Oceny za ważne zwycięstwo z Realem Betis

1:4

• Loren Moron 82'
  • 18', 45', 85' Lionel Messi
  • 63' Luis Suárez

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, ViscaBarca123

90

• 6,0
  • 7,0

Piłkarze Betisu nie zmuszali Niemca do wytężonej pracy na linii, ale można odnotować interwencje w 33. i 61. minucie. Przy bramce dla Betisu bez szans.  W grze nogami ponownie klasa światowa - dobre długie zagrania notował w 10., 15., 23., 40., 43., 46. i w 61. minucie. Jedynie można się przyczepić do złego podania w 4., 46. i 58. minucie spotkania.

0 0 0 0 0 5
26 77% 0 9 0 3

90

• 4,5
  • 7,0

Nie najlepszy mecz w wykonaniu Sergiego. Na największy plus kluczowa interwencja z 5', choć chwilę wcześniej potwornie złamał linię. W 42' dobrze podłączył się do gry, w 71' w trudnej sytuacji umiejętnie rozprowadził dosyć groźną akcję Barcy. W 74' zanotował otwierające podanie do Suareza, w 78' świetnie wypuścił Semedo, a w 94' powinien mieć asystę po dobrym odegraniu do Leo. Niby dużo plusów, ale popełnił 3 wielbłądy. Primo, w 13' przeszła go piłka po przerzucie Joaquina, co doprowadziło do niezwykle groźnego dogrania Guardado. Secundo, w 26' dał się ograć Tello, który był o krok od asysty. Tertio, bardzo zła asekuracja w 82' Semedo - zostawił rywalowi autostradę na skrzydle.  Do tego strata przed polem karnym w 10', i słaba wrzutka w 6'. Mały plus za wygrany pojedynek główkowy w 16. minucie.

0 0 0 0 0 9
48 87% 2 0 0 2

90

• 6,5
  • 7,0

Było różnie. W 13' zgubił Jese, który był o krok od gola. W 27' słaba asekuracja Roberto - dopuścił do groźnego dośrodkowania. Do tego słabe wybicie w 38'. Na plus wygrana ważna główka w 22', odbiór w 31', zablokowany strzał w 28', wybicie głową w 29' i kolejne wybicie w 48. minucie. Do tego inteligentne wyrzucenie do linii końcowej Tello w 33' i przecięcie podania w 81'. W 56. i 65. minucie zagrywał dobre długie piłki - odpowiednio do Alby i do Ivana. Warto też zauważyć, że to Gerard zanotował asystę przy golu Suareza.

1 0 0 0 0 4
33 88% 1 2 1 9

90

• 6,5
  • 7,0

Jeden mały błąd techniczny w 33' doprowadził do złego „wybicia na pałę" i to tak naprawdę jeden zarzut w grze Francuza. W 10. minucie Francuz wygrał pojedynek główkowy, w 20. minucie wygrany pojedynek 1 na 1, w 38. minucie przeciął podanie, a w 41. minucie zablokował strzał oraz dwukrotnie wyjaśnił dogrania rywali w pole karne Barcy w 49' i 50'. Do tego odbiór w 71. minucie. Na minus dwa niecelne długie zagrania z 33. i 34. minuty meczu. Dobry mecz, ostoja defensywy.

0 0 1 0 0 5
32 84% 0 2 3 5

90

• 5,5
  • 7,0

Niezłe podłączenie się w 7' (wyszedł na czystą pozycję), skutecznie postraszył Canalesa w 21' przed włożeniem głowy do dośrodkowania Tello . Zanotował do tego odbiór w 23' i przecinał podania w 57., 60., 70. minucie. Na plus także wygrany pojedynek główkowy w 15. minucie i niezłe dośrodkowanie w 43. minucie. To wszystkie zasługi Alby w niedzielnym spotkaniu. Na minus strata po wyprowadzeniu piłki w 2', beznadziejna wrzutka w 22'. Dodatkowo słabo radził sobie z 37-letnim Joaquinem, dopuszczając do groźnych dograń ze skrzydła w 49' i 59'. Podsumowaniem słabości Alby w starciach 1 na 1 z doświadczonym Hiszpanem jest przegrany z nim pojedynek w 52', gdzie nawet przy pomocy Busquetsa nie udało się zatrzymać kapitana Betisu. Obok Roberto najsłabszy na boisku.

0 0 0 1 1 8
42 81% 0 1 1 8

88'

• 6,0
  • 7,0

Po części ponosi winę za słaby mecz Roberto, gdyż często nie nadążał z asekuracją i zostawiał Sergiego samego na boku. Poza stratą w 16. i 32. minucie to występ bez większych zarzutów. W 10' zanotował dobry powrót i przeciął podanie, w 3. i 59. minucie wybicia głową w 76' świetnie minął rywala i wypuścił dobrym podaniem Suareza, odbiór w 78' i asysta w 85'. W 77. minucie strzał w kosmos.

1 0 1 0 1 10
35 86% 1 0 0 6

90

• 6,0
  • 7,0

Ponownie zaczął źle - niespotykana strata w 1' spowodowana niecelnym podaniem do ter Stegena, co doprowadziło do pierwszego w meczu rzutu rożnego dla gospodarzy. Na szczęście z czasem się rozkręcił - liczne odbiory (4', 11', 16', 26'), świetne podanie do Ivana w 54' i do Roberto w 74'. Do tego dochodzą przecięte podania w 27. i 28. minucie i zablokowany strzał w 49. minucie. Niestety jest chyba głównym winowajcą utraty gola, bo ewidentnie zapomniał o rywalu za swoimi plecami (choć chwilę wcześniej go mijał). Poza tym gol z jego strefy. Bez szału.

0 0 0 0 0 4
52 92% 1 2 2 10

Arthur Melo

64'

• 6,0
  • 7,0

Przyzwoicie, ale raczej nic więcej. Na plus twardy odbiór w 6', świetne podanie do Suareza w 21', ładne odegranie piętą w 32' i odbiór w 39'. Do tego dobry przerzut do Roberto w 10. minucie. W 16. minucie był faulowany tuż przed polem karnym i wywalczył żółtą kartkę dla Guardado. Z drugiej strony miał dwie poważne straty w 33' i 61' na własnej połowie i mniej istotną stratę w 21. minucie. Do tego zwlekał z podaniem do świetnie wychodzącego Roberto w 43' oraz przy kontrze w 53'.

0 0 0 0 2 5
31 84% 0 4 0 2

Arturo Vidal

90

• 7,0
  • 7,0

Coraz lepiej czuje styl gry Barcelony. Kolejny dobry mecz Arturo, u którego w tej chwili forma jest naprawdę wysoka. Odbiory w 2', 47' i 64'. Super podanie do Roberto w 24', do Leo w 40' i bardzo dobry przerzut do Suareza w 50. minucie. Do tego przecięte podania w (12. i 13. minuta) i interwencja w 70. minucie. 5 minut później zatrzymał Laineza. W 83. i 91. minucie oddał niezłe strzały zza pola karnego. Jedynie do czego można się przyczepić to strata w 14', nieporozumienie z Albą w 11' i przekombinowanie przy kontrze w 50'. Poza tym ponownie był mięśniami i płucami Barcy w środku, co mocno pomogło przy zakładaniu pressingu. Cichy bohater spotkania, który może okazać się bardzo istotny w kontekście sukcesów Barcy na koniec sezonu.

2 2 0 0 2 4
46 91% 1 2 3 7

90

• 10,0
  • 10,0

Król, zawodnik meczu i ocena "10", to prosta sprawa. Czegoś zabrakło w jego podaniu do Alby w 7' i zanotował bardzo złą wrzutkę w 8' oraz dosyć łatwo stracił piłkę w 60'. Reszta już była w jego wykonaniu prawdziwą piłkarską sztuką. Trzy bramki, z czego dwie z nich to istne golazo Do tego otwierające podanie do Suareza w 40' i słupek w 94'. Dobre przerzuty do Alby w 22. i 72. minucie. Także dobre podania do Semedo (66. minuta) i do Roberto (93. minuta). Pracował też w obronie - w 41. minucie przeciął podanie, a w 45. minucie przerwał akcję Betisu. Znakomity występ.

5 4 1 1 2 10
57 89% 4 7 0 2

90'

• 8,0
  • 8,0

Absolutnie wyjątkowy napastnik - potrafi zmarnować wymarzone sytuacje (40' i 61'), tracić łatwe piłki jak w 15', żeby chwilę potem zanotować absolutnie magiczną asystę, której nie powstydziłby się Xavi z Iniestą (47'). Do tego fantastyczną indywidualną akcją zakończoną golem (63') a'la Messi. Na plus także dobra akcja w 47. minucie na skrzydle, strzał w boczną siatkę i dobre podanie do Alby z 43. minuty. Chyba nigdy nie zobaczymy jednocześnie tak świetnego i zarazem słabego piłkarza. Dla nas chodzący paradoks, ale za to go uwielbiamy.

7 3 4 0 2 7
31 84% 1 1 0 2

26

• 4,0
  • 6,0

Długo na boisku nie pobył, ale zdążył zarobić głupią żółtą kartkę w 67'. W 82' wracał z zaciągniętym hamulcem ręcznym za akcją Betisu (przy tej akcji padł gol dla gospodarzy). Do tego strata w 81'. Na plus dobre podanie do Roberto w 83. minucie. Słaba zmiana.

7 100% 0 0 0 0

Ja chyba inny mecz oglądałem, bo te oceny to raczej mocno zaniżone. To był jeden z najlepszych meczów zespołu (ZESPOŁU, a nie tylko Messiego) w tym sezonie.

Podwyższanie oceny pique za asystę w tym wypadku, to tak jakby przyznać asystę poprzeczce przy trzeciej bramce Leo.

Arturo Vidal jak dla mnie 8 lub 8,5. Tak naprawde po Messim to najwiekszy bohater tego meczu, zeby nie jego pressing to Alba by lewej strony nie ogarnal sam z Coutinho np lub Dembele.

Jeśli wg czytelników Vidal i Busquets na tym samym poziomie to ja chyba oglądałem inny mecz. Wy tak na poważnie czy tylko sobie jaja robicie ? Gościu, który przez cały mecz zapierd... vs gościu, który ma powiązane jądr... i taka sama ocena. Przejrzyjcie w końcu na oczy ludzie. Im szybciej to się stanie tym lepiej dla waszego umysłu. Pozdro.

Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi ale Suarez wyżej niż Vidal???
Przecież można było zawału dostać patrząc jak marnuje setki które powinien strzelić.
Chyba że ocena podwyższona za "skręcenie" stawu skokowego ;)

Rakitić tak zagrał i dostaje 6 \(`0´)/ლ(ಠ_ಠლ) Chyba muszę się znowu zabrać za jego szczegółowe ocenianie...

Praca arbitra:

- 20' nieodgwizdany faul dla Betisu
- 24' odgwizdany faul na Vidalu (powtórki wykluczyły przewinienie) Barca miała okazję z rzutu wolnego
- 32' brak drugiej żółtej kartki dla Guardado po nierozwaznym faulu na Messim
-38' brak 3 już żółtej kartki dla Guardado po nierozwaznym wejściu w Rakitica (sędzia wraz z asystentem nie widzieli nawet faulu) dla mnie skandaliczna decyzja
-42' Barta fauluje nieostroznie Roberto przerywając korzystna akcje, sędzia pozwala grać dalej ale nie sygnalizuje zastosowania korzyści, co dla mnie jest jednoznaczne z tym, że faulu by nie odgwizdal. Nawet jeżeli uznamy to za korzyść, była ona wątpliwej jakości. Powinien przerwać grę i napomniec Marca żółtym kartonikiem
-79' poważny błąd na korzyść Barcy, Lenglet za swój nierozwazny faul powinien otrzymać druga żółta kartkę

Nierówny mecz w wykonaniu sędziego. Poza wymienionymi sytuacjami bardzo dobrze interpretowal zachowania piłkarzy i odgwizdywal przewinienia. Wydaje się, że zabrakło mu koncentracji i odwagi żeby wyrzucic Meksykanina z boiska już po 30 minutach gry. Nie wypaczyl wyniku meczu, ale jego niedopatrzenia mogły na niego mocno wpłynąć.

Ocena 6. 5/10

Razi dysproporcja ledwo jednego punktu w ocenie Vidala i Arthura gdzie pierwszy nieustannie dostarczał Barcelonie paliwa i imponował zaangażowaniem przez 90 minut, a drugi zagrał słaby dość mecz (pokazał mało w ofensywie oraz notował groźne straty) i słusznie został zmieniony.

Oceny po wygranej 1:4 na trudnym terenie jak po jakiejś porażce. Jesteście droga redakcjo czasami zbyt krytyczni.

Nie uwzględniono zachowania Alby przy golu, czytam zagraniczne portale, patrze na whoscored wszędzie ma przy bramce ma zaznaczony kluczowy błąd a tu nic na ten temat, może jednak miał świetną interwencję.
Brakuje mi w opisach ogólnie konsekwencji. Raz piszecie, że nie ważne jest że zawodnik dopuszcza do wrzutek z bocznych sektorów a za innym razem jest to opisane i oceny obniżane, podobnie ze stratami w różnych sektorach, raz tak, raz tak, w zależności od zawodnika. Może to dlatego, że zespół oceniający to kilka osób a każda może miec inne spojrzenie, jednak jako zespół jakies standarty powinny być, aby oceny stanowisły pewna ciągłość interpretacyjną :).
Pewnie zapamiętam jako wielbłąd słabą asekurację Semedo przez Roberto - czyli dogranie z bocznego sektora, bo pomocnik nie był piatym obrońcą w linii. Nie pisze czy to dobra czy zła interpretacja, po prostu zapamietam, że gdy boczny obrońca jest wyciagnięty przez przeciwnika i potem wraca w trybie slow jak prawie zawsze i nie kryje swojej strefy, ani zawodnika który go wyciągnął i nie zamyka korytarza podania to winny jest pomocnik. Ja sie mogę zgodzić z taką interpretacją, po prostu wiem, że jest ona niekonsekwentnie stosowana.
sama akcja bramkowa była po stracie Semedo, gdzie akcja to nie była kontra i mogła być skasowana, ale jednak zespół nie zdążył z idealnym ustawieniem defensywnym.
Zgadzam się, że nie był to dobry mecz w obronie Roberto, jednak w ofensywie się pokazywał, miał drugą njawiększą liczbę kluczowych podań w zespole, więc ja bym dał mu przeciętna z plusem, ale ogólnie oceny ok :)

Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszej drużyny, postanowiłem poświęcić trochę swojego wolnego czasu na analizę gry Frenkiego de Jonga, z przegranego 1:0 meczu Ajaxu przeciwko AZ Alkmaar.

Nie bardzo wiedziałem kiedy wrzucić analizę. Robię to teraz, przy okazji ocen naszych zawodników. Mam nadzieję, że nikomu to nie przeszkadza i ewentualnie dorzuci ktoś coś, gdyby oglądał tak jak ja niedzielne spotkanie.

Ajax zagrał nienajlepsze spotkanie. Mógł stracić wcześniej więcej bramek, choć mógł także wyrównać.
Wynik sprawiedliwy.

Nasz nowy nabytek zagrał poprawne zawody, ale bez fajerwerków.
Valverde byłby raczej zadowolony z jego postawy.
Nie wiem jak La Rambla :)

A więc:
De Jong - defensywny pomocnik, 90 min.
Był wszędzie, ciągle pod grą. Nie wiesz komu podać, podaj do de Jonga, nie masz komu zagrać, de Jong zaraz się pokaże.
Owszem było trochę błędów, ale dużo biegał i walczył. Umiejętnie wypełniał wolne pole poprzez swoje ustawienie.

13 minuta
bardzo dobrze odbiera piłkę na 20 m przed własnym polem karnym, to była groźna sytuacja

20
łatwo traci piłkę w bocznym sektorze boiska

21
bierna postawa wspólnie z kolegami we własnym polu karnym, było groźnie

24
bardzo dobry odbiór na połowie rywala, pociągnął aż pod pole karne rywala, zagrywa do Dolberga i ... wiadomo :)

25
odważne wejście w pole karne i był bliski wykończenia dobrego zagrania z prawego skrzydła