Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

Przy bramkach zrobił co mógł. Dodatkowo zaliczył udane interwencje w 31., 46. i 93. minucie. W końcówce pierwszej połowy zaliczył bardzo przytomne wyjście poza pole karne. Duże brawa za wysoką celność podań, przy zagrywaniu wielu długich piłek.

0 0 34 88% 0 0 6 4 5 0 0 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 364
Redakcji 5.5

Najsłabszy defensor. W ofensywie miał kilka dobrych akcji (napędzenie akcji przed golem na 2:2, 6., 9., 54. oraz 81. minuta), ale finalnie zabrakło konkretnych podań. Mimo wszystko brawa za kilka dryblingów. W defensywie bez szału i do tego zawalił podwójnie przy drugim golu. Najpierw uciekł mu Juanmi, a następnie niefortunnie odbiła się od niego piłka. Czasami popełnia błędy, które przypominają nam, że nie jest nominalnym prawym obrońcą.

0 0 48 81% 1 3 2 17 6 1 0 0

Solidnie, ale bez większych pozytywów. Poza wygraniem kilku pojedynków powietrznych i taśmowym wybijaniem futbolówki z pola karnego, nie pokazał niczego szczególnego. Próbował błysnąć w ofensywie, ale został złapany na spalonym. Przy golach nie ponosi żadnej winy.

0 0 43 91% 0 0 2 6 8 3 1 1

Thomas Vermaelen

Użytkowników 7 Liczba głosów: 364
Redakcji 7.5

Bardzo dobry występ. Nie ponosi winy przy żadnej straconej bramce. W defensywie pewny i skuteczny (54. oraz 65. minuta), natomiast w ofensywie popisał się asystą przy golu Suareza. Wiadomym jest, że jego celem nadrzędnym było wygranie pojedynku z rywalem, ale zrobił to tak świetnie, że zagranie dało dodatkowe owoce. Jedyny minus za zbyt łatwe pozwolenie na minięcie się przez Canalesa z 46. minuty.

0 0 61 88% 1 0 4 7 9 0 0 0

Redakcji 7.0

Tym razem rywale potrafili zneutralizować jego łączność z Messim, jednak to nie powstrzymało Jordiego przed ofensywnymi zapędami. Pokazał kilka niezłych akcji w ofensywie (29., 36., 69. oraz 70. minuta). W destrukcji na dwoje babka wróżyła - najwięcej interwencji w zespole, ale jednocześnie kilka widocznych błędów (19., 65. oraz 68. minuta). Mimo wszystko bardzo dobry.

0 0 46 83% 1 0 0 11 12 2 0 1

Redakcji 6.5

Miał niezłe momenty (utrzymanie się przy piłce w 9. minucie, podanie w 36. do Alby, pokaz kunsztu w 76.), ale potrafił też zagrać koszmarnie (choćby 46. minuta). W całym meczu solidnie i przewidywalnie, co w przypadku defensywnego pomocnika jest pochwałą.

0 0 57 89% 2 1 3 8 3 2 0 0

Paulinho

Redakcji 4.5

Przede wszystkim fatalnie spóźnił się w kryciu przy pierwszym golu - nie spodziewał się tak dalekiego dośrodkowania, więc wracał za Willianem bardzo wolno, a kiedy uświadomił sobie zagrożenie, było już za późno. Na szczęście zrehabilitował się golem na 2:1. Poza tym słabiutki. W grze wzajemnej nie istniał, był bardzo mało pod grą (tylko 28 kontaktów z piłką). Poza odegraniem do Leo w 6. minucie i zablokowanym strzałem w 15. nie pokazał nic wartościowego. Słabo.

2 1 17 76% 0 0 1 10 0 1 1 2
Paulinho

Stricte w ofensywie i defensywie wyglądał całkiem nieźle. Popisał się kilkoma dobrymi podaniami (9., 15. oraz 17. minuta) oraz interwencjami (11., 54. oraz 91. minuta). Niestety notę w dół mocno obniża mu strata z 28. minuty - tylko dzięki błędowi arbitra Barcelona nie straciła gola - było to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie Ivana. Poza tym na wystarczającym poziomie.

0 0 48 90% 1 0 6 7 6 2 2 1

André Gomes

Użytkowników 5 Liczba głosów: 364
Redakcji 4.0

Wielu dziennikarzy twierdzi, że miał specyficzne zadanie taktyczne - asekurację lewej strony i pomoc Jordiemu Albie. W praktyce jednak dwa gole Realu Sociedad padły po akcjach właśnie flanką Andre - nie było w nich jego bezpośrednich błędów, ale pokazały to, że nie spełnił swojej roli. Poza tym, oprócz zanotowania kilku solidnych interwencji (7., 34. oraz 40. minuta), nie zaliczył żadnej dobrej akcji.

0 0 27 96% 0 0 1 6 4 0 0 0
André Gomes

Użytkowników 8 Liczba głosów: 364

Tym razem z roli lidera wyręczył go Suarez, ale Leo też dorzucił swoje trzy grosze do ważnego zwycięstwa. Asysta czysto formalna - pełna zasługa po stronie strzelca, natomiast gol z rzutu wolnego to już kunszt i precyzja Messiego. Warte odnotowania kilka zrywów (podania w 6., 29., 69., 70., drybling w 63. minucie). Brawo.

5 2 33 88% 1 4 2 12 0 1 4 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9 Liczba głosów: 364
Redakcji 10.0

Fantastyczny. Trzeba stwierdzić, że niemal w pojedynkę rozprawił się z rywalem. Najpierw asystował przy kontaktowej bramce Paulinho, a potem zdobył dwa piękne gole, dające drużynie prowadzenie. Pierwsze uderzenie bardzo ładne i rzadko spotykane, ale to drugi gol był popisem kunsztu snajperskiego Suareza - balans w lewą stronę, zamarkowanie uderzenia po dalszym słupku i w ostatniej chwili zagarnięcie piłki stopą dające strzał w zupełnie innym kierunku - tylko najwięksi snajperzy w historii piłki potrafili wykorzystywać podobne umiejętności na murawie - Luis jest bez wątpienia jednym z nich. Do tego plus za podania z 29. minuty do Alby i z 49. do Messiego. Podsumowując, dwa wspaniałe gole, asysta oraz dwa świetne podania, które mogły dać kolejne bramki - kompletny występ napastnika i kompletna nota. Bezapelacyjny Zawodnik Meczu.

4 2 39 82% 1 0 3 12 1 1 4 0

Mało konkretny - nie miał zbyt dużego udziału w grze. Duży minus za stratę z 70. minuty - na szczęście rywale pogubili się w rozgrywaniu kontrataku. Warte odnotowania było rozegranie Ousmane z Sergim Roberto w 81. minucie. Plus również za wyjście na pozycję w 71. minucie - szkoda tylko słabego dośrodkowania. Występ przeciętny z plusem.

0 0 9 89% 0 0 0 3 2 0 2 0

Lucas Digne

Okazał się idealną zmianą Valverde - wraz z Albą zupełnie wyłączył groźną prawą stronę Realu Sociedad w ostatnich minutach. Duży plus za dwie interwencje (88. oraz 91. minuta). Można na niego liczyć.