• Lionel Messi 71', 89'
  • Sobota, 30 marca 16:15
  • Camp Nou
  • Canal + Transmisja na żywo dostępna na STS.pl

Barça po zaciętym, choć zdominowanym przez siebie meczu pokonała Espanyol na Camp Nou 2:0 po dwóch trafieniach Leo Messiego. Podopieczni Ernesto Valverde przez dłuższy czas mieli problem ze sforsowaniem solidnie grającej defensywy Espanyolu, jednak wystarczył jeden skutecznie wykonany przez Leo Messiego rzut wolny, by rywal stracił nadzieję na wywiezienie jakichkolwiek punktów z obiektu przy Les Corts.

Podane przed meczem składy rozwiały jakiekolwiek wątpliwości fanów odnośnie możliwych rotacji przed maratonem spotkań, jaki czeka Barçę w nadchodzącym miesiącu. Ernesto Valverde postawił na najsilniejszą możliwą jedenastkę, stawiając jedynie na Philippe Coutinho w miejsce kontuzjowanego Osumane'a Dembélé.

Tak zestawiona Blaugrana nie miała problemu ze zdominowaniem rywala od początku meczu. Na pierwszą okazję nie trzeba było długo czekać - już w 9. minucie piłkę po strzale Leo Messiego niemal z linii bramkowej wybili obrońcy Espanyolu. Piłkarze Pericos ewidentnie nastawili się na głęboką defensywę i ewentualne kontry, które najczęściej kończyły się jednak przejęciem piłki przez któregoś ze stoperów Barçy. Tymczasem Blaugrana wciąż nacierała, nie mogła jednak znaleźć drogi do bramki strzezonej przez Diego Lópeza. Próbowali Rakitić i Suárez, jednak wciąż brakowało skuteczności, przez co pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie - wciąż pierwszoplanową rolę odgrywała Barcelona, jednak efektywna obrona Espanyolu dawała gościom nadzieję na wywiezienie z Camp Nou pryznajmniej jednego punktu. Wielkie znaczenie miały zmiany dokonane przez Ernesto Valverde w 60. minucie - Arthura zastąpił Malcom, zaś za Nélsona Semedo wszedł Sergi Roberto. Na efekty nie trzeba było długo czekać - szybko rozegrana akcja w 70. minucie przyniosła rzut wolny z linii pola karnego, który w cudowny sposób, delikatną podcinką wykorzystal Leo Messi. Otwarcie wyniku sprawiło, że goście nieco się otworzyli i wyprowadzili kilka groźnych kontr, które spełzły jednak na niczym, głównie za sprawą nieskuteczności Los Pericos i dobrej postawy duetu stoperów Piqué-Lenglet. W 88. minucie kropkę nad "i" postawił Leo Messi, który wykorzystał dogranie Malcoma z lewej strony i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Tym samym Barça kontynuuje zwycięski pochód po kolejne mistrzostwo Hiszpanii i w dobrym stylu rozpoczyna trudny miesiąc, w którym większość rozgrywek wchodzi w decydującą fazę. Oby tak dalej.

Obejrzyj Barça - Espanyol w Canal Plus
- kliknij tutaj!

Ty no my jesteśmy BARCELONA a nie jakaś popierdółka, 2-0 to porażka

Patrzę na oceny... stwierdzam, że jesteście ślepi albo niezbyt rozgarnięci. Coutinho 6 ? Ktoś z was oglądał mecz czy ocenę dajecie mu na zachętę i z sentymentu ? A jak czytam, że widać u niego delikatną poprawę... pusty śmiech mnie ogarnia. Gość jest skończony w Barcy i basta. Piszę to z pełną świadomością.

Jeśli zaskoczy z formą sam wejdę pod stół i odszczekam każde złe słowo na temat jego gry od października... i zrobię to bardzo chętnie...ale nie będzie to miało miejsca podobnie jak jego powrót do formy w FCB.

Jak zagrał Coutinho ?

Messi do tego wygranych 10 pojedynków jeden na jeden w dzisiejszym meczu, co w 27 rozegranych bataliach daje 108 udanych dryblingow i średnia 4,0 na spotkanie. Pachnie 6 złota piłka.....

No co tu dużo gadać. Nie idzie, nie idzie, Leo włącza tryb "superman" i bierze sprawy w swoje..nogi ;) warto dziś docenić Malcolma :)

niektorzy pisza brawo druzyna, ja mysle ze brawo Messi bo reszta to slabo i bezbarwnie.

Cieszę się że doczekałem czasów kiedy Barcelona umie wygrywać grając słabe mecze. Dzisiejszy zagrany po raz kolejny na 50(albo i mniej)%. Kiedyś musieliśmy grać naprawdę dobrze bo inaczej przegrywaliśmy. Valverde nauczył nas pragmatyzmu i minimalizmu, wszystko jest ukierunkowane na LM. Jestem potwornie ciekawy jak będą wyglądać mecze z Manchesterem.

Cofanie do bramki obrońcy już jedna drużyna z barca wykonała i idealnie obrońca zablokował strzał la pulgi. Espanyol to wyraźnie skopiował. Jednak nie wyszło

To bramka z wolnego jednak Messiego?

Malcom mecz na plus, to moze zagra jeszcze z 2 mecze w tym sezonie.

Malcolm dzisiaj w wersji X. Widać, że to prawdziwy skrzydłowy, ze znakomitym podaniem.

Albo źle pamiętam, albo w którymś z poprzednich meczów komentatorzy twierdzili, że cofanie się zawodnika broniacego w stronę bramki to jakiś nowy sposób na obronę wolnych strzelanych przez Messiego.

Jeżeli po takim meczu Malcom nadal będzie grzał ławę to ludzie w końcu się przekonacie, że Waldek się na niego uwziął.

Zadanie wykonane . Mogło się skończyć większą różnicą bramek gdyby zespół był bardziej skuteczny. Bramka samobójcza to jakieś kuriozum , gość z Espanyolu ktory strzelil tą bramke ma u mnie miano najwiekszego dzbana tego weekendu w Hiszpani no chyba że jutro bądz dzis ktoś go przebije ale w to wątpię.

Najważniejsza różnica między Leo i resztą w grze. Zespół gra gówno, Leo się "aktywuje" jeb-jeb, dwa gole i nara. Kto inny tak potrafi?

Niech ten trener juz nie wstawia zgarbionego ,wolnego,przestraszonego i grajacego na przetrzeni 20 m Cutinho on juz sie nie wkomponuje a stawia na na Malcolma bo ten chlopak ma potencjal szybkoscowy ,techniczny az dziw bierze ,ze Valverde go pomija i niszczy

Liczby kosmos, ciekawe co będzie w czerwcu:)

Mecz jak mecz. Espaniol gra z Barceloną typową piłkę "Ekstraklasową"... Murujemy i kopa do przodu jednym, dwoma zawodnikami... a nuż coś strzelimy. W sumie najbliżej (na)strzelenia bramki był o dziwo Mats... Liczy się zwycięstwo, bo akurat takimi meczami wygrywa się ligę.
A Messi... no cóż... na jego temat zostało już wszystko powiedziane.
Poza tym...
Obrona na swoim poziomie, boki dość aktywne z przodu, stabilne z tyłu. Stoperzy prawie bez zarzutu. W środku denerwuje mnie ostatnio Sergio - ma ciągoty do gwiazdorzenia i często gubi koncentrację. Artur bez błysku, ale i bez padaki. Rakitić stabilny, solidny, trochę za długo holuje piłkę. Cou podobnie jak Melo, choć od niego wymaga się więcej. Luis standardowy biega, walczy, strzela - dziś mu nic nie wpadło. Zmiany dobre, ale nie chwaliłbym za bardzo Malcoma, co prawda asysta przednia, ale wcześniej powinien dobrze obsłużyć Luisa.
VeB - 3 punkty bliżej tytułu

Coutinho pokazał się dzisiaj dużo lepiej niż przed przerwą reprezentacyjną. Kilka niezłych zagrań, w tym to do Malcoma, kanalik i dużo ruchu z jego strony. To jeszcze nie jest ta wersja Cou ale widać poprawę. Skończcie psioczyć

Dobry mecz w naszym wykonaniu.Nawet u Cou było widać delikatną poprawę,ale to co wyczynia Lenglet z Pique to czysta poezja.Oby tak dalej,najważniejsze są 3 pkt

Znowu Leo ratuje drużynę.
Fenomenalnie wygląda jego gra i wkład w ten zespół. Został kapitenem po odejściu Iniesty i robi to świetnie!
Chciałbym trypletu w tym sezonie i to bardzo, jest na to szansa bo mamy konkretniejszą ławkę niż 1, 2 temu.
Czas pokaże na co Nas stać w tym sezonie i to już niedługo.

Malcom to w przeciwieństwie do Cou, zupełnie sytuacją nie daje się załamać. miesiąc, dwa, trzy bez gry, a ten wchodzi i robi swoje. Świetny gracz do zespołu w którym jest ścisk na pozycjach na których może zagrać.
Ale przede wszystkim, ma wielką wiarę w siebie - Cou widać jak przegrywa sam z sobą - mnóstwo strat, złe decyzje, kopie się po czole, gaśnie... nawet jak coś się uda, to nie buduje się tym.
Do Barcy to jednak potrzebna jest głowa, równie mocno co sprawne stopy.

Kat powrócił xD

Ten Malcom jest całkiem niezły! biorąc pod uwagę, że Dembele jest kontuzjogenny trzeba dawać mu więcej szans! dobrze jakby został, tylko jest problem z Valverde bo on odstrasza młodych zawodników!

Jak wyglądał mecz?? Bo nie miałem czasu obejrzeć.

Ktos sie orientuje do jakiego momentu mozna zweryfikowac strzelca bramki?
Do ostatniego gwizdka?

Malcom za tą asystę i dobra grę zapewne nie zagra przez następne 2 miesiące!!!!

Jesteśmy kolejne 3 punkty bliżej mistrzostwa, brawo drużyna ! pomimo że Espanyol postawił duży opór, potrafiliśmy wyjść z tego meczu zwycięsko. Messi powiększa przewagę w klasyfikacji złotego buta i trzeba przyznać że dobrą zmianę dał Malcom, rozruszał nam lewą stronę, Cou przez parę minut w środku również solidnie.

Malcom w nagrodę za dobry mecz, miesiąc na ławce. A Coutinho za beznadziejny mecz, podstawowa jedenastka. Walić logikę.

Trudny mecz, dobre zmiany, dobry wynik, powiem optymizmu na kolejne spotkania. Malcom w następnym meczu wyjdzie w pierwszym składzie.

Ciekawe ile tym razem malcom będzie czekał na kolejny występ, znowu miesiąc? Po dzisiejszym występie powinien występować w pierwszym składzie pod nieobecność dembele

Jak myślicie, czy Malcom następny mecz zacznie od początku, czy będzie rezerwowym, czy nie zagra?

Malcom przytomnością umysłu przebija na pewno COu, ale też widać spokój, opanowanie, dobrą technikę i przegląd pola, więc dlaczego on do cholery nie gra w ogóle ja pytam się ?????

Malcom w końcu wszedł i zapewnił zwycięstwo:D

Nie ma co mówić Malcom wykorzystuje swoje szanse tylko jest niedoceniany przez trenera :D
Dzisiaj z asystą ostatnio z Realem z bramką :D Szkoda że tak mało gra bo mógłby być kozackim zmiennikiem.

PS.oby go nie sprzedali po sezonie

Sam Wielki Boski Messi!

Malcom jest słaby, kuzwa dziwne, dziwne, dziwne

Malcom przez tyle czasu zrobił więcej niż Coutinho w tym meczu. No cusz......

Ten bramkarz jest niedorozwiniety 100% specjalnie w niego wlecial

Malcom gra ale jaja

Coutinho nieźle dzisiaj wygląda, zaskakująco. Dobrze się dzisiaj Barce ogląda, brakuje tylko trochę jakości na ostatnich metrach.

Nie marudzcie na zmiane Semedo, wszyscy widza tylko zmiane 1 do 1.
Wszedl Roberto bo teraz bedziemy szerzej rozgrywac, Malcolm to inny typ gracza niz Coutinho i trzeba bylo znalezc balans.

Szkoda Semedo bo dobrze grał w drugiej połowie ale cieszy Malcolm

No niewiarygodne EV zmienia najlepszego zawodnika na boisku czyli Semedo...

Czemu on zdejmuje semedo, chłop dzisiaj robi niezły szum z przodu

Malcom za Arthura i grać 4-2-3-1 rozruszać to prawe skrzydło Semedo nie ma z kim grać ale pewnie wejdzie Roberto za Semedo.

Malcom grzeje się.... Nie wierzę

Dwóch Cruyfistów xDDDD Jeden wychodzi na mecz 5-4-0, a drugi w środku ma defensywnego pomocnika, box2box i 6, a w ataku wystawia 8, bo P O T Ę Ż N Y espanyol może ukłuć :D

Gdyby nie status niektórych zawodników to pewnie też by wyszedł na mecz podobnym ustawieniem do espanyolu :D

Brakuje wejścia pomocników w pole karne ;/ Bo często po podaniu piłki do napastnika stoją zamiast ruszyć za akcją.

Po pierwszej połowie to chyba Semedo najlepszy że wszystkich. Resztą tak jakby siły nie miała

Świetna ta Barca Erneścika, taka niezbyt porywająca.

Busi w tym sezonie to jest jakaś tragikomedia. To jak ten zawodnik obniżył loty to jest niepojęte. Technika obecnie na poziomie Krychowiaka, pomijam fakt że notorycznie źle ustawiony i mijany przez każdego na raz, jak jakaś tyczka.

Valverde odpuść sobie bo to nie ta półka.

alez kapitalna akcja Messi-Semedo

Glowne pytanie na dzis... dlaczego w pierwszej 11 nie ma Umtitiego? Reszta jest sprawa drugorzedna

Wchodzimy w najważniejsza cześć sezonu, Cou kolejna szansa na odbudowanie formy, potrzebujemy jego dobrej formy w walce o LM. Wynik jest raczej formalnością, bardziej liczę na dobry mecz Cou i minuty dla Aleni

No to z ławki wejdą Vidal/Roberto/Alenia a Malcom znowu przesiedzi mecz.

Give mnie a link on maj handy pliss:)

Szkoda ze Dembele kontuzja bo tak to Cou by z woda mógł za nim biegać

Fajnie jakby Malcom i Alena pojawili się na boisku chociaż na 20 minut. Ale to wszystko zależy nie tyle od wyniku co od Valverde xDD