82 komentarze
  • Ousmane Dembélé zrobił w tym sezonie duży krok do przodu w Barcelonie
  • Dobra postawa na boisku pozwoliła mu wywalczyć miejsce w podstawowym składzie Blaugrany
  • Francuz kolejny sezon ma imponujący dorobek pod względem liczby bramek i asyst

W obecnych rozgrywkach Dembélé wystąpił w 26 meczach Barcelony, strzelił dwanaście goli i zaliczył pięć asyst. Spędził na murawie 1722 minuty, a więc co 101 minut piłka znajdowała się w siatce po jego uderzeniu lub w wyniku strzału piłkarza, który otrzymał od niego futbolówkę. W LaLidze Francuz zdobył siedem goli i zanotował trzy kluczowe podania, a w Lidze Mistrzów dwa razy trafił do siatki i zaliczył jedną asystę, podobnie jak w Pucharze Króla. Dodatkowo Dembélé pokonał również bramkarza Sevilli w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii. Francuz jest więc w tym sezonie jedynym piłkarzem Barcelony, który potrafił wpisać się na listę strzelców we wszystkich rozgrywkach.

W swoim pierwszym sezonie w katalońskim klubie Dembélé stracił mnóstwo czasu przez kontuzje. Nie cieszył się też zaufaniem Ernesto Valverde, a jednak pod względem statystycznym jego dorobek wyglądał dobrze. Skrzydłowy strzelił cztery gole i zaliczył dziewięć asyst w ciągu 24 spotkań i 1220 minut spędzonych na boisku. Francuz sam trafiał do siatki co 305 minut, ale jego wpływ na bramki zdobywane przez Blaugranę był całkiem spory. Razem z asystami miał bowiem nawet lepszą średnią niż obecnie: gol przy jego udziale padał co 93 minuty (licząc tylko czas, w którym Dembélé przebywał na boisku).

Dembélé mimo młodego wieku już od kilku lat może pochwalić się znakomitymi statystykami. W sezonie 2016/2017, gdy był piłkarzem Borussii Dortmund, strzelił dziesięć goli i zanotował 21 asyst. Na murawie spędził 3387 minut, a więc bramka z jego udziałem padała co 112 minut. Rok wcześniej Dembélé występował w Rennes, gdzie dwanaście razy trafił do siatki i zaliczył pięć asyst w trakcie 2111 minut na boisku w 29 spotkaniach. Miał więc udział przy golu co 124 minuty.

Jestem coraz bardziej spokojny o Dembusia. Aj nie mogę się doczekać jego gry w LM! Coś czuję, że będzie kluczowym zawodnikiem do sukcesu w tych rozgrywkach.

Ciesze się, że chłopak po tych sytuacjach na początku sezonu wziął się w garść, bo jak widać ma wielki talent. Mam też nadzieję, że Valverde przekona się też do Malcoma i da mu więcej grać. Przynajmniej jako zmiennik, bo brazylijczyk też ma wielki potencjał.

Debe drybluje do przodu, Ney poprzez. Debe ma bezczelne strzały , Ney rzadko trafi. Debe ma szczęście do piłki, Ney do zwijania. Zawsze dziwię że piłka tak odbija od wszystkich nóg, i jakim cudem na końcu trafi do Komara

Do Neymara jeszcze mu bardzo dużo brakuje ale w przyszłości może osiągnąć ten poziom

Jeśli już tak chcecie porównywać Ousmane'a z Neymarem... Obaj mają/mieli wielką swobodę na boisku, nie czują się skrępowani swoją pozycją na boisku z tymże Neymar często czuł się zbyt swobodnie co kończyło się głupimi stratami. Dembele nie traci głowy, próbuje grać do przodu, ale kiedy nie widzi powodzenia akcji na spokojnie jest w stanie wycofać piłkę zamiast brnąć ślepo w drybling 1vs5... Dla mnie Ousmane > Neymar.

Oby omijaly go kontuzje to będzie ElCrackTotal:)

Niech gra jak najwiecej i bedą tego efekty.

Z sezonu na sezon coraz lepszy, oby został na długo :) Jego sprint jest nieprawdopodobny, nawet nie powiedział bym że najszybszy jeśli chodzi o prędkość maksymalną :)

Już niedlugo ten chłopak będzie najlepszym piłkarzem świata i wspomnicie moje słowa. Pozdrawiam

Robi postępy, ale to wciąż nie poziom Neymara.

I tak powiedzą ze bolec którego trzeba sprzedać

do poziomu z Borussi nadal sporo mu brakuje.
póki co gdy ma piłkę przy nodze nie odczuwam wrażenia że za chwilę może się zmienić wynik... ale dobrze że jest ciągły progress, niech mnie oczaruje.

Wow!

Jakie odmienne zdania pod artykulem. Miesiac temu wiekszosc z Was go sprzedawala I chciala Malcoma w pierwszym skladzie.
Dalej chcecie wymiany Dembele za Neymara?

Naprawde macie g pojecie o pilce...

Szczerze mówiąc średnio go lubię i wolałbym na jego miejscu Neymara, ale trzeba przyznać, że wziął się trochę w garść i ma niezłe statystyki. To dla Barcy akurat dobrze i oby tak dalej.

Ja powiem tak, te statystyki to dla mnie dodatek. Chłopak po prostu zaczął świetnie grać. Jeśli zacznie w ostatniej fazie akcji podejmować lepsze decyzje to będzie miał te liczby kosmiczne

Neymar w pierwszym sezonie a Barcy (13/14) strzelił 15 bramek w 41 meczach.Dembele w pierwszym pełnym sezonie ma już 12 w styczniu po 26 grach,gdzie często nie grał całego meczu.Obaj po 21 lat w momencie mojego porównania.

Talent widoczny gołym okiem. A ja wprost uwielbiam te jego zwody i gdy wypuszcza sobie piłkę do przodu, a następnie wyprzedza szybko rywali :D

Ja myślę że Leo wziął chłopaka pod skrzydło Na boisku się dobrze dogadują Może Leo widzi w nim swojego następcę

Dembele gra z meczu na mecz coraz lepiej widać ,że ma to cos. Jakk dalej będzie się tak rozwijał to 2-3 lata będzie jednym z najlepszych na świecie.Byc moze Mbappe jest na ten moment lepszy ale przeszkodą może być liga francuska co moze spowolnic jego rozwoj natomiast czuje ze Dembele nie wykorzystał nawet 50 % swojego potencjału jak dalej się będzie tak rozwijał moze byc nawet lepszy od niego i oby tak było mamy swietnego piłkarza na lata. VeB!

Moze i Mbappe jest lepszy, ale cieszy progres

Na początku tego sezonu nie zapowiadało się na taką zmianę. Jednak Dembele wziął się w garść i teraz wygląda fenomenalnie. Przestał ciągle tracić piłkę po głupich decyzjach, lepiej rozumie się z kolegami i zadomowił się w pierwszym składzie. Chyba wszyscy właśnie tego od niego oczekiwaliśmy. Mam nadzieje, że progres będzie postępował bo z tego co widzę talent ma ogromny.

Ależ mnie cieszy jego postawa i zamykanie ust hejterom, Messi widać też mu ufa, a to już o czymś świadczy:)

Nigdy nie miałem wątpliwości co do tego ze Dembele w końcu zacznie grać na swoim poziomie w Barcy i rozwijać się coraz to bardziej, więc mega cieszą te statystyki jak i sama gra Francuza.

Nie musi już trenować ;)

Fajnie że zaczął grać na 'obiecanym' poziomie, bo przyznaje się, że zaczynałem wątpić poważnie w jego talent. Oby jeszcze Coutinho wrócił na swój poziom i drużyna zaczęła się zgrywać w 'nowym, lepszym' składzie.

Jest bardzo dobry albo nawet i świetny ale problem mam z nim taki że widzę przed oczami Neymara i wiem że do niego dużo mu brakuje. Szczególnie jeśli chodzi o grę na małej przestrzeni.

A specjaliści jak Michał Pol dalej będą śmieszkować: "Czy tytuł dzbana roku należy się Dembele?" "O strzelił ładną bramkę to jutro może się spóźnić na trening hehehehe". Tendencyjni ignoranci budujący opinie "Januszy", którzy powielają te farmazony w internecie.

Dembelinho, Dembouzizo jak ja uwielbiam cię oglądać, nikt nie daje mi takiej radości w trakcie meczu jak ty. Ah ta lekkość dryblingu. Coś cudownego. Tylko trzymaj tak dalej i bez odpałów ;).

Niewątpliwie Dembuś gra coraz lepiej. Zyskuje coraz większą pewność siebie i coraz bardziej rozumie się z Leo na boisku. On będzie tylko lepszy.