Oceny za skromne zwycięstwo przeciwko Realowi Valladolid

1:0

Real Valladolid CF

VLL

• Lionel Messi 43' (k.)

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Gaspar, ViscaBarca123

90

• 6,0
  • 6,0

Praktycznie bezrobotny. Jedyna warta odnotowania interwencja miała miejsce w 50 minucie. Pochwalić go można również za próbę długiego zagrania do Leo w 9 minucie i dwie długie piłki odpowiednio w 30' i 90'. Celności natomiast zabrakło w 63 i 86 minucie. Cieszy zachowanie czystego konta.

0 0 0 0 0 6
29 76% 0 7 0 0

90

• 6,5
  • 6,0

Niezłe zawody. W defensywie na poziomie (interwencje w 71', 78', 87'), choć nie bezbłędnie (straty w 35', 48', 64'). W ofensywie dał jakość - kapitalne podanie do Boatenga w 55 minucie oraz klasowa dwójkowa akcja z Leo w 78', która zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem Hiszpana.

1 0 1 0 1 6
71 93% 1 3 0 6

90

• 8,0
  • 7,0

Profesor. Pewny w destrukcji (21', 45', 48', 50'), a ponadto jego zagranie okazało się kluczowe dla przebiegu całego spotkania - w 42 minucie świetnie wyprowadził kontrę, po czym został sfaulowany w polu karnym, a dalszy ciąg historii doskonale znamy. Najlepszy. Zawodnik Meczu zarówno według Kibiców, jak i Redakcji.

0 0 0 0 1 4
83 95% 0 5 2 8

Thomas Vermaelen

90

• 6,5
  • 7,0

Jak gra, to zwykle nie zawodzi. Tak też było w ostatnim meczu, w którym Belg zaprezentował się z dobrej strony. Statystycznie niemal identycznie jak Pique, jednak wykonał blisko dwa razy mniej podań (43 do 83). Na plus wygrany pojedynek główkowy w 23 minucie oraz interwencje w 39' i 66'. Minus za dopuszczenie do dośrodkowania w 63'. Szkoda jego kolejnej kontuzji.

0 0 0 0 1 4
43 93% 0 2 0 8

90

• 5,5
  • 6,0

Mecz rozegrany na niskich obrotach. W 17’ dynamicznie podłączył się do akcji, ale katastrofalnie dośrodkował. W 4’ i 18’ zanotował proste straty (ta druga była na groźną kontrę). Na plus dobre czytanie gry w 20’ i 81’ (oba odbiory na połowie rywala), przerwanie akcji rywala w 90’ oraz świetna wrzutka do Leo w 48’.

0 0 0 0 0 8
68 91% 1 2 1 4

90

• 7,0
  • 6,0

Udany występ. Świetny w destrukcji, zanotował najwięcej odbiorów w zespole (9), z czego niektóre zasługują na wyróżnienie (36', 46'). W rozegraniu na poziomie, potrafił posłać świetne podanie do partnera (37'), które w rezultacie napędzało całą akcję. Takiego Sergio chcemy oglądać częściej. Jedyny wyraźny błąd to strata w 11'.

0 0 0 0 2 3
78 96% 0 5 1 9

Arturo Vidal

90

• 6,0
  • 6,0

Pracował mocno w obronie (interwencje w 19', 31', 50',  56', 63', 90+4'), ale w innych aspektach piłkarskiego rzemiosło nie zaprezentował się już tak udanie. Największy błąd popełnił tuż po przerwie (46'), kiedy stracił piłkę i Sergio musiał go ratować. Ogółem zanotował za dużo strat (7), zważywszy na jego niewielki udział w kreowaniu gry. Mimo wszystko czujemy, że z nim na pokładzie nie przydarzy się w tym sezonie "kolejna Roma". Bedąc nawet w słabszej dyspozycji piłkarskiej, Chilijczyk nadrabia braki sercem i wybieganiem.

0 0 0 0 3 7
78 92% 0 1 1 9

Carles Aleñá

76'

• 6,0
  • 6,0

Bardzo solidne zawody okraszone konkretnymi liczbami (2 dryblingi, 3 kluczowe podania). Cieszy to, że Carles nie unika gry i czuje się z piłką przy nodze komfortowo. W kwestii decyzyjności wciąż jest spore pole do poprawy (syuacje z 45' i 72'), ale to nie może dziwić - nasz wychowanek dopiero zaczyna swoją przygodę z pierwszym zespołem. Wydaje się, że w przyszłym sezonie z powodzeniem może przejąć minuty Denisa i Rafinhi, i stać się jednym z pierwszych zawodników do wejścia z ławki rezerwowych.

0 0 3 0 3 9
79 90% 2 3 0 0

70'

• 5,0
  • 6,0

W cieniu. Potrzeba czasu, aby wrócił do dyspozycji jaką prezentował przed kontuzją. Próbował indywidualnych akcji, ale bez większego powodzenia. Trzy kluczowe podania, cztery udane dryblingi (m. in. akcja z 24'). W 18' stanął przed szansą na zdobycie bramki na 1:0, ale jego strzał został zablokowany, w 52' przytomnie podał do Leo, który powinien skierować piłkę do siatki rywala.

1 0 4 1 1 12
43 81% 3 2 1 2

Kevin-Prince Boateng

60'

• 5,0
  • 5,0

Bardzo chciał, ale widać było, że jest kompletnie niezgrany z drużyną. Mało wykorzystywany - tylko 12 podań. Brawo za odbiór w 13', odegranie do Leo w 41' oraz świetne dogranie do Dembele w 52'. Szkoda, że nie wycisnął więcej ze swoich dwóch sytuacji, odpowiednio w 9' i szczególnie w 55'. Mimo wszystko wydaje nam się typem rezerwowego napastnika, jakiego potrzebowaliśmy od dłuższego czasu. Silny, doświadczony, z charakterem, umiejący zagrać zarówno "na ścianę", jak i kombinacyjnie. Oby Ernesto Valverde częściej korzystał z jego usług.

2 1 0 1 2 3
12 75% 1 0 2 2

90

• 5,0
  • 6,0

Z jednej strony cała masa strat (aż 19; najgorsza w 42' po rożnym na kontrę), fatalna skuteczność (12 strzałów, 5 celnych, a gol padł ze stałego fragmentu gry) i nietrafiony rzut karny, ale z drugiej ogrom wykreowanych partnerom sytuacji (8 kluczowych podań, m. in. 9' do Boatenga, 18' do Dembele, 65', 73 i 90+3' do Luisa). Nie był to spektakularny występ, ale coś nam mówi, że motywacja miała tutaj znaczenie i we wtorkowy wieczór w Lyonie zobaczymy zupełnie innego Leo.

12 5 3 0 1 19
73 86% 8 3 4 1

30

• 1,0
  • 1,0

Takich "występów" nie da się logicznie wyłumaczyć. To wydaje się aż niemożliwe, żeby zawodnik tej klasy mógł aż tak "kaleczyć" grę zespołu. Zmarnowane trzy stuprocentowe sytuacje (65', 73', 90+3'). Sytuacja z 90 minuty chyba najbardziej dobitnie pokazuje jak słuchała go tego wieczoru futbolówka - świetne wyjście do podania, a piłka plącze się gdzieś między nogami. Plusik za dwójkową akcję z Cou, która zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego, ale co to za pociecha? Żenujący epizod.

3 2 3 1 2 4
19 79% 0 1 0 0

Philippe Coutinho

20

• 6,0
  • 6,0

Piękna dwójkowa akcja, której był inicjatorem w 84’ (po niej był karny), trochę za mocne podanie do Leo w 90’ i strzał będący swoistą gwiazdką do nieba w hołdzie dla łazika „Opportunity” w 90+4’ - symbol formy, w której znajduje się Coutinho. Mimo wszystko gra wzajemna, poruszanie się po boisku - to wyglądało nieźle i tak też można określić tę zmianę.

14 100% 1 0 0 0

Nielogiczna ocena redakcji - z jednej strony straty, niecelne strzały, zmarnowany karny a z drugiej „ogrom wykreowanych partnerom sytuacji”???!!!! Pełna zgoda z użytkownikiem Lionello – gdyby z tych podań wpadły z 3 bramki to redakcja piała by z zachwytu. Albo ktoś gra cienko na notę 5 albo kreuje „ogrom [..] sytuacji” i ta nota ma się ni jak to stanu faktycznego.

ciekawy jestem jakby partnerzy wykorzystali podania messiego i mialby 4 asyst to tez mialby ocene 5?

Tak czytam komentarze i absolutnie szokiem dla mnie jest, że nikt nie docenia genialnej roboty jaką w przerwie wykonał Valverde. W pierwszej połowie drużyna, która grała w człapanego, z szatni wychodzi z nastawieniem wściekłego psa chcącego zagryźć cel (z oczywistą przesadą, ale jak na rangę meczu to zaangażowanie szczególnie w początku drugich czterdziestu pięciu minut bardzo mi się podobało)... Zresztą niemalże jej się to udało, zbrakło tylko skuteczności, bo szans było tyle że Manita wcale nie byłaby najwyższym wymiarem kary dla Valladolid. Brawo Ernesto!

Przeciez przez Leo ten mecz moglismy polozyc do 60min. Nie zasluzyl nawet na 5

Suarezowi lepiej wychodzi gryzienie jak granie ostatnio

Suarez zmartwi się jak przeczyta to co o nim napisaliście ;)

Poza środkiem obrony cała reszta drużyny powinna dostać ocenę max. 5

To był festiwal dramatu w środku pola i ofensywie. Messi był strasznie irytujący w tym spotkaniu ale i tak stwarzał więcej zagrożenia niż Dembele i Boateng razem, więc jakim cudem został oceniony tak samo?

Gdyby Coutinho zagrał tak jak Dembele w tym meczu, otrzymałby ocenę 3/3.5.

W meczu Girona i Real, z 2 metrów przed bramką, zaznaczam gdzieś w środku bramki, Stuani rakietował piłkę pod kątem 90 stopni do góry. To problem narodowy Urugwaj. Może chodzi o kasę Luisowi.

,, jednak wykonał niemal dwa razy podań mniej " - mógłby ktoś to poprawić? przekleństwa to szybko wyłapujecie, bez baboli coś napisać to już nie ma komu haha

Minęły już 2 dni od meczu, a ja wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem gry Masipa. Zawodnik meczu zdecydowanie. Wygrane pojedynki z Boatengiem i LS9 sam na sam, obroniony strzał Leo z 10-tego metra na początku 2giej połowy. Do tego obroniony karny z dobitką. Przy pierwszym karnym też był bardzo blisko. Dawno nie widziałem tak świetnego występu bramkarza. Spokojnie zasługiwałby na notę 9,5, a nawet 10 pomimo wpuszczonego gola.

A co do ocen, Suarez chociażby za tą klepkę z Coutinho powinien mieć te 1,5 pkt.

Messi zasłużył na tyle co Suarez +1 bonusu może. Absolutnie sabotował grę chcąc sobie udowodnić, że może. Tak widziałem statystyki, ale widziałem też mecz, Messi był irytujący pomijając te dogrania.

Suarez zdecydowane MVP meczu.

Nudny to mecz był...
Tym bardziej moje uznanie dla Redakcji za profesjonalne podejście do tematu.
Daliście radę, we trójkę, ale jednak. Brawo Wy :)

Suarez już od jakiegoś czasu jest większym obciążeniem, niż wzmocnieniem. Czy Dembele jest facetem, który może grać na szpicy?

Ten strzał Coutinho podsumował wszystko.

Coś tu nie gra skoro Coutinho wchodzi na niespełna pół godziny, w tym czasie ma jedną akcję dwójkową(poza nią nie widoczny) i dostaje 6. Messi gra cały mecz, strzela bramkę kreuje conajmniej kilka klarowny sytuacji bramkowych i dostaje tą samą ocenę. Oczywiście, widać było, że motywacja nie ta, ale fenomenem jest to, że jest on oceniany według innej skali niż pozostali. Skali, która przez lata tak sobie podnosił, że w chwili gdy fatalnie podawał wszerz boiska, wszyscy przecierali oczy zdumienia. To pokazuje tylko jak wielki jest Messi i jak rzadko popełnia tego typu bledy. Podejrzewam, że gdyby Cou lub ktokolwiek inny zagrał tak "słabe"zawody jak Leo, otrzymałby miano piłkarz meczu i note conajmniej 8.

W każdym razie mecz do zapomnienia, miejmy nadzieję, że motywacja na LM będzie juz odpowiednia :)

To był chyba najgorszy występ Suareza w barwach Barcelony. Nie dało się po prostu na to patrzeć. Całe szczęście dla jego nazwiska, że wszedł z ławki i miał tak mało czasu na " popisówke " , ktorą odwalił. Miejmy nadzieję, że Luis w końcu się obudzi, bo jest duże prawdopodobieństwo, że z jego przebudzeniem, przebudzi się również Barcelona.

Messi max. Nota 4

Uwielbiam Messiego jak każdy fan Barcelony, ale tym popsutym karnym napsuł mi o wiele więcej krwi w tym meczu niż Suarez. Zastanawiam się, jaką ocenę by dostał za ten mecz, gdyby Valladolid jakimś cudem zdołał wyrównać po tym nietrafionym karnym?

Jakby ktoś się zastanawiał jak można dać Suarezowi taką ocenę, proszę: [Zobacz link: https://streamable.com/vr6x6]

:)

Może i Vidal jest piłkarzem z którym kolejna "Roma" się nie powtórzy ale jest też Suarez który swoim występem ukazał że może doprowadzić do kolejnej "Romy" , chyba nikt od tamtego meczu nie dostał 1 i od redakcji i od czytaleników.