Marc-André ter Stegen o krok od pobicia swojego rekordu w Barcelonie

17 kwietnia 2019, 17:00

AS

13 komentarzy

Marc-André ter Stegen jest jednym z powodów, dla których Barcelona może marzyć w tym sezonie o tryplecie. Bramkarz zachował czyste konto w czterech meczach z rzędu i może pobić swój osobisty rekord.

Niemiec nie wyciągnął piłki z siatki w starciach z Atlético (2:0), Huescą (0:0) i Manchesterem United (1:0 i 3:0). Dzięki temu zgromadził 360 minut bez gola, do których dołożyć należy jeszcze ostatnie 10 minut spotkania z Villarrealem (4:4), w którym gospodarze strzelili ostatniego gola w 80. minucie. Dotychczasowa najlepsza seria ter Stegena wynosiła 450 minut, więc jeśli golkiper zachowa czyste konto w pojedynku z Realem Sociedad, pobije swoje osiągnięcie.

Dotychczasowy najlepszy wynik bramkarz ustanowił na początku poprzedniego sezonu w meczach z Betisem (2:0), Alavés (2:0), Espanyolem (5:0) i Juventusem (3:0), do których należy doliczyć jeszcze 51 minut ze spotkania z Realem w Superpucharze Hiszpanii oraz 39 minut ze starcia z Getafe (0:2). Teraz Niemiec jest blisko ustanowienia nowego rekordu. Wczoraj udało mu się zachować czyste konto dzięki świetnej interwencji w końcówce oraz odrobinie szczęścia przy uderzeniu Rashforda w poprzeczkę oraz strzale głową Alexisa.