Ter Stegen ratuje Barcelonę od porażki z Athletikiem na San Mamés

Athletic Club

ATH

Herb Athletic Club

0:0

Barcelona zremisowała z Athletikiem na San Mamés 0:0 po bardzo słabym meczu w jej wykonaniu. Katalończycy mogli to spotkanie nawet przegrać, ale na wysokości zadania stanął Marc-André ter Stegen.

Mecz rozpoczął się w dość typowy sposób dla Barcelony Ernesto Valverde. Piłkarze Blaugrany nie spieszyli się z przeprowadzaniem akcji ofensywnych, grając na minimalnych obrotach. Gospodarze starali się atakować pressingiem głównie na początku spotkania, a w pierwszym kwadransie gry żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia gola. W szesnastej minucie Markel Susaeta uderzył zza pola karnego i tylko kapitalna interwencja Marca-André ter Stegena uratowała Barcelonę od straty bramki. Athletic kolejną szansę miał po uderzeniu przewrotką Raúla Garcíi, ale trafił on wprost w niemieckiego golkipera.

Barcelona przez długie fragmenty meczu kompletnie nie potrafiła zagrozić gospodarzom. Pierwszy celny strzał na bramkę rywala Barça oddała bodaj w 37. minucie po błędzie Yeraya Álvareza. Uderzenie Messiego obronił jednak Iago Herrerin. Jeszcze przed przerwą kolejną szansę miał Raúl García, ale jego strzał zablokował Sergi Roberto. W końcówce pierwszej połowy Barcelona mocniej nacisnęła rywali, lecz nie przyniosło to większego skutku. W pierwszej części gry bramki nie padły.

Początek drugiej połowy był nieco inny niż pierwsze fragmenty spotkania. Barcelona kontrolowała przebieg gry i zepchnęła rywali na ich połowę. Mimo to wciąż brakowało szans na gola. Na pierwszą roszadę Ernesto Valverde zdecydował się dopiero w 64. minucie, gdy Carles Aleñá zmienił słabo spisującego się dziś Arturo Vidala. Chwilę potem Athletic przeprowadził kontratak, wykończony przez Mikela San José uderzeniem zza pola karnego, ale pomocnik nie zdołał trafić w światło bramki.

W grze Barcelony niewiele się zmieniało, a w przeciągu długich minut goście najbliżej gola byli po strzale z dystansu Luis Suáreza zewnętrzną częścią stopy. Piłka poszybowała jednak wówczas obok słupka. Na kwadrans przed końcem meczu na boisku pojawił się Ousmane Dembélé w miejsce niewidocznego Philippe Coutinho. Jednak to Athletic stworzył sobie następną okazję do zdobycia gola. Po kolejnym kontrataku Los Leónes Iñaki Williams otrzymał piłkę zaledwie kilka metrów przed ter Stegenem, ale nie zdołał pokonać niemieckiego bramkarza, który popisał się niebywałym refleksem, zatrzymując strzał napastnika Athleticu.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Oscar De Marcos za celowe zagranie piłki ręką. Barcelona mimo przewagi jednego zawodnika do końca spotkania nie zdołała stworzyć żadnej okazji do zdobycia gola i starcie na San Mamés zakończyło się bezbramkowym remisem. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbiter odpowiedzialny za system VAR sprawdzał jeszcze ewentualny faul na Nélsonie Semedo w polu karnym, ale jedenastka nie została podyktowana. Tym samym przewaga Blaugrany nad Realem Madryt w tabeli LaLigi stopniała do sześciu punktów.

Athletic: Herrerin, Martínez, Yeray, Beñat (57' San Jose), Williams (90' Kodro), Yuri, Susaeta (62' Muniain), Dani García, De Marcos, Raúl García, Balenziaga.

FC Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet (88' Vermaelen), Semedo; Rakitić, Busquets, Arturo Vidal (64' Aleñá); Messi, Luis Suárez, Coutinho (75' Dembélé).

Może on dalej myśli,że trenuje Bilbao?

A moze sobie przypomnijcie ze trener kiedys tez byl trenerem Athleticu.

Zajebisty sędzia, pogratulowac

ja z chęcią bym przytulił u nas Jovicia albo Wernera :D ale nieeeee Ernest nie da pograć wiec jakiś fajny grajek nie przyjdzie bo nie będzie grac ;/

Chyba skończę oglądać te mecze bo nie da się oglądać Barcelony od kilku meczy.

Na 3 minuty przed koncem on bedzie bronił wyniku. Zamiast Malcoma puścić do przodu

Hehehe nie wytrzymam, Valverde Twoja myśl trenerska jest nieodgadniona

Zajechani są jak rok temu. Gdyby to nie był Athletic to już byłby wpierd0l.

Dobrze , ze ten Ter stegen .. A tego Suáreza juz mam dosyć no masakra

Psychiczny jest ten pan

Suarez to sie kiedys w koncu tak potknie o tw swoje nogi, ze sie czegos nabawi. Busi razem z rakieta to jakis dramat...licze na nowego trenera i porzadna przebudowe zespolu po tym sezonie. A przede wszystkim jakis pomysl na gre

Gadacie gadacie a jak by Barca strzeliła bramę to zaraz będzie uuuu Ernesto a tak naprawdę to du-pa Ernest do zmiany nic , 0 pojęcia ... tego się nie da oglądać :/

Buchchchaaa on Vermalena wprowadzi !!!!!!!1

Valverde out Dramat

Cóż powiedzieć, jaki trener taka gra. Jest tu wielu obrońców Valverde, z całym szacunkiem ale ile jeszcze można tego znosić ?

Ter Stegenowi wszyscy zawodnicy powinni oddać tygodniowke za to ratowanie dupy

Verma wchodzi! Bronimy remisu...! KPINA!! Zdjąć tego cieniasa Suareza i dać szanse Boatengowi..Malcom dostał nagrodę za dobry występ- powołał go na mecz

Dziwne ze wszyscy to widzą a zarząd nie widzi stoi jak słup no i jak wcześniej pisaliście malcom powinien grać w nagrodę za ostatnią postawę

Gramy dobrze jeden na 5 meczów, ale i tak trener dobry i ogarnia niektórzy piszą. xd 3 defensywnych pomocników plus bez formy cou i suarez.