Następny mecz:  Barcelona  -  Celta     ·  Sobota, 22 grudnia 18:30  ·  17. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Maria Bartomeu

Josep Maria Bartomeu i Floreta objął funkcję prezydenta FC Barcelony 23 stycznia 2014 po rezygnacji Sandro Rosella. Do tamtej pory pełnił funkcję wiceprezesa i jak powiedział Rosell, był jego naturalnym następcą po złożeniu dymisji.

Bartomeu urodził się w Barcelonie 6 lutego 1963 roku. Jest socio Barcy numer 16836 od 1974 roku. W zarządzie klubu był od 1 lipca 2010 roku, po zwycięstwie Sandro Rosella w wyborach prezydenckich, pełnił wtedy funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Co ciekawe w latach 2003-2005 również był w dyrekcji klubu - wówczas był dyrektorem odpowiedzialnym za sekcję koszykówki.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Jest członkiem i dyrektorem generalnym ADELTE Group, światowego lidera w budowie i dostawie innowacyjnych rozwiązań technicznych i zaawansowanych usług tego sektora dla portów i lotnisk, oraz EFS Equipo Facility Services, zespołu firm, zajmujących się obsługą techniczną terminali i urządzeń elektromagnetycznych.

 

José Segura Rius pełni funkcję menedżera generalnego obszaru sportowego FC Barcelony od sezonu 2017/18. Jest magistrem wychowania fizycznego. Jako trener prowadził Olympiakos, z którym w sezonie 2007/08 zdobył mistrzostwo Grecji i krajowy puchar. W lipcu 2015 roku objął nowo utworzone stanowisko dyrektora sportowego profesjonalnego futbolu młodzieżowego w FC Barcelonie, a dokładnie dwa lata później - również nowo utworzone stanowisko menedżera generalnego obszaru sportowego klubu.

Członkowie zarządu

Josep Maria Bartomeu i Floreta - prezydent klubu
Jordi Cardoner i Casaus - wiceprezydent, fundacja FC Barcelony
Jordi Mestre i Masdeu - drugi wiceprezydent, odpowiedzialny za dział sportowy 
Jordi Moix i Latas - trzeci wiceprezydent, odpowiedzialny za Espai Barça
Enrique Tombas i Navarro - czwarty wiceprezydent, skarbnik
Dídac Lee i Hsing - dyrektor, odpowiedzialny za obszar cyfrowy
Josep Pont i Amenós - członek zarządu
dr Joan Bladé i Marsal - członek zarządu
Javier Bordas de Togores - członek zarządu
Silvio Elías i Marimón - członek zarządu
Josep Ramon Vidal-Abarca i Armengol - członek zarządu
Pau Vilanova Vila-Abadal - członek zarządu
Jordi Calsamiglia i Blancafort - sekretarz 
Maria Teixidor i Jufresa - zastępca sekretarza
Emili Rousaud i Parés - członek zarządu
Oriol Tomàs i Carulla - członek zarządu
Xavier Vilajoana i Eduardo - członek zarządu
Marta Plana i Drópez - członek zarządu
Jordi Argemí Puig - członek zarządu