Valencia rywalem Barcelony w finale Pucharu Króla

28 lutego 2019, 22:55

Sport

9 komentarzy

Poznaliśmy przeciwnika Barcelony w finale Pucharu Króla. Rywalem Katalończyków będzie Valencia, która wywalczyła awans po meczu z Realem Betis na Estadio Mestalla.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn podopieczni Quique Setiena prowadzili z Valencią 2:0 na Benito Villamarín, jednak w ostatnich dwudziestu minutach gry Los Che odrobili straty i uzyskali cenny remis 2:2, który stawiał ich w roli faworytów przed rewanżem. Mecz na Mestalla był dość wyrównany, ale w 56. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Rodrigo Moreno. Podopieczni Marcelino wygrali z Verdiblancos 1:0 i to oni zmierzą się z Barceloną. Betis ma czego żałować, ponieważ finał Pucharu Króla odbędzie się 25 maja na jego stadionie.

Barcelona trzy razy grała z Valencią w finale krajowego pucharu. Pierwsze spotkanie tych drużyn o Copa del Generalísimo (ówczesna nazwa Pucharu Hiszpanii) odbyło się w 1952 roku w Madrycie, a Barça wygrała po dogrywce 4:2. Dwa lata później Valencia wzięła srogi rewanż i pokonała Blaugranę w stolicy Hiszpanii 3:0. Ostatni raz Barcelona mierzyła się w finale z Los Che w 1971 roku i po ekscytującej rywalizacji Katalończycy wygrali po dogrywce 4:3 dzięki bramce Alfonsedy.

Valencia awansowała do finału Pucharu Króla po jedenastu latach przerwy. W 2008 roku Los Che wygrali decydujące spotkanie z Getafe 3:1.