również w Primera División i Lidze Mistrzów.

Wagué miałby pełnić funkcję rezerwowego w pierwszym zespole, aby Sergi Roberto mógł mieć większą rolę w środku pola. Nélson Semedo stałby się podstawowym prawym obrońcą, a Senegalczyk byłby jego zmiennikiem. Jednocześnie Wagué grałby też w Barçy B, gdzie dzieliłby minuty gry z utalentowanym Mateu Moreyem.

W Barcelonie nie zostanie Sergi Palencia. 22-letni kapitan Barçy B ma jeszcze dwa lata kontraktu, ale nie będzie już grać w zespole rezerw, ponieważ w tym wieku musi się rozwijać na wyższym poziomie. Zdaniem Mundo Deportivo prawy obrońca nie przekonuje do siebie Ernesto Valverde, więc będzie musiał znaleźć nowego pracodawcę.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brać go ! i od razu jako zmiennik Semedo

Kupić, sprawdzić zobaczymy co pokaże. Żeby nie było że teraz go obserwują odpuszczą, pójdzie do jakiegoś Napoli i za rok zamiast 5-6 milionów będzie kosztował 30-40.

Senegalczyk... No mamy ostatnio kłopot o 3 wakaty spoza UE. Chociaż po nazwisku już się cieszyłem, że może francuz.

Po co, jest Palencia.

Przeciez nie ściągną kogoś takiego. Młody zmiennik na pewno nie będzie spoza UE.

Wague 19 lat, dobry zamiennik Semedo.
Miranda 18 lat, za młody, niedoświadczony, może nie poradzić sobie jako zamiennik Alby. Dziwne opinie tu krążą.

zmiennik będzie grał w Barcy B no tego jeszcze nie grali

Klub macierzysty?
ASPIRE Academy z Kataru.
Hmm. Nie wiem, nie znam gościa, ale jakoś mi to śmierdzi.

Sensowne rozwiązanie. Jak cena nie jest wygórowana to brać!

Gdzie on gra? Jaka cena?

Jeśli cena nie będzie wysoka to można kupić.

Na pewno warto ściągnąć, bo cena nie będzie wysoka.